دوم آبان؛ روزي که سپاهان جهاني شد
شماره خبر : 148842
امروز دوم آبان ماه سالگرد حضور سپاهان در جام باشگاه هاي جهان است. اتفاقي که هنوز براي هيچ باشگاهي از فوتبال ايران تکرار نشده است.

از باشگاه فولادمبارکه سپاهان در تاريخ ورزش ايران روزهاي زيادي را مي‌توان برشمرد؛ تيمي که 5 عنوان قهرماني ليگ برتر را کسب کرده و هنوز هيچ تيمي به آنها نرسيده؛ در جام حذفي هم طلايي پوشان فوتبال ايران 4 قهرماني کسب کردند؛ اما شايد مهم ترين عنوان سپاهان که آنها را تبديل به باشگاهي ويژه در فوتبال ايران مي کند، حضور در جام باشگاه هاي جهان است.


براي مردم اصفهان و علاقمندان به فوتبال به ويژه هواداران سپاهان  و البته فوتبال ايران , بدون شک روز دوم آبان يادآور نام سپاهان است؛ روزي که همزمان با تولد باشگاه، نام سپاهان در کنار تيم هاي بزرگي همچون آث ميلان، بوکاجونيورز آرژانتين، پاچوکاي مکزيک، وايتاکرزيونايتد نيوزلند، ساحل تونس و اوراواردز ژاپن قرار گرفت تا پس از کسب اولين نايب قهرماني ليگ قهرمانان آسيا با روش جديد برگزاري، سپاهان تا به امروز اولين و آخرين نماينده فوتبال ايران باشد که پرچم ايران را در جام باشگاه‌هاي جهان به اهتزاز درآورده است.

 


حضور در معتبرترين تورنمنت بين الملي فوتبال و مطرح شدن نام پرافتخار ايران و سپاهان در سطوح بين‌المللي کاري بسيار بزرگ و تاريخي بود، که حالا پس از بيشتر از يک دهه پرسپوليس به آن نزديک شده و ديگر تيم اصفهاني يعني ذوب آهن هم در سال 2010 در يک قدمي آن قرار گرفت که البته با شکست در فينال از رسيدن به افتخار بازماند.


سپاهان در آن مسابقات دو مرتبه به ميدان رفت؛ ديدار اول که مقابل ويتاکر يونايتد نماينده کشور اقيانوسيه برگزار شد، با نتيجه 3 بر 1 به سود سپاهان خاتمه يافت؛ گل هاي اين مسابقه براي طلايي پوشان فوتبال ايران را دو بار عماد رضا و يک بار عبدالوهاب و تک گل نماينده اقيانوسيه هم با گل به خودي هادي عقيلي ثبت شد.


در ديدار دوم اما شاگردان بوناچيچ (سرمربي وقت سپاهان) با نتيجه 3 بر 1 مقابل اوراواردز شکست خوردند و تنها گل سپاهان را محمود کريمي ثبت کرد.

در پايان هم ميلان تيم قدرتمند آن سال هاي اروپا موفق به شکست بوکاجونيورز و قهرماني شد.

ارسال در: چهارشنبه 2 آبان ساعت 17:11 (1397/8/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن