اسطوره پيکان پرسپوليسي است !
شماره خبر : 149246
فردا تيم هاي پرسپوليس و پيکان در ورزشگاه نو نوار آزادي به قضاوت مهدي مرجان زاده در ساعت 16:15 به مصاف هم مي روند.

 هر دو تيم ازتيم هاي قديمي و ريشه دار فوتبال کشورمان هستند، پرسپوليس با قدمت 65 ساله و پيکان با قدمت 61  ساله که نشان مي دهد هر دو تيم  در طول حياتشان خاطرات بسيار زيادي را براي فوتبال دوستان رقم زده اند. اگر بخواهيم به يک وجه مشترک بين اين دو تيم  اشاره کنيم بايد برگرديم  به مرداد سال 1348 که بازيکنان پرسپوليس بر اساس يک پروتکل همکاري بين علي عبده و محمود خيامي به تيم پيکان پيوستند.


محمود خيامي معروف  به پدر صنعت اتومبيل ايران، از عمده ‌ترين صاحبان صنايع خودروسازي در ايران و مالک پيکان  بود. توانست در آن دوره چند بازيکن بزرگ را از پرسپوليس به خدمت بگيرد که از جمله آنها  مي توان به علي پروين اشاره کرد.


جالب اين جاست  که علي پروين در مدت 2  سال  (1347-1349) حضورش در اين تيم روزهاي درخشاني راسپري کرد.

 


بازي هاي خوب  پروين ودرخشش بي نظير او موجب شناخته شدن هرچه بيشتربرند پيکان شد که از جمله آن مي توان به يک ديدارتدارکاتي اشاره کرد که پيکان دو بر يک مغلوب تيم ملي اميد استراليا شد.تک گل پيکان توسط پروين به ثمررسيد. او همچنين در پيکان از روي نقطه پنالتي دروازه تاج و ناصر حجازي را باز کرد


اما  پروين با ثبت يک رکورد ماندگار در ديدار با آرش بندرعباس در کرمان در چارچوب مسابقات ليگ منطقه‌اي 1349 موفق شد پنج گل بزند تا پيکان اين بازي را 11 بر 3 به سود خود خاتمه دهد.


به هر حال حضور  کوتاه مدت  علي پروين در پيکان به عنوان اسطوره بي  بديل  باشگاه پرسپوليس مي تواند در نوع خود جالب باشد .

ارسال در: يکشنبه 27 آبان ساعت 23:05 (1397/8/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن