عابدزاده: کاسياس بابت گرفتن پنالتي تبريک گفت
شماره خبر : 149021
اميرعابدزاده با وجود شکست تيمش برابر پورتو نمايش خوبي داشت و با گرفتن يک پنالتي و چند عمليات نجات مانع از شکستي سنگين و خانگي براي ماريتيمو شد.

بازي ماريتيمو برابر پورتو در هفته نهم رقابت هاي ليگ پرتغال، يک اتفاق ويژه براي دروازه بان ايراني و 25 ساله ماريتيمو بود. اميرعابدزاده در اين مسابقه در برابر بازيکني بازي مي کرد که زماني از تلويزيون تمام بازي هايش را ديده و شايد يکي از الگوهاي اصلي زندگي اش در فوتبال بوده است. ايکر کاسياس که نه براي امير براي تمامي کساني که فوتبال را دوست دارند يک چهره ويژه و محبوب است بعد از جدايي از مادريد به پورتو آمد و امسال که عابدزاده در ترکيب اصلي ماريتيمو بازي مي کند، دروازه بان ملي پوش و ايراني اين شانس را پيدا کرد که با او در يک ميدان مستقيم بازي کند. هرچند در پايان بازي اين کاسياس و تيمش بودند که در زمين ماريتيمو به پيروزي رسيدند اما نمايش امير عابدزاده در اين مسابقه و بازي مقابل کاسياس مي تواند يک امتياز ويژه در کارنامه دروازه بان تيم ملي ايران باشد.

 


-بازي با پورتو بازي خيلي مهمي بود و توانستي در اين بازي عملکرد خيلي خوبي داشته باشي. نمرات بالا گرفتي و دروازه بان هفته ليگ پرتغال انتخاب شدي...؟


براي اين بازي خداراشاکر هستيم. پورتو تيم خيلي بزرگي است. اين تيم الان صدرنشين است و شانس اول قهرماني است و سال قبل هم قهرمان شد. خوشحالم مقابل اين تيم بازي کردم هرچند نتيجه اش براي ما راضي کننده نبود و در اين بازي شکست خورديم. متاسفانه چند هفته اي است خوب نتيجه نمي گيريم و اميدوارم بتوانيم اين دوران را پشت سرگذاشته و به روند پيروزي هايمان برگرديم.


-پنالتي موسي مارگا مهاجم پورتو را گرفتي. چه حسي از اين عملکرد خودت داشتي؟


موقعي که پنالتي را گرفتم بازي صفر، صفر بود و باعث شد تيم روحيه خوبي بگيرد و بتوانيم روي دروازه پورتو فشار بياوريم. اما مربي پورتو تغيير تاکتيک داد و توانست به ما ضربه بزند و بازي را واگذار کرديم. حس فوق العاده اي داشتم که هرگز فراموش نخواهم کرد و در آن لحظه از فرصتي که خدا به من داده بود در دلم خداراشکر کردم که توانستم خودم را نشان بدهم.

 


-شرايطت در حالي که تيم نتايج خوبي نمي گيرد خوب به نظر مي رسد. خودت نظرت درباره سطح آمادگي امروزت چيست؟


شرايط من خوب است، من هميشه سعي مي کنم در باشگاه زودتر از همه سر تمرين بروم و ديرتر از بقيه از تمرين خارج شوم. سعي مي کنم هميشه در حال پيشرفت باشم، رشد کنم و ياد بگيرم. دلم مي خواهد در همه بازي ها بازيکن مثمرثمري بوده و نماينده خوبي براي ايران در ليگ پرتغال باشم. 4 هفته است بازي هاي خوبي نداشتيم البته قرعه طوري بود که ما در اين 4 هفته بازي هاي خيلي سختي برگزار کرديم. اسپورتينگ، پورتو و براگا سه تيم مطرح پرتغال هستند که در اين چهار هفته با آن ها بازي کرديم و نتوانستيم نتايج خوبي بگيريم. فکر مي کنم شرايط قرعه اي که داشتيم هم باعث شد نتوانيم خوب امتياز بگيريم. اما هفته بعد دربي حساس ماديرا را  داريم و بايد با تيم ناسيونال بازي کنيم. اين بازي فرصت خوبي است که دوباره بتوانيم دل هواداران را به دست بياوريم و مي تواند شروع دوباره اي براي امتياز جمع کردن باشد.


-در اين بازي دروازه بان تيم مقابل ايکرکاسياس بود. درباره کاسياس توضيح زيادي نمي توان داد چرا که ديگر همه او را مي شناسند. اسطوره رئال مادريد و تيم ملي اسپانيا که همه افتخارات مهم فوتبالي را در کارنامه اش دارد. ديدار با کاسياس چگونه بود؟


حس فوق العاده خوبي بود. اتفاقا بعد از بازي با کاسياس صحبت کوچکي داشتم و او به من به خاطر گرفتن پنالتي تبريک گفت. من هم به او گفتم که باعث افتخارم است که مقابل او بازي کردم. يادم هست هميشه در رئال مادريد بازي هايش را مي ديدم و از کساني بود که هميشه فيلم بازي هايش را مي گرفتم و مي ديدم. هميشه از ديدن بازي هايش حس خيلي خوبي داشتم و در بازي با پورتو وقتي او را ديدم براي لحظه اي به همه اين ها فکر کردم. کسي که از بچگي دوستش داشتم و بازي هايش را مي ديدم الان بايد با او رقابت کنم. کاسياس الان با ارزش ترين گلر ليگ پرتغال است اما در 5 هفته اول من باارزش ترين دروازه بان بودم. اما کاسياس در چهار هفته اخير دو پله از من بالاتر آمد و الان او اول است. همه اين ها براي من خيلي جالب و الهام بخش است و من را مجاب مي کند که به آرزوهايم فکر کنم و مطمئن باشم که مي توان به آن ها دست پيدا کنم.


-بازي در ليگ پرتغال چقدر به رشد فوتبال تو کمک کرده است به خصوص بازي مقابل تيم ها و بازيکنان بزرگ چه تاثيري در کارت خواهد داشت؟

 

من با بازي در ليگ پرتغال خيلي دارم رشد مي کنم. خودم پيشرفتم را حس مي کنم. هم از لحاظ فردي وهم تيمي خيلي چيزها ياد مي گيريم. خيلي دوست دارم چيزهايي که از يک سو در پرتغال ياد مي گيرم را به تيم ملي و از سوي ديگر آنچه در تيم ملي زير نظر سرمربي خوبمان ياد مي گيرم را به بازي هاي باشگاهم بياورم. اين تلفيق خيلي برايم خوب بوده و معتقدم باعث شده که همه ش در مسير پيشرفت باشم. من هميشه سعي کرده ام نماينده خوبي از ايران در ليگ پرتغال باشم و البته دلم مي خواهد نماينده خوبي براي ماريتيمو در تيم ملي ايران باشم. تا الان خداراشکر روند رشدم خوب بوده است. من الان دنبال ثبات در کارم هستم و فکر مي کنم کليد اصلي پيشرفتم در آينده ثبات است. دوست دارم همين روند را ادامه داده و بتوانم پله پله بالا بروم و به چيزهايي که مي خواهم برسم.

ارسال در: دوشنبه 14 آبان ساعت 15:14 (1397/8/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن