تيم بعدي رامين رضاييان مشخص شد ؛ هشدار کي روش جواب داد؟!
شماره خبر : 148953
رضاييان در يک قدمي تراکتورسازي

ليست 34 نفره بازيکنان مدنظر کي‌روش قرار بود اوايل آبان ماه منتشر شود. همان ليستي که ترکيب نهايي تيم ملي براي حضور در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا از بين بازيکنانش مشخص مي‌شود. بعد از حذف نام رامين رضاييان از ليست کي‌روش در اردوي آخر، حالا رامين رضاييان بازيکن سابق پرسپوليس فرصت زيادي براي بازگشت به ليست ندارد.

براي بازگشت هم فقط يک راه دارد و آن انتخاب تيم باشگاهي است. شايد آخرين راه اين است که تراکتورسازي را انتخاب کند و رضاييان هم بعد از مذاکرات مفصلي که با باشگاه داشته، با آن‌ها به توافق‌هايي رسيده است. با رقمي به مراتب پايين‌تر از رقم قبلي که در ابتداي فصل به تراکتورسازان پيشنهاد داده بود.

کي روش در پست رضاييان، صادق محرمي و وريا غفوري را در اختيار دارد و در ديدار برابر ازبکستان هم به رضاييان که مدافع ثابتش در جام جهاني بود بازي نداد تا جايگزين‌هاي او را امتحان کند. همين اتفاقات در کنار هم باعث شده که رامين خطر حذف از تيم ملي را خيلي جدي تر از هميشه حس کند. به خصوص که مي‌داند اگر کي‌روش از بازيکني بگذرد و او را از تيم ملي حذف کند، ديگر راه بازگشت به راحتي ممکن نيست.

کي‌روش که از ابتداي فصل منتظر بود تا رامين تيم باشگاهي‌اش را انتخاب کند. حالا دوباره رامين به تراکتورسازي نزديک شده است و يک فرصت ديگر براي بازگشت به ليستي در اختيار اوست، همان ليستي که بازيکنان نهايي تيم ملي در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا را مشخص مي‌کند.

کي‌روش مدتي پيش درباره ليست نهايي تيم ملي تا جام ملت‌هاي آسيا گفته بود که آخر ما اکتبر(اوايل آبان‌ماه) ليستي 34 نفره را معرفي مي‌کند که به احتمال فراوان ليست 23 نفره نهايي از بين همين بازيکنان انتخاب مي‌شوند. به همين خاطر در شرايط فعلي تنها راه رضاييان براي اينکه جام ملت هاي آسيا را از دست ندهد، انتخاب باشگاه در اسرع وقت است. انتخابي که براي رضاييان راحت‌تر شده و مسير آينده او را به سمت تبريز تغيير داده است.

ماجراي رضاييان – تراکتورسازي اتفاق عجيب و تازه‌اي نيست، بعد از زمزمه‌هايي که ابتداي فصل درباره پيوستن اين بازيکن به باشگاه تبريزي مطرح مي‌شد. وقتي تراکتورسازي در هياهوي جذب بازيکناني چون اشکان دژاگه و مسعود شجاعي بود، خبر مذاکره رضاييان با تراکتورسازي هم روي خروجي رسانه‌ها قرار گرفت.

پيشنهاد رضاييان اما آن زمان اينقدر بالا بود که حتي رفاقت زنوزي و کي‌روش هم پرداخت چنين مبلغي به او را توجيه نمي‌کرد. پيشنهاد رامين به تراکتورسازان به دلار بود و چيزي حدود 10، 15 ميليارد تومان براي اين باشگاه آب مي خورد. رضاييان مبلغي در حدود رقم قرارداد اشکان دژاگه را به تراکتورسازان پيشنهاد داده بود. تازه 400 هزار دلار از اين مبلغ را هم نقد مي‌خواست!

همان زمان عليرضا اسدي، مديرعامل باشگاه تراکتورسازي درباره او گفت: «من از شما مي پرسم آيا درست اين است که بازيکن هرچقدر خواست، ما بدهيم؟ ما دوست داريم تمام ملي پوشان را جذب کنيم اما اين‌طور هم نيست که هر قيمتي گفتند ببنديم. ما قيمت مدنظرمان را گفتيم اما اين اتفاق نيفتاد.»

واقعيت اين بود که آن زمان تيم ملي تازه از رقابت‌هاي جام جهاني برگشته بود و رامين رضاييان بازيکني بود که به واسطه قرارداد با اوستنده بلژيک، به خيال خود از فوتبال اروپا مي‌آمد. هرچند که ديگر نه قراردادي با اوستنده داشت و نه پيشنهادي از اين باشگاه و باشگاه‌هاي ديگر اروپايي.

همه اين‌ها اما روي مذاکرات اين بازيکن با تراکتورسازي تأثيرگذار بود تا رقم پيشنهادي بالاي رامين رضاييان و اميدش به ادامه کار در فوتبال اروپا، مانع از پيوستن او به تراکتورسازي در ابتداي فصل شود. حالا که بعد از مدت‌ها هيچ پيشنهادي از تيم‌هاي اروپايي دريافت نکرده و راهي هم براي بازگشت به پرسپوليس ندارد، بار ديگر براي مذاکره با تراکتورسازي با پيشنهاد مواجه شده است. اين بار اما با مبلغي نصف مبلغ پيشنهادي‌اش در ابتداي فصل.

اين بار با کاهش رقم پيشنهادي رامين، مذاکرات روند بهتري را طي کرده و موافقت‌هايي هم حاصل شده است. در واقع رامين راضاييان براي ماندن در تيم ملي و قرار گرفتن دوباره در ليست کي‌روش، چاره‌اي جز پذيرفتن پيشنهاد تراکتور و عقد قرارداد با باشگاه تراکتورسازي ندارد.

باشگاه تراکتورسازي اما اين بار درباره رضاييان بدون جار و جنجال‌هاي رسانه‌اي پيش رفته و با اينکه مذاکرات باشگاه با رضاييان روند موفقيت‌آميزي داشته اما باشگاه قصد دارد تا بعد از بازي روز جمعه اين تيم با پيکان صبر کند و بعد از آن خبر قطعي‌ پيوستن اين بازيکن به تراکتورسازي را منتشر کند. چون انها مي‌دانند که شايد هر لحظه تصميم رامين عوض شود. او مدعي است که پيشنهادي هم از ليگ اسلواکي دارد، همان‌چه او را از قطعي شدن قرارداد با تراکتور باز مي‌دارد. تراکتورسازي در حال حاضر در پست دفاع راست خود يوسف سيدي و دانيال اسماعيلي‌فر را دارد که در بيشتر بازي‌ها از اسماعيلي‌فر استفاده مي‌کند و احتمالاً رامين رضاييان در صورت قطعي شدن قراردادش بايد جايگزين اين بازيکن در ترکيب محمد تقوي باشد.

ارسال در: چهارشنبه 9 آبان ساعت 15:49 (1397/8/9)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن