نمازي: من هم بازيکن اوت‌انداز داشتم استفاده مي‌کردم
شماره خبر : 148816
سرمربي ذوبي ها معتقد است مشکلات اين تيم در خط دفاعي در حال برطرف شدن است و حالا به دنبال اين هستند تا بتوانند هر چه سريعتر مشکل گلزني تيم را نيز از ميان ببرند.

اميد نمازي اين روزها بيش از هر زمان ديگري در چالش هاي مختلف فوتبال ايران قرار مي گيرد. او روي نيمکت ذوبي ها سخت در تلاش است تا هر چه زودتر بتواند اين تيم را به جمع مدعيان قهرماني اضافه کند. نمازي در گفتگويي با خبرنگار "روزنامه نود" درباره شرايط اين روزهاي تيمش به صحبت پرداخت.

 

 

ما کاري به شانس نداريم

 

اگر بخواهيم بازي هاي اخيرمان را بررسي کنيم به اين نتيجه مي رسيم که در بازي هايي مانند همين ديدار برابر سپيدرود و يا صنعت نفت، بدشانسي محض باعث شد تا با پيروزي بازي را به پايان نبريم اما شانس چيزي است که اصلا نبايد به آن کار داشته باشيم. ما بايد با اينکه در فاز تهاجمي و زدن ضربات آزاد چگونه هستيم کار داشته باشيم.

 

 

دقت در ضربات آخر نداشتيم

 

در بازي سپيدرود موقعيت هاي فراواني داشتيم اما اگر در فاز تهاجمي خوب بوديم و مي توانستيم با دقت بالاتري به توپ ها ضربه بزنيم ديگر از شانس حرفي به ميان نمي آورديم و برنده از زمين خارج مي شديم. البته نکته ديگري که من از ديدار برابر سپيدرود فهميدم کم تعداد بودن نفراتمان در فاز تهاجمي بود. ما حتما بايد روي اين موضوع کار کنيم و تاکتيکي که منجر به حضور بيشتر بازيکنان در فاز تهاجمي مي شود را پياده کنيم.

 

 

سه امتياز بازي سپيدرود براي ما بود

 

با موقعيت هايي که داشتيم بايد بازي با سپيدرود را با دو گل مي برديم. اين را هم بگويم که بين دقايق 70 تا 80 سپيدرودي ها نيز با استفاده مناسب از چند ضربه ايستگاهي توانستند دروازه ما را تهديد کنند و به نوعي در اين دقايق آنها حاکم بازي بودند ولي در مجموع ما مي توانستيم به عنوان تيم برنده از زمين خارج شويم. اين اتفاق در بازي با صنعت نفت هم براي ما افتاد و عليرغم لياقت تيم، نتوانستيم با پيروزي به کار خود پايان دهيم و با ده نفره شدن تنها توانستيم بازي را به تساوي بکشانيم.

 


 
نتايج خوب ذوب آهن در راه است

 

من کاملا به وضعيت تيم ذوب آهن خوش بينم و مطمئنم که نتايج خوب در راه است. بالاخره تلاشي که همه اعضاي تيم مي کنند و تدابيري که انديشيده ايم جواب مي دهد و ذوب آهن را به جايگاهي که لايق آن است مي رساند. در هفته پيش رو هم کار سختي داريم. بايد با پيکان بازي کنيم که از تيم هاي خوب و بالانشين ليگ برتر است. آنها به خوبي حمله مي کنند و با لايه هاي زياد دفاعي هر تيمي را به مشکل مي اندازند.

 

 

در دفاع هماهنگ شديم و مشکلات کم شده است

 

ما در خط دفاعي مشکلاتي داشتيم اما تا حد زيادي برطرف شده است و به دنبال اين هستيم تا بتوانيم ريزترين ضعف هاي دفاعي مانند دفاع کردن در ضربات ايستگاهي را نيز برطرف کنيم. در مجموع مي گويم اگر تيم را با ابتداي فصل مقايسه کنيد مي بينيد که به انسجام بسيار بهتري در دفاع رسيديم و بازيکنان مان در اين پست هماهنگي بسيار بالايي با يکديگر پيدا کردند. اين موضوع در خطوط جلوي تيم نيز صدق مي کند.

 

 

پنج هفته اول دستان ما به شدت خالي بود

 

به هرحال از ابتداي فصل چند بازيکن به تيم ما آمده بودند تا با جدايي تبريزي، در فاز تهاجمي مشکلات تيم را برطرف کنند اما هر کدام از آنها با مشکلاتي روبرو شدند و سه چهار بازيکن مان به دليل مصدوميت و يا مشکلاتي که در قرارداد داشتند نتوانستند در مجموعه حضور داشته باشند به همين دليل به دنبال اين موضوع بوده و هستيم که مشکلات مربوط به گلزني را حل کنيم. دستان ما تا پنج هفته اول به شدت خالي بود تا جايي که ابوذر صفرزاده که اصلا مهاجم نوک نيست را در نوک خط حمله قرار مي داديم.

 

 

هر دو مهاجم با نظر من به تيم اضافه شدند

 

براي جايگزيني مهاجمان از دست رفته، ارسلان مطهري و رحيم زهيوي را به تيم آورديم. ما روي مطهري براي همين بازي اخير هم حساب باز  کرده بوديم اما صادر نشدن آي تي سي باعث شد او نتواند به ميدان برود. او با تجربه گلزني هاي فراوان در ليگ برتر مي تواند به ما کمک کند. رحيم زهيوي هم به دليل اينکه دو ماه از شرايط بازي به دور بوده به همين دليل بايد در تمرينات به همان کيفيت هميشگي خود برسد و آرام آرام وارد ترکيب تيم شود. هم زهيوي و هم مطهري با نظر مستقيم بنده جذب ذوب آهن شدند.

 

 

من بازيکن اوت‌انداز ندارم وگرنه من هم استفاده مي کرد

 

صحبت هاي مختلفي درباره استفاده از تاکتيک اوت دستي در فوتبال ايران عنوان مي شود. من معتقدم 80 درصد از تيم هاي ايراني با استفاده از تاکتيک اوت دستي در بازي ها حضور پيدا مي کنند. من مي گويم تمايلي ندارم که تاکتيک تيمم استفاده از اوت دستي باشد اما صرفا استفاده از آن در جريان بازي که ايرادي ندارد. در تيم من بازيکني نيست که بتواند اوت دستي بلند بيندازد وگرنه من هم از بازيکن اوت اندازم استفاده مي کردم. نگرش من اين است که اوت دستي نبايد تاکتيک تيم باشد اما در جريان بازي بايد از آن استفاده شود.

 

 

به بازيکن جوان بايد به طور منطقي فرصت داد

 

عقيده دارم بايد به بازيکنان جوان به طور منطقي فرصت داده شود. يعني هم بازيکن بتواند با استفاده از فرصت به دست آمده خود را نشان دهد و هم باعث سوختن آن بازيکن نشود. اگر فرصت هايي بدون هدف و بي رويه به بازيکنان جوان داده شود ممکن است باعث حذف آن بازيکن شود. از روز اول که من اينجا آمدم يکي از اهدافمان کار کردن روي تيم پايه بود و به همين دليل من هم روي تيم هاي پايه کاملا نظارت دارم. اتفاقي که باعث مي شود بازيکن 17 ساله مان يعني عليرضا قادري نيز براي بزرگسالان ذوب آهن به ميدان برود.

ارسال در: يکشنبه 29 مهر ساعت 16:05 (1397/7/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن