انگليس 2 - 1 کرواسي؛ انتقام لوژنيکي در ومبلي!
شماره خبر : 149245
انگليس موفق شد با برتري 1-2 برابر کرواسي به جمع 4 تيم برتر ليگ ملت هاي اروپا راه يابد.

انگليس که چند ماه قبل با شکست در نيمه نهايي جام جهاني در مسکو برابر کرواسي از رسيدن به فينال بازمانده بود، امروز با بازگشت برابر اين تيم و برتري 1-2 در دقايق پاياني انتقام آن باخت را گرفته و راهي نيمه نهايي ليگ ملت هاي اروپا شد.  در اين گروه انگليس با 7 امتياز، اسپانيا با 6 امتياز و کرواسي با 4 امتياز رده هاي اول تا سوم را تشکيل دادند و کروات ها نيز راهي دسته پايين تر شذند.

 

اولين فرصت روي سهل انگاري مدافعان تيم ملي انگليس در دقيقه 3 براي کرواسي ايجاد شد اما ضربه ربيچ از بالاي دروازه پيکفورد به بيرون رفت.

 

در دقيقه 12 و با پاس استونز با ضربه سر، هري کين مي توانست در دهانه دروازه گل اول انگليس را به ثمر برساند اما ضربه او راهي به دروازه نيافت.

 

 

4 دقيقه بعد و روي پاس فابين دلف، هري کين در 2 صحنه متوالي فرصت هاي فوق العاده اي براي گلزني داشت اما ضربه اول او در آستانه ورود به دروازه توسط ويدا و ضربه دوم از سوي دروازه بان کرواسي دفع شد.

 

در دقيقه 25 و روي ارسال کرنر بارکلي، چيلول با ضربه سر دروازه کرواسي را تهديد کرد اما کالينيچ اين موقعيت را نيز مهار کرد. در ادامه جريان بازي آرام شد و موقعيت خاصي روي دروازه ها خلق نمي شد. در اواخر نيمه اول ضربه والي راس بارکلي از بالاي دروازه کرواسي به بيرون رفت تا نيمه نخست با تساوي بدون گل به پايان برسد.

 

اولين فرصت نيمه دوم در دقيقه 50 و با نفوذ راشفورد ايجاد شد اما مدافعان کرواسي موفق شدند به خوبي حمله اين مهاجم جوان را دفع کنند.

 

 

 

اما در دقيقه 57 کرواسي به گل اول رسيد. پاس ولاسيچ درون محوطه به کراماريچ رسيد و ضربه او بعد از برخورد به داير وارد دروازه پيکفورد شده و کرواسي از حريف خود پيش افتاد.

 

در ادامه انگليس تلاش زيادي براي خلق موقعيت داشت اما دفاع منسجم کرواسي اجازه اين اتفاق را نمي داد. در دقيقه 72 بروزوويچ درون محوطه صاحب فرصت براي زدن گل دوم شد اما سهل انگاري او باعث از دست رفتن موقعيت شد.

 

 

 

اما انگليس در دقيقه 77 توسط بازيکن تعويضي خود لينگارد به گل رسيد. روي ارسال کرنر، هري کين اثرگذار بوده و توپ را به دهانه دروازه فرستاد تا لينگارد با باز کردن دروازه خالي کالينيچ کار را به تساوي بکشاند.

 

4 دقيقه بعد کرواسي تا آستانه زدن گل دوم پيش رفت اما ابتدا ضربه ويدا روي خط توسط لينگارد بازگردانده شد و در ادامه پيکفورد عکس العمل خوبي روي ضربه برکالو نشان داد.

 

 

اما در دقيقه 85 انگليس به گل دوم رسيد. روي ارسال از روي ضربه ايستگاهي، هري کين موفق شد با موقعيت شناسي و ضربه دقيق خود دروازه کرواسي را باز کند تا در نهايت انگليس 1-2 حريف خود را مغلوب کرده و راهي نيمه نهايي شود.

 

اتفاقات ويژه بازي انگليس- کرواسي؛

 

- لينگارد در 2 بازي اخير خود 2 بار براي سه شيرها گلزني کرده که اين تعداد به اندازه کل گل هاي او در 20 بازي اول بوده است.

 

- 4 تيم آلمان، ايسلند، لهستان و کرواسي به سطح دوم ليگ ملت هاي اروپا سقوط کردند.

 

- تيم ملي انگليس در 27 بازي قبلي خانگي خود تنها 2 بار مغلوب شده و 21 بار پيروز شده است.

 

- تا به حال صعود انگليس و پرتغال به نيمه نهايي ليگ ملت هاي اروپا قطعي شده است.

 

- شيمه ورساليکو مدافع کناري تيم ملي کرواسي در نيمه اول آسيب ديد که اين اتفاق باعث نگراني اينتر شده است.

 

- تعويض هاي طلايي گرت ساوتگيت و ورود لينگارد و سانچو به ميدان باعث عوض شدن روند بازي و بازگشت بزرگ سه شيرها شد.

 

- هري کين بعد از 7 بازي و 747 دقيقه که در گلزني براي سه شيرها ناکام مانده بود امروز دروازه کرواسي را باز کرد.

 

- تيم ملي کرواسي تنها چند ماه بعد از کسب نايب قهرماني جام جهاني در روسيه 2018 به سطح دوم ليگ ملت هاي اروپا سقوط کرد.

ارسال در: يکشنبه 27 آبان ساعت 22:45 (1397/8/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن