نوار افتتاح برنابئوي ايران بريده شد! (عکس)
شماره خبر : 149135
مجهزترين ورزشگاه فوتبال ايران امروز با حضور معاون اول رئيس جمهور در شهر اهواز افتتاح شد و از اين پس يک ورزشگاه در حد استاندارد جهاني به فوتبال ايران اضافه شد.

ورزشگاه فولاد آره نا در شهر اهواز سر انجام افتتاح شد و حالا فوتبال ايران صاحب يک ورزشگاه مجهز است به طوري که گفته مي شود فولاد آره نا مجهزترين ورزشگاه فوتبال در ايران است.


چرا فولاد آره‌نا حرفه اي ترين است؟


بزرگترين و اصلي ترين مشخصه اي که ورزشگاه فولاد آره نا به ورزشگاه هاي فوتبال امروز جهان نزديک و از ورزشگاه هاي سنتي و چند منظوره ايراني جدا مي کند نبود پيست تارتان يا پيست دووميداني در اين زمين است. درواقع فولاد آره نا تنها براي مسابقات فوتبال ساخته شده و مثل استاديوم هاي اروپايي بين تماشاگران و زمين چمن پيستي وجود ندارد.


اين در حالي است که حتي ورزشگاه آزادي بهترين ورزشگاه فوتبال ايران، نيز به دليل اينکه براي مسابقات المپيک آسيايي ساخته شده نيز پيست تارتان باعث شده که زمين مسابقه فوتبال هيچگاه نتواند آن حس و حال و شور و هيجاني که ورزشگاه هاي اروپايي يا حتي کشورهاي صاحب فوتبال عربي و شرق آسيا وجود دارد را براي تيم ملي و دو تيم استقلال و پرسپوليس به وجود بياورد. بازي فينال ليگ قهرمانان به خوبي نشان داد که شرايط ورزشگاه کاشيما و ورزشگاه آزادي از نظر ميزان تاثيرگذاري تماشاگران متفاوت است.


حالا فولاد آره نا ورزشگاهي است که علاوه بر بازي هاي تيم فولاد در اهواز مي تواند ميزبان خيلي خوبي براي بازي هاي تيم ملي باشد و در اين ورزشگاه بازيکنان ايراني خيلي بهتر مي توانند از موهبت حضور تماشاگران برخوردار شوند.


اما نکته جالب ديگري که باعث مي شود تا فولاد آره ورزشگاهي با معيارهاي روز فوتبال باشد گنجايش آن است. فولادآره نا 30 هزار تماشاگر را در خود جاي مي دهد و اين يک ظرفيت استاندارد به حساب مي آيد. ورزشگاه هاي جام هاي جهاني ادوار اخير بهترين گواه هستند که ديگر دوران ورزشگاه هاي غول پيکر به پايان رسيده است و ورزشگاه هاي خوب معمولا بين 20 تا 60 هزار تماشاگر دارند. فولاد با اين کيفيت و گنجايش ورزشگاه مي تواند حداقل در برخي از بازي هاي ليگ برتر در ورزشگاه پر از تماشاگر بازي کند.

 

 


شباهت به سانتياگو برنابئو


فولاد آره نا همچنين ورزشگاه زيبايي هم هست. در اين ورزشگاه نورافکن ها روي لبه سقف ها کارگذاشته شده و خبري از دکل هاي نوري قديمي نيست. سازه سقفي اين ورزشگاه نيز کاملترين سازه سقفي ورزشگاه هاي ايران است. نکته ديگري که بازهم مي توان به آن اشاره کرد اينکه اين ورزشگاه تنها ورزشگاهي در ايران است که فقط مختص فوتبال ساخته شده است.


اما موضوع جالبي که درباره اين ورزشگاه مي توان اشاره کرد اين است که معماري اين ورزشگاه شباهت زيادي به ورزشگاه سانتياگو برنابئو ورزشگاه اختصاصي رئال مادريد دارد به خصوص ستون هاي گردي که در چهارطرف سازه اصلي ورزشگاه وجود دارد کاملا شبيه به ورزشگاه پرافتخارترين تيم باشگاهي اروپا است اما مدل سقف فولاد آره نا با آنچه در مادريد وجود دارد کاملا از نظر ظاهري متفاوت است!

 


چند نکته از فولاد آره نا


اين ورزشگاه دو رختکن مجهز و حرفه اي دارد ضمن اينکه تمام ورزشگاه صندلي گذاري شده و با طرحي که نشان باشگاه فولاد را دارد فضايي جالب به وجود آورده است. اين ورزشگاه از نظر تجهيزاتي مثل اتاق کنفرانس، رختکن، جايگاه ويژه و جايگاه خبرنگاران مجهز و همچنين سرويس هاي بهداشتي تميز و استاندارد است.  سکوهاي اين ورزشگاه کدگذاري شده است که اتفاقي است که در ورزشگاه هاي مدرن امروز جهان مي افتد.


تمام اينها باعث شده که اين انتظار به وجود بيايد که هرچه زودتر شاهد برگزاري مسابقات فولاد خوزستان در اين ورزشگاه باشيم هرچند کيفيت اين ورزشگاه مي تواند باعث شود در فصل سرما تيم ملي نيز برخي بازي هايش را در اين استاديوم زيبا برگزار کند.

 

ارسال در: سه شنبه 22 آبان ساعت 15:53 (1397/8/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن