بيرانوند نامزد دريافت توپ طلاي آسيا
شماره خبر : 149238
با وجود اينکه afc هنوز به طور رسمي نامزدهاي نهايي دريافت جايزه مرد سال فوتبال آسيا را اعلام نکرده اما بخش عربي سايت گل از حضور بيرانوند در اين فهرست خبر داد.

در هفته هاي گذشته گمانه زني هاي زيادي درباره حضور يک ايراني و احتمالا عليرضا بيرانوند در بين 3 نامزد نهايي دريافت جايزه مرد سال فوتبال آسيا مطرح شده است. در اين باره گفته مي شود که بيرانوند به واسطه نمايش هاي خوب در جام جهاني و همچنين عملکرد فوق العاده اش در ترکيب پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا اين شانس را دارد تا توپ طلاي فوتبال آسيا را در سال 2018 از آن خود کند اما تا اين لحظه هيچ اعلام رسمي درباره دروازه بان تيم ملي ايران نشده است.


امروز سايت استاد الدوحه در گزارشي اعلام کرد عبدالکريم حسن مدافع تيم ملي فوتبال قطر و باشگاه السد از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا به عنوان يکي از 3 نامزد نهايي مرد سال انتخاب شده است. در اين گزارش آمده که فدراسيون قطر و باشگاه السد نامه رسمي براي حضو حسن در مراسم گالاي آسيا از سوي اي اف سي را دريافت کرده اند تا اين مدافع 25 ساله با حضور در مراسم مسقط عمان شانس بهترين بازيکن قاره کهن شدن را داشته باشد.


از سوي ديگر اي اف سي هنوز دو نامزد ديگر کسب اين جايزه را به طور رسمي اعلام نکرده اما به نظر مي رسد يکي از آن ها سوزوکي مهاجم تيم کاشيما آنتلرز باشد که مقابل پرسپوليس هم باز کرد. اين بازيکن 22 ساله نقش موثري در صعود تيمش به فينال ليگ قهرمانان داشت و در تيم ملي ژاپن نيز يکي از مردان تاثيرگذار در جام جهاني بود. به همين خاطر پيش بيني مي شود دومين نامزد حضور در مراسم گالا و رقابت براي جايزه توپ طلا اين مهاجم ژاپني ها باشد.


درباره سومين گزينه اما هنوز به طور دقيق چيزي مشخص نيست. در فوتبال آسيا طي سال گذشته بازيکنان زيادي توپ زده اند اما خيلي ها اعتقاد دارند حق عليرضا بيرانوند است که يکي از 3 بازيکن حاضر در جمع بهترين ها باشد. با اين حال از آنجايي که کنفدراسيون فوتبال آسيا معمولا به انتخاب هاي عجيب در مراسم بهترين ها که هرساله برگزار مي شود معروف است احتمال اينکه از ايران هيچ بازيکني در بين 3 بازيکن برتر قاره کهن وجود نداشته باشد، هست.

 


همين حالا با انتخاب عبدالکريم حسن به عنوان بازيکني که تيم ملي کشورش در جام جهاني حضور نداشته و تيم باشگاهي اش نيز در نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا از دور بازي ها کنار رفته مي شود حدس زد که انتخاب هاي عجيبي در راه است. از سوي ديگر با توجه به اينکه از کنفدراسيون فوتبال آسيا به قطري ها براي انتخاب عبدالکريم حسن اطلاع داده اند.

 

اين در حالي است که بخش عربي سايت گل امروز به معرفي کانديداهاي دريافت جايزه مرد سال پرداخته که علاوه بر عبدالکريم حسن و سوزوکي نام عليرضا بيرانوند را هم ميان 3 نامزد پاياني قرار داده است. اتفاقي که در صورت صحت داشتن مي تواند يک افتخار بزرگ براي فوتبال ايران و به خصوص هواداران پرسپوليس باشد.

 

 

حتما اگر از ايران نامزدي براي حضور در جمع 3 بازيکن نهايي وجود داشته باشد، به اطلاع فدراسيون فوتبال ايران و باشگاه پرسپوليس رسانده مي شود. حال بايد منتظر ماند و ديد طي روزهاي آينده با اعلام 3 نامزد برتر فوتبال آسيا آيا بيرانوند شانس دريافت توپ طلا را خواهد داشت يا خير.


گفتني است؛ مراسم انتخاب بهترين هاي فوتبال آسيا روز 7 آذرماه در مسقط عمان برگزار خواهد شد.

ارسال در: يکشنبه 27 آبان ساعت 16:00 (1397/8/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن