رسمي: افشين قطبي سرمربي فولاد شد
شماره خبر : 149585
باشگاه فولاد خوزستان به صورت رسمي اعلام کرد که سرمربي سابق پرسپوليس و تيم ملي به مدت يک و نيم فصل هدايت اين تيم را به عهده خواهد داشت.

باشگاه فولاد خوزستان براي چهارمين تغيير روي نيمکت خود بعد از پايان هفته چهاردهم ليگ برتر به جمع بندي رسيد و اين بار بعد از سيروس پورموسوي، ايلي استان و عزيز فريسات يک نام بزرگ و نام‌آشنا را معرفي کرده و مذاکرات را دنبال کرد؛ افشين قطبي.

 

فولاد خوزستان که فصل را با سيروس پورموسوي استارت زد در ادامه با توجه به برآورده نشدن انتظارات اين مربي را از کار برکنار کرد تا هدايت سرخ‌هاي خوزستاني برعهده ايلي استان به عنوان کمک او باشد. نتايج فولاد همچنان دور از انتظار هواداراني بود که قهرماني ليگ را پيش از اين تجربه کرده بودند و از اينکه به عنوان تيمي درجه دوم در ليگ به آنها توجه شود يک اتفاق تلخ براي آنها محسوب مي‌شد. بعد از ايلي استان نوبت به عزيز فريسات رسيد تا شانس خود در ليگ برتر و نيمکت فولاد خوزستان را امتحان کند. گزينه‌اي که نمي‌توانست هواداران را بابت اينکه در کورس با رقبايي مثل تراکتورسازي، پديده مشهد، سپاهان، استقلال و پرسپوليس با مربياني کارنامه دار و کارکشته آنها را اميدوار به حضور در بالاي جدول کند.


کاملا مشخص بود که عزيز فريسات يک گزينه گذار براي فولاد محسوب مي‌شود تا مديران اين باشگاه بتوانند با گزينه‌هاي مطرح شده براي قبول هدايت اين باشگاه به توافق دست يابند. طي روزهاي اخير در ميان نام‌ها و شايعات مربوط به نيمکت فولاد افشين قطبي هم پررنگ شد. يک گزينه قابل تامل و البته شايد دور از ذهن و دسترس. حالا باشگاه خوزستاني به صورت رسمي اعلام کرده که مذاکرات با قطبي به توافقات نهايي منجر شده و اين مربي به مدت يک و نيم سال تا پايان ليگ نوزدهم هدايت سرخ هاي اهواز را بر عهده خواهد داشت.

 

سرمربي سابق پرسپوليس که آنها را به دراماتيک‌ترين قهرماني ليگ برتر رسانده و محبوبيت غيرقابل تصوري در بين هواداران اين تيم دارد که تا پيش از حضور برانکو ايوانکوويچ کسي به گرد آن هم نمي‌توانست برسد. قطبي طي سال‌هاي اخير يک مارکوپولوي جذاب براي فوتبالدوستان ايراني بود. مردي که بعد از جدايي از نيمکت تيم ملي ايران، کار خود را در ژاپن دنبال کرد و با هدايت شيميزو اس پالس، در شرق متد خاص خود را پي گرفت.

او بعد از تجربه سه ساله در اين باشگاه با فرانک رايکارد يک پيشنهاد عجيب را به دنبال دستيار پذيرفت؛ حضور روي نيمکت کوراسائو.

امپراطور پرسپوليسي‌ها اما بعد از آن هم مورد توجه اين تيم و فوتبال‌دوستان ايراني قرار داشت و بعد از حضوري يکساله در اين تيم، بار ديگر راهي قاره آسيا شد و اينبار با پذيرفتن نيمکت تيم بوريرام تايلند تجربه جديدي را آغاز کرد.


بعد از بوريرام مقصد او به قلب اقتصادي کنوني فوتبال آسيا تغيير يافت؛ چين، کشوري که در سال‌هاي اخير با جذب نام‌هاي مطرح از سرمربي تا بازيکن به دنبال اين است تا فاصله خود در فوتبال آسيا با ديگر رقبا را کاهش دهد. قطبي با نتايج موفق در شيجياژوانگ اور برايت بار ديگر نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت.

 

فولاد خوزستان تيمي است که توانسته در تاريخ ليگ برتر دو قهرماني را از آن خود کند. يکي با ملادن فرانچيچ که بعد از قهرماني با خوزستاني‌ها راهي کشورش شد و هدايت تيم زير 20 ساله‌هاي اين کشور را با توجه به کارنامه پررنگي که در فولاد ثبت کرده بود برعهده گيرد و بعد از آن نيز در حاشيه خليج فارس هدايت تيم‌هاي عربستاني و قطري را عهده دار شد و اين روزها نيز هدايت تيم الوطني عربستان را برعهده دارد. ديگر قهرماني فولاد خوزستان نيز با حسين فرکي رقم خورد و البته اين مربي نيز اين روزها دور از فوتبال حضور دارد.

 

افشين قطبي يک گزينه جالب توجه نه تنها براي فولاد خوزستان که براي فوتبال ايران محسوب مي‌شود؛ مردي که با هيجان خاص خود و علم فوتبالي‌اش مي‌تواند يک چالش بزرگ را در ليگ برتر شکل دهد و فولاد را نيز در جمع مدعيان برگرداند. اين مربي فردا و با پرواز ساعت 14 در اهواز حاضر خواهد شد تا يکي از انتقالات جذاب فوتبال اين روي نيمکت مربيگري را شکل دهد.

ارسال در: شنبه 10 آذر ساعت 03:08 (1397/9/10)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن