کولوسئوم آزادي آماده ريختن خون کاشيما !
شماره خبر : 149039
وبسايت AFC در گفتگو با افشين قطبي سرمربي سابق پرسپوليس و تيم ملي کشورمان در آستانه‌ي ديدار پرسپوليس و کاشيما انتلرز در استاديوم آزادي از او درباره‌ي شرايط و فضاي اين استاديوم پرسيد.

سايت AFC در گزارش خود يادآور مي‌شود که قطبي علاوه بر هدايت پرسپوليس به مدت سه سال و نيم در ژاپن هم مشغول مربي‌گري بوده و سکان هدايت باشگاه شيميزو را به عهده داشته است. به همين خاطر اي‌اف‌سي معتقد است هيچکس مثل قطبي نمي‌تواند درباره‌ي فينال ليگ قهرمانان آسياي امسال بين تيمهاي پرسپوليس و کاشيما انتلرز داوري کند و از جو استاديومهاي دو تيم به خصوص از جو استاديوم آزادي بگويد.

به گفته‌ي اي‌اف‌سي قطبي 54ساله کارنامه‌ي بلند و ممتازي در گوشه و کنار آسيا و ديگر قاره‌ها دارد اما او همچنان به ياد ماندني‌ترين خاطره‌ي خود از اين تجربيات طولاني را لحظه‌اي مي‌داند که در سال 2008 به همراه پرسپوليس موفق شده جام قهرماني ليگ برتر ايران را در ورزشگاه آزادي بالاي سر ببرد.

 


قطبي به AFC مي‌گويد:" در بازي با سپاهان ما در دقيقه‌ي 96 پيروز شديم، آنهم در حاليکه 110 هزار نفر در استاديوم حضور داشتند. فضاي استاديوم آزادي واقعاً ترسناک و سرگيجه‌آور است. در هيچ زباني هيچ کلمه‌اي وجود ندارد که با آن بتواند حس و حال پيروزي در آن استاديوم پر از تماشاچي را توصيف کرد".
قطبي در ادامه گفت:" براي يک فوتباليست يا مربي آسيايي، بازي کردن در آن استاديوم تجربه‌ي بي‌نظيري است. آزادي در واقع کولوسئومِ استاديومهاي آسيا است".

اي‌اف‌سي در ادامه‌ي مطلب خود يادآور مي‌شود که کاشيما با توجه به پيروزي 2-0 در بازي رفت فينال در خانه‌ي خود، از بخت بيشتري براي قهرماني برخوردار است ولي قطبي مي‌گويد هواداران بسيار پرشور پرسپوليس در تهران عرصه را بر شاگردان گو اويوا به شدت تنگ خواهند کرد.

 

 

 قطبي در اين باره گفت:" مي‌دانيد، از يک شب قبل از شروع بازي آدمهاي زيادي بيرون استاديوم جمع مي‌شوند و استاديوم از صبح برگزاري بازي کاملاً پر مي‌شود. سر و صداي داخل استاديوم واقعاً کرکننده است و به نظر من بازيکنان کاشيما با اين مساله به مشکل برخواهند خورد".

ولي قطبي در عين حال مي‌گويد اين فضاي پرشور و پرتنش بر تيم ميزبان هم اثر خواهد گذاشت. او در اين باره به اي اف سي گفت:" اين فضا براي کادر فني و بازيکنان پرسپوليس هم يک چالش خواهد بود. چون آنها به شدت تحت فشار هستند و از استرس فوق‌العاده شديدي رنج مي‌برند. آنها در خانه‌ي خود براي بدست آوردن نتيجه‌اي که هواداران‌شان را راضي مي‌کند تحت  فشار هستند".

 

 

قطبي در بررسي فوتبالي دو تيم مي‌گويد سبک بازي کاشيما و پرسپوليس تفاوت بسيار زيادي دارد. او در اين باره گفت:" مسابقه‌ي اين دو تيم در واقع برخورد دو فرهنگ است. تيم‌هاي ژاپني به شدت سازمان‌يافته و محافظه‌کار بازي مي‌کنند چون جامعه‌ي ژاپن يک جامعه‌ي همبسته و عادت کرده به کار جمعي است. ولي فوتبال ايران بسيار خلاق است و کارهاي خلاقه و بداهه در اين فوتبال بسيار به چشم مي‌خورد. فوتبال ايران بازيکناني دارد که در خيابانها شکل گرفته‌اند و بنابراين مي‌توانند با خلاقيت فردي حتي فرصت‌سازي کنند و اين مي‌تواند به نفع پرسپوليس باشد".

قطبي در نهايت مي‌گويد برنده‌ي بازي تهران تيمي خواهد بود که موفق شد در جهنم آزادي بيشتر از رقيب بر اعصاب خود مسلط باشد و تمرکزش را حفظ کند. قطبي در اين باره گفت:" به نظر من در هر فينالي، برنده تيمي است که بتواند فرصت‌هايش را به گل تبديل کند و کمترين اشتباهات را داشته باشد. بله، تيمي که بتواند اين دو مورد را رعايت کند  قهرمان فينال تهران خواهد بود".

ارسال در: چهارشنبه 16 آبان ساعت 09:46 (1397/8/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن