شاهکار سرخ / تورج عاطف
شماره خبر : 149265
پرسپوليس در حالي به مصاف تيم پيکان بايد مي رفت که بازيکنانش تنها 2 جلسه تمرين را برگزار کرده بودند.

 آنها بر خلاف گفته  سر مربي پيکان   نبا تغييرات زياد  که با  4 بازيکن  مهم غايب حاضر در فينال ليگ قهرمانان آسيا به مصاف پيکان رفته و مرداني چون بيرانوند و محمد انصاري و احمد نور الهي و  بشار رسن  را در ترکيب نداشته و با ربيع خواه و عاليشاه تازه از مصدوميت برگشته بازي کردند . 

نکته ديگر بازگشت تيم پرسپوليس به رقابتهاي داخلي بود. معمولا تيمهائي که يک تور نمنت مهم را از دست مي دهند و خصوصا آن که در يک قدمي فتح تور نمنت و در فينال  باشد  بي گمان  دچار افت شديد روحي در بازيهاي بعدي خود مي شوند.

 پرسپوليس با عدم آمادگي بدني و روحي خصوصا در نيمه اول شاهکاري را  با پيروزي در مقابل تيم پيکان انجام داد که   مي توان  نام شاهکار سرخ به آن داد.

برانکو ايوانکوويچ و يارانش در اين بازي و خصوصا در نيمه دوم نشان دادند که چگونه توانسته اند با حفظ روحيه و انسجام تيمي  اين گونه موفق بوده و در حاليکه نزديک به 66 در صد زمان محروميت را گذرانده اند همچنان  روندي رو به رشد دارند.

گره بازي  براي پرسپوليسي ها زماني باز شد که  برانکو ايوانکوويچ نسخه تغيير آرايش و ضرب آهنگ را براي تيمش مناسب دانست .

استفاده مجدد از نعمتي در ميانه ميدان  و دوندگي هاي مفيد تر و پاس هاي صحيح تر و کارهاي گروهي منسجم تر  تيم خصوصا  مصلح و  عليپور  در جناح چپ  و حفظ و برتري توپ در ميانه ميدان با کاميابي نيا و بازي   متراکم تر به  گونه اي که فاصله خطوط مياني و تهاجمي پرسپوليس  کمتر شده و عليپور و منشا با نزديکي بيشتر و رفع مشکل نيمه اول يعني با فاصله بازي کردنشان با يکديگر توانستند پيروزي را به اردوي سرخ ها بياورند . 

پيکاني ها در نيمه دوم سعي داشتند که با در اختيار گرفتن فضا و دادن توپ به پرسپوليسي ها به هدف مورد نظرشان يعني کسب سه امتياز و رسيدن به رتبه چهارم جدول برسند اما ضريب اشتباهات اين تيم  در اواخر نيمه دوم و شايد اعتماد به برتري شکننده اي که داشتند آنها را ناکام گذاشت.

نبايد از ياد ببريم که اشتباه دروازه بان پيکان در گل دوم  چون اشتباهي که خط دفاعي پرسپوليس در گلي که خورد از حوادثي بود که در  نتيجه بازي موثر بوده و اصل فوتبال که تا اشتباهي صورت نگيرد گلي به ثمر نمي رسد را تاييد کرد.

 موفقيت در سه بازي  بسيار سخت آينده  پرسپوليس با تيمهاي تراکتور سازي و ذوب آهن و سپاهان  مي تواند بار ديگر تيمي را به اوج ببرد که در سالهاي اخير با مقوله کار تيمي و انسجام و انضباط و درايت کادر فني اش  علي رغم سو مديريت  ها حاکم بر فوتبالمان موفق ترين تيم  ايران بوده است  . به انتظار مي نشينيم.
 

ارسال در: دوشنبه 28 آبان ساعت 22:11 (1397/8/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن