سبيل هيدينکي پشت لب برانکو سبز مي‌شود؟
شماره خبر : 148820
سرمربي کروات پرسپوليس به بازيکنان و هواداران اين تيم يک وعده جالب داده است اينکه گفته است اگر پرسپوليس قهرمان آسيا شود او سبيل مي گذارد.

برانکو ايوانکوويچ در گفت و گو با روزنامه «پيروزي» قبل از بازي حساس تيمش برابر السد در بازي برگشت مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا، يک تيتر بسيار جالب داده است. او گفته است که اگر پرسپوليس به مقام قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا برسد «سبيل» خواهد گذاشت:« ابتدا بايد السد را از پيش رو برداريم و بعد به فينال فکر کنيم. بعضي از بازيکنان ما گفتند اگر قهرمان شويم موهاي خود را مي زنند، من به شما مي گويم اگر قهرمان آسيا شويم سبيل مي گذارم.»


تصور سرمربي کروات پرسپوليس با سبيل اتفاق بامزه اي است اما قبل از آن مي تواند يک تاکتيک جالب و متفاوت براي انتقال انرژي مثبت به فضاي تيمش پيش از بازي بزرگ باشد.

 


مثل هيدينگ


ابتکار برانکو خيلي شبيه به ابتکار گاس هيدينگ سرمربي سرشناس هلندي پيش از فينال جام بين قاره اي باشگاهي در سال 1998 است. هيدينگ قبل از بازي فينال جام بين قاره اي ميان رئال مادريد و واسکودوگاما به بازيکنان رئال مادريد گفت که در صورت قهرماني در اين جام اوسبيل هايش را خواهد زد. رئال قهرمان شد و هيدينگ در اولين تمرين رئال بدون سبيل ظاهر شد. البته هيدينگ از آن پس ديگر هيچوقت با سبيل در مجامع فوتبالي ظاهر نشد و چهره سبيل دار او به فراموشي و آلبوم خاطرات سپرده شد.


اما دنياي فوتبال اتفاقات ديگري هم که شباهت به اين حرکت برانکو است دارد. در جام جهاني 1998 بازيکنان تيم ملي روماني تصميم گرفتند بعد از برد برابر تيم ملي انگلستان موهايشان را به رنگ طلايي در بياورند به طوري که وقتي بازي اين تيم در مرحله سوم دور گروهي برابر تونس آغاز شد همه از ديدن بازيکنان تيم ملي روماني که همه با موهاي طلايي به زمين مي آمدند شگفت زده بودند.

 


در همان جام بازيکنان تيم ملي برزيل قبل از آغاز مسابقات موهايشان را از ته تراشيدند و قبل از آغاز جام ، ميروسلاوبلاژويچ که به همراه برانکو در تيم ملي کرواسي با تيم ملي ايران بازي کردند گفت اگر يوگسلاوي بتواند تيم ملي ايران ببرد او يک توپ فوتبال را درسته خواهد بلعيد.


از نمونه هاي جالب تر، خنده دار تر و کمي خارج از عرف تر مي توان به قول گري لينه کر بازيکن سابق تيم ملي انگلستان و مجري برنامه مچ آف ددي اشاره کرد که در فصل 2015-2016 به مخاطبان اين برنامه قول داد اگر لستر به مقام قهرماني برسد او با لباس زير برنامه را اجرا خواهد کرد. لستر قهرمان شد و لينه کر هم به وعده اش عمل کرد.

 


حالا اگر پرسپوليس قهرمان ليگ قهرمانان شود برانکو سبيل خواهد گذاشت و شايد او مثل هيدينگ که ديگر به چهره قبلي اش بازنگشت براي هميشه سبيل بگذارد.

 

ارسال در: يکشنبه 29 مهر ساعت 21:59 (1397/7/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن