انگليس با گل خطا به نيمه نهايي رسيد (عکس)
شماره خبر : 149251
انگليس با برتري مقابل کرواسي به نيمه نهايي ليگ ملت هاي اروپا رسيد اما به نظر مي رسد گل اول اين تيم خطا بود.

روز گذشته دو تيم انگليس و کرواسي در آخرين ديدار خود در مرحله گروهي ليگ يوفا به مصاف يکديگر رفتند. برنده اين ديدار به دور نيمه نهايي صعود مي‌کرد و در صورت تساوي، اين اسپانيا بود که به جاي اين دو تيم راهي مرحله بعد مي‌شد. در ابتدا، کرواسي توانست دروازه انگليس را باز کند و خود را در آستانه قرار گرفتن در جمع 4 تيم ببيند. اما در نيمه دوم، بازي کاملا برگشت و تعويض هاي عالي ساوتگيت، شرايط را به نفع انگليس تغيير داد تا در ابتدا، جسي لينگارد 5 دقيقه پس از ورودش به زمين گل تساوي بخش را به ثمر برساند و تنها چند دقيقه بعد، هري کين کار را براي تيمش تمام کند.

 

 

 

 

پرتاب بلند جوئي گومز روي دروازه کرواسي، پس از چندين کش و قوس، سر انجام توسط لينگارد به گل نشست و زمينه بازگشت به بازي فراهم شد. در حقيقت، اين پرتاب فوق العاده بود که سرنوشت بازي را تحت تاثير قرار داد.

 

اما پس از اين پرتاب، احتمالا يورگن کلوپ ، سرمربي ليورپول، لبخندي به لب داشت. هنگامي که او در ماه سپتامبر، يک متخصص پرتاب اوت دستي را به تيمش اضافه کرد، شايد همه به او خنديدند و اين کار را به تمسخر گرفتند ولي سرمربي آلماني به تمام منتقدينش ثابت کرد که در اشتباه بوده اند.

 

 

 

 

پرتاب استثنايي گومز، نتيجه تمرينات ماه‌هاي اخير بود و مدافع انگليسي نيز اين کار را در ديدار شب گذشته، به بهترين شکل انجام داد و پرتاب بسيار خوبي روي دروازه داشت که نشان مي‌دهد تاکتيک مورد نظر کلوپ بسيار موثر است.

 

توماس گرونمارک، متخصص پرتاب اوت دستي است که با تيم کلوپ همکاري مي‌کند و پس از اين پرتاب عالي، در توئيتر، جوئي گومز را تشويق کرد و مدعي شد که به او افتخار مي‌کند.

 

اما اين پرتاب عالي گومز که روي دروازه کرواسي خطرساز شد، يک اشتباه داشت که اگر داور متوجه آن مي‌شد، گل را مردود اعلام مي‌کرد.

 

 

 

 

در حقيقت هنگامي که او براي پرتاب اوت به سمت زمين دويد، پاي چپش روي خط اوت قرار گرفت که اين موضوع در قوانين فوتبال خطا به حساب مي‌آيد. در حقيقت در قانون اوت اينطور آمده که در هنگام پرتاب توپ با دست، هر دو پا بايد روي زمين باشد و هيچگونه تماسي با خط کنار زمين نداشته باشند. بدين ترتيب، پرتاب اوت بي نقص و عالي جوئي گومز، در حقيقت خطا بوده که با خوش شانسي او از ديد داور به دور مانده است.

 

 

 

 

به کمک همين پرتاب اوت، شاگردان ساوتگيت توانستند کامبک بزنند و 2-1 کرواسي را شکست داده و به دور بعد رقابت ها صعود کنند.

ارسال در: دوشنبه 28 آبان ساعت 10:57 (1397/8/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن