ستاره پرسپوليس: لابد خوب نيستيم که در تيم ملي باشيم
شماره خبر : 149134
مدافع شمالي پرسپوليس با ستايش از هم‌تيمي‌ها و هواداران تيمش در کنار عملکرد کادرفني وعده داد در فصل آينده قهرماني آسيا را کسب کنند.

پرسپوليس با تمام مشکلاتي که پيش رو داشت توانست به فينال آسيا راه يابد و در گام آخر اما مقابل کاشيماآنتلرز ناکام ماند و شاهد جشن حريف ژاپني در استاديوم آزادي بود. شجاع خليل زاده که در اين رقابت‌ها با نمايشي موفق توانست در پايان از نظر آماري بهترين مدافع اين فصل لقب گيرد، در خصوص عملکرد تيمش گفت: مسير سختي تا فينال پشت سر گذاشتيم و هيچ کس به کار ما ايمان نداشت به جز هواداران و کادرفني و بازيکنان. ما مي‌دانستيم که مي‌توانيم اتفاق بزرگي را رقم بزنيم و براي همين تا آخرين توان جنگيديم. باور کنيد آخرين توان ما بود و اگر ذره‌اي کم گذاشتيم هواداران ببخشند. خيلي سخت بود و رقباي قدرتمندي را پيش رو داشتيم. کاشيما تيم قدرتمندي بود و زورمان در روز پاياني به آنها نرسيد. خستگي کاملا توان ما را گرفته بود و اگر شرايط بهتر بود رسيدن به جام قهرماني هم دور از دسترس نبود. نشد اما ما تسليم نمي‌شويم و روزهاي خوب پرسپوليس تمام نخواهد شد و دوباره خواهيم جنگيد.


وي ادامه داد: وقتي چيز خوبي را به دست مي‌آوري ديگر به کمتر از آن فکر نمي‌کني. ما در فصل گذشته به نيمه نهايي رسيديم و اين فصل بايد به بالاتر فکر مي‌کرديم. دنبال بهانه نيستم و همه از شرايط تيم ما باخبر هستند. هيچ کس را هم مقصر نمي‌دانيم و خودمان تا حد توان جنگيديم و خوشحاليم که هواداران به ما ايمان دارند و در کنار آنها به بزرگترين افتخارات فکر مي‌کنيم. مطمئن باشيد سال آينده براي آنها جبران خواهيم کرد و به قهرماني آسيا خواهيم رسيد. اين يک وعده نيست و ما نشان داده‌ايم که قادر به انجام کارهاي بزرگ هستيم و اگر خسته و توان‌مان تمام نمي‌شد در همين فصل به آن مي‌رسيديم.


شجاع خليل زاده با اشاره به مشکلات تيمش در اين فصل گفت: پرسپوليس تيم بزرگي است و هيچ بهانه‌اي نبايد براي آن آورد و هميشه بايد بهترين بود. ما اما خيلي از بازيکنان را در اين مسير از دست داديم. حسين ماهيني که مردانه جنگيد و هر جا نياز بود به تيم کمک کرد تا اميد عاليشاه و محمد انصاري که واقعا براي او متاسفم و او جزو بهترين بازيکنان ماست و اميدوارم خيلي زود برگردد. امسال يکي از سخت‌ترين سال‌هاي فوتبالي ما بود و فوتبال اروپا هم اينقدر پرفشار و البته با سفرهاي طولاني و طاقت فرسا همراه نيست. ما اکنون با اجازه آقاي برانکو فرصت استراحت يافته‌ايم اما باور کنيد اينقدر بدن‌مان درد مي‌کند که به زور خواب‌مان مي‌برد. اميدوارم با تدابير کادرفني بتوانيم در ادامه فصل نمايش موفقي داشته باشيم و به نتايجي که هواداران انتظار دارند دست پيدا کنيم. دست ما که نه، دست آقاي برانکو واقعا خالي است و روزهاي سخت و پر تلاشي را نيز ايشان دنبال کردند تا اين شرايط سخت را پشت سر بگذاريم.

 


مدافع پرسپوليس که طبق آمار برترين مدافع اين فصل ليگ قهرمانان شد در خصوص اين نمايش اينطور توضيح مي‌دهد: من واقعا خوشحالم که افتخار پوشيدن پيراهن پرسپوليس نصيبم شده. رابطه فوق العاده‌اي با هواداران دارم و هميشه سعي مي‌کنم بهترين عملکرد را داشته باشم. حالا شده که يک جايي هم اشتباه کنم و آن هم به بزرگي خودشان ببخشند. در موفقيت هر نفر هم تيم مهم است. ما يک تيم فوق العاده بوديم. تيمي که اتحاد و همدلي در آن حرف اول را مي‌زد و همه براي هم جان مي‌داديم. مي‌توانم ادعا کنم هيچ بازيکني در هيچ باشگاه ديگري قادر نبود با اين مشکلات کارش را دنبال کند اما واقعا هم‌تيمي‌هايم فوق العاده هستند. همه به يکديگر کمک مي‌کردند و در اين بين بايد از آقاي سيدجلال هم تشکر کنم که مثل برادر بزرگتر هميشه در کنارمان بودند و حمايت و راهنمايي مي‌کردند خصوصا براي خودم. من هم تلاش مي‌کنم با احساس ديني که به هواداران دارم هميشه عملکرد خوبي داشته باشم و بتوانم انتظارات را برآورده کنم. مثل بعضي‌ها ريا نمي‌کنيم و اين واقعيت و ماهيت تيم ماست چيزي که هيچ جا نمي‌توانيد مشابه آن را پيدا کنيد و ما براي خوشحالي هواداران واقعا جان مي‌دهيم. فکر کنم همه آنها هم با توجه به حضور بازيکنان عليرغم مصدوميت در بازي‌ها و مصدوميت‌هايي که گريبان ماهيني، انصاري، ربيع خواه و عاليشاه را گرفت را متوجه شده‌اند و اين مساله رفاقت و برادري ما را استوار و محکم‌تر کرده است. کمال، احمد نوراللهي، آقا سيد و بقيه بچه‌ها هم واقعا با مصدوميت بازي مي‌کردند. فکر مي‌کنيد مصدوميت کتف، عضله چهارسر، مشکل گردن و مچ پا چيز آساني است که بازيکن بتواند با آن به تمرين بپردازد؟ ما هيچ منتي نمي‌گذاريم و وظيفه خودمان را انجام داديم و از اينکه حتي يک هوادار هم خوشحال شود از هيچ تواني کم نخواهيم گذاشت.

 

خليل زاده درباره عدم حضورش در ليست تيم ملي عليرغم عملکرد مثبتي که در اين فصل داشته گفت: هيچ چيزي براي مردم کشورمان ارزشمندتر از پرچم کشورمان و پيراهن تيم ملي نيست. من نيز هميشه عاشق پرچم و پيراهن تيم ملي کشورم هستم و دوست دارم بتوانم عضوي از آن باشم. شايد هنوز آنطور که بايد خوب نبوده‌ام و تلاشم را بيشتر خواهم کرد تا در پرسپوليس خيلي بهتر از اين هم باشم. نظر سرمربي تيم ملي هميشه محترم است و به آن احترام مي‌گذارم. من اما هيچ وقت نااميد نخواهم شد و بهترين عملکرد را خواهم داشت.


خليل زاده درباره اينکه با توجه به مسيري که طي دو فصل اخير پشت سر گذاشته‌اند، چقدر اميدوار است در فصل آينده دست‌شان به جام برسد گفت: اين خيلي حسرت برانگيز بود که در آزادي و در يکقدمي جام و در حالي که آن را جلوي چشم‌مان مي‌ديديم به آن نرسيديم. اما وجدان‌مان راحت است که يک درصد هم از توان‌مان کم نگذاشتيم و واقعا ديگر آنجا نشد. چرا قهرمان نشويم؟ ما فصل گذشته به نيمه نهايي رسيديم. بدشانسي بزرگي آورديم و نشد. امسال هم در فينال و با تيمي که خسته شده بود و هر روز يک نفر کم مي‌شد. مطمئن باشيد براي فصل آينده اين براي ما رويا نخواهد بود و تلاش خواهيم کرد تا به آن برسيم. عنواني که حق هواداران ماست و اين قول را به آنها مي‌دهيم بار ديگر لبخند را به آنها هديه بدهيم.

 


وي در رابطه با اينکه صحبت‌هايي در خصوص جدايي برانکو ايوانکوويچ نيز به گوش مي‌رسد گفت: برانکو يک شخصيت بزرگ براي پرسپوليس است. با تمام احترامي که براي اسطوره‌هاي پرسپوليس قائل هستم بايد بگويم او يک چهره ويژه است. فردي که در تمام اين سال‌ها توانسته روحيه برتري جويي و قهرماني به تيم بدهد. آقاي برانکو بايد در تيم حضورشان ادامه داشته باشد. ايشان فصل گذشته هم پيشنهاد داشتند و اين کاملا با توجه به عملکردشان طبيعي است اما ماندند و ما به اينجا رسيديم. آن هم در فصلي که هم تصور بدترين شکست‌ها را براي ما داشتند. اميدوارم مسوولان کمک کنند و بهترين تصميم در اين رابطه گرفته شود و آقاي برانکو با ادامه حضورشان همچنان باعث خوشحالي هواداران ما و بالا رفتن کيفيت فني فوتبال ما شود.


خليل زاده در رابطه با اتفاقاتي که با حضور پرسپوليس در فينال رخ داد و جبهه گيري برخي اسطوره‌ها و پيشکسوتان تيم‌هاي رقيب و هوادارانش گفت: ما با بازيکنان استقلال دوست هستيم و هواداران رقيب را هم دوست داريم. با حضور آنهاست که موفقيت و نمايش ما به چشم مي‌آيد. کري در همه جاي دنيا هست اما کري، نه فحاشي. حرف همه ما اين است که کري بخوانيم اما توهين و بي ادبي نکنيم. ما به فينال آسيا رفتيم اما برخي ادبياتي به کار بردند که واقعا زشت و ناپسند است. الفاظي بکار برده شده که واقعا سخت است. چيزهايي در صفحات ما نوشتند که درک نمي‌کنند خانواده ما هم در اين صفحات هستند. آيا خودشان جلوي خانواده‌شان اينطور حرف مي‌زنند يا دوست دارند کسي به آنها به اين شکل بي احترامي کند؟ حرف ما اين است که به جاي توهين و الفاظ بي ادبانه کري بخوانند و همه لذت ببريم. ما هيچ وقت از خوشحالي هواداران ديگر از باخت ما ناراحت نمي‌شويم و خوشحاليم که اين اتفاق خيلي کم رخ مي‌دهد. در پايان هم بايد بگويم که شخصيت تيم ما اين است که توانسته اينقدر هوادارانش را خوشحال کند که يکصد هزار نفر سرپا براي آن دست مي‌زنند و به آن افتخار مي‌کنند. ما خوشحاليم که هواداران ما با اعتماد و ايماني که به تيم دارند کمک مي‌کنند تا همچنان بالا و پرافتخار باشيم و اين روزها تنها آرزوي شکست ما باعث خوشحالي ديگران شود.
مدافع پرسپوليس در پايان با تشکر از هواداران بانويي که در استاديوم آزادي حاضر شده بودند گفت: اين يکي از اتفاقات خوب استاديوم آزادي بود و خوشحالم که آنها نيز در کنار ما حاضر بودند. اميدوارم اين حمايت و حضور هميشگي باشد و مطمئنا مردم ايران اينقدر از فرهنگ غني هستند که هيچ مشکلي پيش نخواهد آمد.

ارسال در: سه شنبه 22 آبان ساعت 15:47 (1397/8/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن