پرسپوليس با الهلال هم گروه نمي شود، استقلال با الاتحاد
شماره خبر : 149119
با توجه به اينکه چند سالي است که تيم هاي ايراني در صورت هم گروه شدن با تيمهاي عربستاني دچار مشکلات زيادي مي شوند قرعه کشي جام باشگاه هاي آسيا از اين منظرهم داراي اهميت شده است.

مراسم قرعه کشي ليگ قهرمانان آسيا در سال 2019 يکم آذرماه با حضور نمايندگان تيم‌هاي شرکت کننده در کوالالامپور مالزي انجام مي‌شود و مسابقات امسال بعد از جام ملت‌هاي آسيا و از 13 اسفند ماه آغاز خواهد شد.


نکته منفي ليگ قهرمانان امسال افزايش سهميه تيم‌هاي عربستاني نسبت به سال گذشته است. در ليگ قهرمانان سال 2018 با توجه به اينکه تيم‌هاي الاتحاد و النصر به دليل ماجراي  عدم دريافت لايسنس حرفه‌اي سازي از آسيا حذف شدند عربستان تنها با دو نماينده خود يعني الهلال و الاهلي شرکت کرد که الهلال در در دور گروهي و الاهلي در مرحله يک هشتم نهايي حذف شدند.


اما در سال 2019 ماجرا فرق مي‌کند و تيم‌هاي ايراني به احتمال فراوان با يک تيم عربستاني همگروه خواهند شد که بازهم مي‌تواند دردسرهايي براي ايرانيان داشته باشد. تيم النصر از طريق پلي آف در مسابقات شرکت مي‌کند و اگر بتواند صعود کند همگروهي ايراني‌ها با يک تيم عربستاني 100? قطعي مي‌شود.


طبق قوانين قرعه کشي ليگ قهرمانان، تيم‌هايي که در يک رتبه از ليگ داخلي قرار دارند ، همچنين تيم‌هايي که از يک کشور هستند با هم همگروه نمي‌شوند. به عنوان مثال پرسپوليس در فصل گذشته قهرمان ليگ ايران شد و با قهرمان قطر، قهرمان عربستان و همچنين قهرمان امارات همگروه نمي‌شود.بنابراين همگروهي پرسپوليس با الدحيل، الهلال و العين منتفي است.


همين موضوع براي رتبه‌هاي دوم، سوم و قهرمان جام حذفي هر کشور صدق مي‌کند. به عنوان مثال استقلال با الاتحاد که هر دو از طريق قهرماني جام حذفي سهميه گرفتند همگروه نمي‌شود.با اين حساب، گروه پرسپوليس با انتخاب يکي از تيم‌هاي سيد دو و سه مشخص مي‌شود و تيم‌هاي سيد چهار از طريق پلي‌آف صعود مي‌کنند. سيد دو (السد قطر، الاتحاد عربستان و الوحده امارات)، سيد سه: (الاهلي عربستان، الوصل امارات و الريان قطر).


با وجود اينکه تنها دو روز از پايان ليگ قهرمانان 2018 گذشته اما پرسپوليس بايد خودش را آماده کند تا 10 روز ديگر حريفان خود را در فصل آتي آسيا بشناسد و براي تکرار موفقيت فصل گذشته برنامه ريزي کند.

ارسال در: دوشنبه 21 آبان ساعت 15:32 (1397/8/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن