چرا مقصري ؟ استرس را از دوش ذوب آهن دور کن پسر ! (سعيد واعظ_اصفهان)
شماره خبر : 148873
پنجمين تساوي ذوب اهن در ليگ برتر


ذوب آهن ، در شرايطي که زير فشار عدم نتيجه گيري است در ايستگاه دهم مسابقات ليگ برتر ، آنهم در خانه با هزار زجر و مرارت به تساوي يک بر يک در مصاف با تيم پيکان رسيد . به نوعي استرتس تمام قد بر کالبد تيمي سفيد وسبز پوشان مستولي شده و نمي گذارد نايب قهرمان فصل قبل روان وسيال حرکت کند . همين موضوع سبب شده تا اندک هوادار اين تيم راهي ورزشگاه فولادشهر شود . موضوعي که در نيم فصل قبل ليگ هفدهم بد جور خاط امير قلعه نويي را مي آزارد و بهمين خاطر هواي ورود به تيم سپاهان را در سرش مي پروراند که محقق هم شد .


بازيکنان را چه کسي انتخاب کرده است ؟
اميد نمازي ، سرمربي محترم تيم فوتبال ذوب آهن ، در انتهاي مسابقه و در کنفرانس مطبوعاتي با " توپ پر " روبروي اصحاب رسانه قرار گرفت و طلبکارانه سوالات اهالي قلم را رد يا قبول مي کرد ! فشار عدم نتيجه گيري آنچنان چهره سرمربي را برافروخته کرده بود که انگار خبرنگاران اصفهاني در مستطيل سبز فرصت سوزي مي کنند . نمازي ، در مطلع حرفهايش صحبتهايش را تکراري خواند و خود را مقصر عدم نتيجه گيريهاي تيمش خواند . شهامت اينکه خود را مقصر مي داند را به فال نيک مي گيريم . اما ، چرا مقصر ؟ شما ، که مدتي را ايالات متحده زندگي مي کرديد و از درگاه مسابقات ليگ برتر ايران به دور بوديد ، با کدامين استدلال بازيکنان را استخدام تيمتان کرديد که فرصت سوزي مي کنند . حتما ، دلالين و اسطه گران براي جيب هاي خالي شان بازيکنان درجه دو وسومي را به شما قالب کردند ؟ پس مقصري را به جان مي خريد .
ريسک پذيري به چه قيمت ؟
آقاي نمازي ، شما، اداعا مي کنيد مربيگري در فوتبال يک نوع ريسک پذيري است . در بيست دقيقه ابتدايي بازيکنان دو تيم يکديگر را محک مي کنند آنگاه نقشه هاي قبل خود را در زمين ترسيم مي کنند . هر مربي بايد ريسک بالاييداشته باشد . يعني به قول شما محسن مسلمان و قاسم حدادي فر را روي نيمکت بنشانيد و فرصت سوزي ماريون سيلوا و ادي کابريل هرنانز را تماشا کنيد ؟ رشيد مظاهري ، تنها ملي پوش ديار مصفاي نصف جهان در تيم ملي که هفته هاست روي شوتهاي از راه دور در ورزشگاه فولادشهر ، به هيچ تيمي " نه " نمي گويد اگر در حالت تک به تک با مهدي مومني "سيو " نمي کرد تيمتان تک امتياز ممکن اين مسابقه را هم کسب نمي کرد . پس ريسک پذيري از ابتداي کار با گماردن مهره هاي کليدي شايد جواب دهد ...
خوب بازي کردن
کار در ليگ برتر ايران با اقصي نقاط جهان بسار متفاوت است ، گاو نر مي خواهد و مربي کهن . اينجا ، خوب بازي کني دو الي سه هزار پاس را هم ردو بدل کني . به قول ماتادورها ، تيکي تاکا هم بازي کني ، اما ، نتيجه نگيري ، تره هم برات خرد نمي کنند . بد بازي کن ، لکن ، نتيجه بگير ، ورزشگاه فولاد شهر مملو از هوادار مي شود . ضعف عمده تيم شما به نظر نگارنده ، يک سنت فوروارد شش دانک در نوک پيکان حملات تيمتان است . وقتي دو وينگر تمام عيار مثل محمدرضا حسيني و عباسي از دو جناح حمله مي کنند ، ادي هرناندز و ماريول سيلو نمي توانند نقش کي روش استنلي مهاجم سابق ذوب آهن را ايفا کنند . پس در تعطيلات نيم فصل فکري بکر براي اين مهم انجام دهيد .
پلي ميکر ي در خدمت تيم
يکي از مشکلات عمده ديگر ذوب اهن وجودي پلي ميکر شش دانگ در نقطه ثقل زمين ذوب آهن است که با دوندگي بي امان و پاسهاي زرين مهاجمان را در موقعيت ايده آل قرار دهد . وقتي ، مسلمان و حدادي فر از روي نيمکت نظاره گر هستند بطور حتم زيبر نيک نفس و حميد بوحمدان نمي توانند پلي ميکر خوبي باشند چون ذات بازي فوتبال آنها بيشتر نقش تخريبي را دارد تا بازيساز . پس وجدو بازيکن بازيساز مطيع که در اختيار ذوب اهن باشد براي سفيد وسبز پوشان از نان شب هم واجب تر است .

ارسال در: جمعه 4 آبان ساعت 19:34 (1397/8/4)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن