پشت پرده دي اکتيو دسته جمعي پرفالوئرها!
شماره خبر : 149132
اعلام اسامي تيم ملي براي دور جديد تمرينات با يک اتفاق حاشيه اي جديد همراه بود؛ بازيکنان تيم ملي اينستاگرام هايشان را در اعتراض دي اکتيو کردند.

بازيکنان تيم ملي ايران به خاطر عدم پرداخت پاداش هايشان به طور سازمان يافته اي اقدام به دي اکتيو کردن صفحاتشان در فضاي مجازي کردند. خيلي زود اين خبر نيز چاشني اين اتفاق شد که حرکت هماهنگ بازيکنان تيم در اعتراض به عدم توجه به تيم ملي و برآورده نشدن امکانات موردنظر است.


حرکت از طارمي آغاز شد


مهدي طارمي ديشب اينستاگرامش را دي اکتيو کرد و هنوز تحليل ها درباره اين موضوع شروع نشده بود که رامين رضائيان، اميرعابدزاده، مرتضي پورعلي گنجي و وحيد اميري هم به او پيوستند و بعد از آن خانزاده و ديگران هم آمدند.

 


کادرفني از دسترس خارج شدند


دقايقي بعد هم اعضاي کادرفني تيم ملي با انتشار پستي که روي آن نوشته بود «خارج از دسترس» درواقع نشان دادند که اين اتفاقي است که قطعا مورد نظر سرمربي تيم ملي است. بعد از اين موضوع سايت هاي نزديک به تيم ملي و کارلوس کي روش با انتشار متن هايي دلايل اين اتفاق را اينگونه شرح دادند:« به نظر مي‌رسد اين بار کي‌روش و ملي‌پوشان از ميزان بي‌توجهي مسئولان به تيم ملي طاقت از کف داده‌اند و به نوعي مي‌خواهند اعتراضشان را اعلام کنند. اين وضع رسيدگي به تيم ملي نيست؛ آن هم تيمي که همه مي‌گويند بايد قهرمان جام ملت‌هاي آسيا شود و حسرت 40 ساله فوتبال ايران را تبديل به يک شادمانه تاريخي کند. بسته شدن صفحات اينستاگرام تنها کاري است که لابد از ملي‌پوشان برمي‌آيد. اين طوري هم راحت‌تر تمرين مي‌کنند هم به بي‌خيالان عالم مي‌فهمانند اين دفعه نمي‌توانند تيم ملي را مثل دوران جام جهاني به جام ملت‌هاي آسيا اعزام کنند.»


و يا «بازيکنان تيم ملي مي خواهند صداي اعتراضشان را به وزارت ورزش برسانند. کي روش در توافقنامه 3 ماه پيش اعلام کرده بود تا آبان به فدراسيون فرصت مي دهم که خواسته هايم را برآورده کند و يکي از شرط هاي او هم اين بود که تيم ملي در اولويت برنامه هاي فدراسيون باشد اما الان توجهي به تيم ملي نمي شود و نگاه ملي معطوف به ديگر تيم هاست در شرايطي که تيم ملي همچنان با کمبود امکانات و تدارک مناسب مواجه است.»


با توجه به اتفاقاتي که ظرف ساعات گذشته رخ داده است مي توان گفت که اين حرکت در جهت انجام خواسته هاي سرمربي تيم ملي و امکانات و يا همان توجهي است که مورد نظر او است و حالا شايد ناراحتي از عدم پرداخت پاداش ها هم بخشي از اين نارضايتي باشد.


واکنش فدراسيون چيست؟


فدراسيون فوتبال هنوز هيچ واکنشي به نسبت به اين اتفاق نداشته است و شايد اکنون مذاکرات براي حل ماجرا از سوي مهدي تاج و همکارانش براي حل اين موضوع آغاز شده باشد. نکته اي که مي توان به آن اشاره کرد اين است که کارلوس کي روش از همان اولين دقايق بعد از بازي تيم ملي برابر پرتغال در کمپ تيم هاي ملي در روسيه مصاحبه هاي انتقادآميزش را از شرايط تيم ملي و عدم توجه کافي به تيم ملي اعلام کرد. موضوع مهم اما اينکه کي روش با وجود همين کمبودها و کاستي ها قراردادش را با تيم ملي براي جام ملت هاي آسيا تمديد کرد. کي روش هشت سال است که در فوتبال ايران حضور دارد و آنقدر با تجربه هست که بداند فدراسيون فوتبال ايران در فاصله جام جهاني تا جام ملت ها بتواند آنقدر تغيير کند که تمام خواسته هاي موردنظر سرمربي را برآورده کنند. کي روش شايد بهتر از هرکسي امروز توانايي ها و شرايط فوتبال و فدراسيون فوتبال ايران را مي شناسد پس آيا اين رفتار بازيکنان و کادرفني يک تاکتيک براي رسيدن به اهداف است و نه يک برخورد احساسي و حاکي از عصبانيت؟! هرچه هست انگار ديگر فوتبال ايران، رسانه ها، افکار عمومي و حتي فدراسيون دارند به اين اعتراض ها عادت مي کنند چرا که دي اکتيو کردن اينستاگرام بازيکنان و بيانيه هاي غيرمستقيمي که از زبان ديگران منتشر مي شود نتوانسته آن تاثيري که قهرهاي گذشته، مي گذاشت بگذارد.

ارسال در: سه شنبه 22 آبان ساعت 15:11 (1397/8/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن