ياداشتي از ايرج طالع /وقتي پروين هم سهم خودش را مي خواهد .
شماره خبر : 149004
ياداشتي از ايرج طالع /وقتي پروين هم سهم خودش را مي خواهد .

 

 

 

 بازي برگشت  فينال ليگ قهر مانان آسيا را از همين حالا مرگ زندگي کرده ايم . سرمربي برانکو مي گويد اين بازي يعني مهمترين بازي عمر بازيکنانم و او ناخواسته چنان استرسي به تيم تزريق مي کند که تيم را از شرايط عادي خارج و احساسات جايگزين تصميمات عقلاني مي شود . ما مي خواهيم قهرمان شويم و لي در عمل فرق هايي با نماينده شرق آسيا داريم .

 

 

براي مثال آناليزور آنها به تيم سفارش نشده و بدون رزمه وارد باشگاه کاشيما نشده زحمت کشيده تا به اينجا برسد آناليزور کاشيما با دست خط ح .ه  آناليزور باشگاه نشده او مدام مشغول سلفي بازي نيست و سرش بکار خودش است .

براي سرمربي باشگاه ژاپني بازي رفت 45 دقيقه و يک نيمه محاسبه شده او براي بازي برگشت 45 دقيقه در نظر مي گيرد اما ما مي گوييم بچه ها به اندازه کافي فرصت دارند به گل برسند . 90 دقيقه بازي کرده ايم و نتوانسته ايم گلي به ثمر برسانيم حالا که بيشتر و دقيقتر توسط حريف آناليز شديم مي خواهيم بياييم و به حريف بيش از دو گل بزنيم و گل هم نخوريم

دلالها براي همين يک بازي هم نقشه کشيده اند .وقاحت تا چه حد در جيب برخي از اين هواداران واقعي فقط يک کارت اتوبوس بي آرتي قل مي خورد آنوقت آنها مي خواهند يک بچه براي ديدن بازي دست به سرقت بزند . آمارها را نگاه کنيد همين فوتبال برخي مواقع باعث قتل هم شده

شايد تعجب کنيد از اين مطلب نگارنده که کمتر به مطالب فني پرداخته ام  . با صداقت بنويسم . بازي را نگاه نکردم . جواني از من پرسيد نتيجه چه مي شود گفتم ؟  يک نفر اخراجي مي دهيم  و دو گلي هم ميخوريم .

حالا چرا درست پيش بيني کرده بودم برمي گشت به آناليزي که از کاشيما داشتم حالا براي بازي برگشت هم شايد اصلا بازي را تماشا نکنم چون برانکو هم خوب فهميده از چه جملاتي  مي توان نان خريد . تيم ما در بحث سيستم . تاکتيک . ابزار و آناليز نسبت به حريف با کاستي هايي مواجه است . اين تيم ژاپني يک تيم عربي نيست با فشار جمعيت گل بخورد . نميخواهم از الان قهرمان را مشخص کنم ولي وقتي رفتارهاي احساسي را مي بينم . وقتي مجري و کارشناس برنامه را مي بينم احساس مي کنم همه ماسک زديم و ميخواهيم نشان بدهيم خوب هستيم اما بحث اصلي جاي ديگري است .بازيکن ما نگران دلار 14 هزار تومني است اما بازيکن ژاپني فقط به لمس کردن جام فکر مي کند .  اينجا ايران حتي اگر اين پرسپوليس قهرمان شود .پروين هم سهم خود را مي خواهد . چه برسد به جواد خياباني که بلاخره نفهميديم گزارشگر است يا دايه تيم ؟!

ختم کلام با تمام وجود و حس ناسيوناليستي آرزومندم پرسپوليس به نتيجه دلخواه برسد .

ياداشتي از ايرج طالع /وقتي پروين هم سهم خودش را مي خواهد . 

ارسال در: يکشنبه 13 آبان ساعت 12:10 (1397/8/13)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن