کري خواني فوتبال جان يک نفر ديگر را هم گرفت !
شماره خبر : 149161
باز هم کري خواني فوتبالي جان يک هوادار را اين بار در اردبيل گرفت تا دو خانواده ديگر هم درگير موضوعي شوند که مي‌توانست اتفاق نيفتد.

پس از پايان ديدار دو تيم پرسپوليس و کاشيما آنتلرز در فينال ليگ قهرمانان آسيا، کري خواني فوتبالي به درگيري انجاميد و در کشمکشي که ايجاد شد، يک هوادار فوتبال، جان خود به دليل شليک غيرعمد گلوله از اسلحه شکاري از دست داد.

 

پيش تر نيز اين اتفاق چند سال پيش پس از پايان دربي تهران رخ داده بود و دو هوادار که با موتور در خيابان در حال حرکت بودند، در اثر کشيدن پرچم يکديگر تعادشان به هم خورد و يکي از آنها از دنيا رفت؛ اتفاقي که شايد براي آنها هنگامي که اقدام به اين کار کردند، در حد يک شوخي بود و اصلا فکر نمي کردند به مرگ منجر شود.

 

حالا و در امتداد اتفاقات تلخ گذشته که هنوز از يادها فراموش نشده، خبر مي رسد شب گذشته در اردبيل، کري خواني فوتبالي جان يک هوادار ديگر فوتبال را گرفته؛ اين اتفاق شب گذشته حول و حوش ساعت 11 شب در يکي از خيابان هاي اردبيل رخ داده و طرفين درگيري که هوادار پرسپوليس و استقلال بوده اند،  جر و بحثشان بالا مي گيرد و در نهايت يکي از آنها جان خود را به شکلي فجيع از دست مي دهد. برطبق اخبار منتشر شده فرد خاطي هنوز متواري است و پليس موفق به دستگيري‌‎اش نشده است.

 

مسئله تاسف بار اينکه حالا علاوه بر از دست رفتن يک نفر ديگر که خود را هوادار استقلال يا پرسپوليس مي دانسته، فرد ديگر که حالا با عنوان قاتل خطاب خواهد شد، با سرانجامي نامعلوم روبرو شده و بدتر  از دو فردي که در درگيري حضور مستقيم داشته اند و حالا يکي از آنها جان خود را از دست داده ، خانواده هاي اين دو فرد هستند که سرنوشت خود را به يکباره تيره و تار مي بينند و تا آخر عمر هيچ وقت اين اتفاق و تاثيري که بر زندگي آنها خواهد گذاشت را فراموش نخواهند کرد.  آيا واقعا استقلال و پرسپوليس از فرزند، همسر و خانواده اين دو فرد اهميت بيشتري دارند يا موضوعات ديگري وجود دارند که داستان يک کل کل فوتبالي را به تاريک ترين نقطه يعني مرگ يک نفر مي کشاند.


اين دو نفر هم مانند جواد محمدي مرحوم که چند روز پيش بر اثر درگيري در ايلام از دنيا رفت، صاحب فرزند و بچه هستند و حالا چهار خانواده به طور مستقيم درگير اتفاقي شوم شده اند.


بي شک نکته اي که در مورد اين افراد مي توان گفت اين است که آنها را نمي توان به هيچ عنوان بخشي از جامعه فوتبال و هوادار يک تيم دانست و احتمالا اگر بهانه فوتبال هم نبود، اين افراد که اينقدر زود از کوره در مي روند و نمي توانند خود را کنترل کنند، بهانه ديگري براي درگيري و گرفتن انتقام از يکديگر جستجو مي کردند؛ با اين حال باز هم بايد اين جمله کليشه اي را تکرار کنيم که فوتبال هيچ وقت وسيله اي براي نفرات پراکني و کشته شدن افراد نبوده و نگاهي به تاريخ فوتبال نشان مي دهد، اين ورزش بسيار بيشتر و موثرتر از ساير پديده هاي اجتماعي توانسته در نزديک کردن افراد جامعه به يکديگر کارايي داشته باشد.

ارسال در: چهارشنبه 23 آبان ساعت 19:17 (1397/8/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن