فينال را فراموش نشدني بکنيد / تورج عاطف
شماره خبر : 149088
سالها بود که اين گونه فرصتي نداشتيم. فينال ليگ قهرمانان آسيا در ورزشگاهي که مي تواند رکورد حضور تماشاچيان را در اين تورنمنت بشکند. اين فينال در حضور مقامهاي فيفا و کنفدراسيون آسيا و هزاران تماشاچي انجام خواهدشد. اين فينال بايد باشکوه باشد و براي رسيدن به اين هدف همه بايد دست به دست هم دهيم.


1/ بازيکنان: آنها بايد بهترين بازي خود را انجام دهند . فرصت براي آمادگي جسمي و تاکتيک هاي متنوع و تکنيک تمام شده است اما براي آمادگي روحي اين فرصت وجود دارد. آنها بايد شجاعت را با خشونت و عصبي بودن اشتباه نگيرند. متاسفانه در بسياري از اوقات جو ورزشگاه تيمهاي ما را عصبي و کنترل روحي و رواني و در نتيجه اجراي بهينه تکنيک هاي فردي و تاکتيکهاي تيمي  را با کاهش کيفيت مواجه مي کنند. بازيکنان بايد بدانند تماشاچيان تنها برد و زدن سه گل از آنها و باز نشدن دروازه نمي خوانند . آنها بهترين نمايش را مي خواهند. نمايشي بر پايه تسلط و شجاعت  و استعدادها که دارند. اين مهم است که بازي با قهرماني نماينده ايران زمين به پايان برسد اما تيم بايد مسلط وتماشائي و پر اميد تا آخرين دقيقه و فوتبال نه جنگ عصبي بازي کند
به داور و بازيکنان حريف احترام بگذاريد. بازيکنان ژاپني ترفندهاي بازي رواني را بلد هستند و بازيکنان ما بايد بدل آنها را بلد باشند که چيزي جز تمرکز بر بازي و آرامش نيست.


داور قاضي ميدان است حتي اگر ضعفهايي داشته باشد جدال با او بي ثمرترين کار است.

2/تماشاچيان:بايد به تيم تهور و شجاعت و نه ترس و استرس داد.تيم را بايد تشويق کرد حتي اگر خداي ناکرده نتيجه مورد نظر را نگرفت.
به داوران توهين نکنيم. رفتارهاي غير معقول چون پرتاب مواد محرقه و بطري آب و ليزر و... نشانه هاي بدي از ملت ما خواهد بود.
بانوان تماشاگر را امروز خواهيم داشت. به جماعتي که با اين بديهي ترين مخالفند نشان دهيم با خضور بانوي ايراني در ورزشگاه ها احترام و آرامش و شادماني و اميد که شانس قهرماني به سراغمان آمده است.
اين بازيکنان لايق تشويق و حمايت هستند. اگر پرسپوليس برد پيروزي را جشن بگيريد و اگر نايب قهرمان شدند آنها را بخاطر سعي و تلاشي که کردند و سد رسيدن به فينال را پس از ? سال با اين بضاعت انساني  شکستند و لحظه هاي ناب و پر از شادماني که دادند تشويق کنند
ياد بگيريم که فوتبال را جشن بگيريم و از ياد نبريم هنر شاد بودن از درون ما نشات گيرد.

 

ارسال در: شنبه 19 آبان ساعت 15:39 (1397/8/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن