يک تانک به فينال رفت؛ ناکامي عليرضا کريمي
شماره خبر : 148821
عليرضا کريمي ستاره جوان تيم ملي کشتي آزاد ايران آخرين قهرماني بود که در يکقدمي فينال مسابقات جهاني بوداپست متوقف شد.

کريمي که قبراق و سرحال مقابل جيدن کاکس آمريکايي قرار گرفته بود نتوانست راهي براي عبور از بازوان ستبر و بدن پرداخته حريف آمريکايي پيدا کند. حريفي که درست مثل کوين جکسون، سرمربي تيم ملي آمريکا که در المپيک 96 آتلانتا با همين سبک و سياق رسول خادم را شکست داده بود، آنقدر قوي و غيرقابل نفوذ بود که شايد نمي شد با يک کشتي معمولي او را از پيش رو برداشت. خادم  در المپيک آتلانتا تلاش بسياري براي پيروزي مقابل جکسون در وزن 82 کيلو کرد اما در سد او ماند و به مدال برنز قناعت کرد. او حالا دوباره رو در روي جکسون بود که امسال تيم فوق العاده اي را راهي مسابقات جهاني کرده است.


کاکس با دو بنده ليمويي در شمايلي ورزيده در همان ابتدايي مسابقه يک امتياز از کريمي گرفت و سپس يک بار ديگر او به بيرون تشک هل داد تا قهرمان خوش تکنيک ما پيش بيفتد. اما کريمي که سبک کشتي‌اش شبيه به دلاوران ايراني است بعد از چند تلاش بالاخره کاکس را خاک کرد اما در حالي که به نظر کنترل او را در دست داشت و به دنبال اجراي تکنيکي ديگر بود، با حرکت ناگهاني کشتي‌گير آمريکايي در خاک او نشست و يک امتياز ديگر از دست داد.


حالا نتيجه کشتي 3 -2 بود و هنوز فرصت براي جبران وجود داشت و اگر کريمي فقط يک خاک ديگر مي‌کرد به فينال وزن 92 کيلوي مسابقات جهاني کشتي در بوداپست مي رسيد. کريمي در دو کشتي قبلي دو حريف بزرگ را شکست داده و ما همچنان به او باور داشتيم، اما جيدن کاکس مثل يک تانک در ميانه تشک ايستاده و اجازه پيش روي را به حريف ايراني نمي‌داد و در شرايطي که کريمي براي خاک کردن او به آب و آتش مي‌زد، حريف خود را به بيرون تشک برد و همانجا او را خاک کرد تا با دو امتياز ديگر پيروز قطعي اين نبرد تن به تن باشد.

 


کريمي در لحظات پاياني روي تشک ايستاد تا وقت شش دقيقه‌اي مبارزه به پايان برسد و کاکس در آغوش کوين جکسون افسانه‌اي صعود به فينال را جشن بگيرد. تيم ايران دقايقي پيش‌تر و در حالي که 12 ثانيه با اولين فينال رقابت‌هاي جهاني فاصله با کم تجربگي عجيب عزت الله اکبري، اين شانس بزرگ را براي حضور در فينال وزن 79 کيلوگرم را از دست داد تا ناگهان لبخند روي صورت مربيان تيم ملي بخشکد. در اين لحظه علي اکبر دودانگه کوچ اکبري در حالي که اين جوان شايسته بر سرش مي کوبيد، اشاره اي به او کرد و گفت "چه کار کردي"؟


رقابت‌هاي جهاني بوداپست با کيفيت فوق العاده در حال برگزاري است و ايران فعلا شانس کسب 4 مدال برنز در اين رقابت ها را دارد. در حالي که اميدواريم دو کشتي گير باقيمانده ما گليچ و امامي که باز هم با سخت‌ترين قرعه مواجه شده اند يک طلا براي ايران به ارمغان بياورند.

 

 

ارسال در: يکشنبه 29 مهر ساعت 22:01 (1397/7/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن