حکايت «شرم»/تورج عاطف
شماره خبر : 149113
بازي برگشت فينال ليگ قهرمانان آسيا که تمام شد يک کلمه در ذهن نقش مي زد «شرم»

شرم را در وجوه مختلف اين بازي  و حواشي آن مي توانستيم استفاده کنيم.


نخست از تيم پرسپوليس بايد بگوييم . به واقع کادر فني و بازيکنان نبايد از نايب قهرماني در اين بازي  شرمگين باشند. آنها از دو پنجره نقل و انتقال محروم بودند و با انتقال چهار بازيکن اصلي خود مواجه و دو مصدوم قبل از اين مسابقه و يک مصدوم در جريان بازي داشتند و با اخراج  نعمتي در بازي رفت با تمام وجود بازي کردند. آنها به قدري شجاعانه بازي کردند که ژاپني ها اقدام به وقت کشي مي کردند کاري که نگارنده هيچگاه از آنها نديده بود. آنها جنگيدند بدون آن که بازيکناني در حد کيفيت و تجربه  کاشيما داشته و بسياري از بازيکنانش در پستهاي غير تخصصي بازي کردند


در اين بين اظهار نظر يگانه يکي از پيشکسوتان پرسپوليس هم  بايد باعث شرم او باشد که معتقد است محروميت از فصل نقل و انتقال مي تواند دليل حضور تيم در فينال باشد و اين اظهار نظر بي شک هر شنونده اي را شرمگين مي کند که چگونه چنين شخصي با اين افکار  مي توانسته است روزي سرمربي تيم ملي باشد؟


زماني که بازيکنان پرسپوليس براي دريافت جوايز خود رفتند . شاهد بوديم وزير ورزش بجاي شرم از انتخاب مديراني که بدون مجازات و توضيحي پرسپوليس تضعيف و بي هيچ ترديدي قهرماني را از آنها گرفتند مشغول شعف و شوري بي دليل بود و دستهاي سيد جلال حسيني را با حرکاتي کاملا غير رسمي و تا حدي کودکانه بالا مي برد کاش  شرمي براي اشکهاي آن تماشاگران باوفا  پرسپوليس بود.
شرم نامه ديگر رفتاري بود که با بانوان ما که به استاديوم آمده و نخواستند که اجازه شادماني کردن به آنها بدهند را شاهد بوديم . هيچ اشاره اي در تلويزيون به حضور آنها حتي با نشان دادن صحنه اي نشد و برخي  از اين بانوان تا دقيقه 20 اجازه ورود نداشتند و برخي هم راه ندادند. مي پرسيم شرم از نشان دادن بانوان شرم ملتي نيست؟


اين که عده اي بخواهند موفقيت هاي يک باشگاه ايراني در آسيا را که حداقل سود آن کسب سهميه بهتر براي حضور در مسابقات سال آينده فوتبال ايران است را ملي نبينند و ندانند که قهرماني يک تيم از هر کشور تنها جنبه باشگاهي ندارد و در تالار افتخارات و رزومه کشور در کنفدراسيون قاره اي محسوب مي شود بي شک بايد باعث شرم کساني باشد که اين اطلاعات اندک از فوتبال را ندارند اما در فوتبال ما صاحب سمت هستند.
نکته ديگر باز سازي استاديوم يک صد هزار نفري ما بود که 40 سال طول کشيد  براستي نبايد شرمگين باشند که حتما بايد اجباري از خارج باشد تا به فکر آباداني باشيم؟
 

ارسال در: يکشنبه 20 آبان ساعت 23:19 (1397/8/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن