رحمتي- بيرانوند، ما در آزادي گل نمي‌خوريم!
شماره خبر : 149658
دروازه بان هاي استقلال و پرسپوليس تا پايان هفته نهم ليگ برتر موفق شده اند يک آمار فوق العاده و منحصر به فرد از خود به جاي بگذارند.

 ليگ برتر دروازه بان هاي با کيفيت زيادي دارد اما اغراق نيست اگر بگوييم دروازه بان هاي استقلال و پرسپوليس بهترين دروازه بان هاي حال حاضر فوتبال ايران هستند و شايد اگر کارلوس کي روش سال ها قبل روي نام مهدي رحمتي قلم قرمز نمي کشيد اکنون رقابت تنگاتنگي بين او با عليرضا بيرانوند براي پوشيدن پيراهن شماره يک تيم ملي شکل مي گرفت.

 

*از مهدي رحمتي شروع کنيم، دروازه باني که بعد از پشت سر گذاشتن دو فصل سخت و رقابت سنگين با سيدحسين حسيني که حتي در مقاطعي از فصل به نيمکت نشيني کاپيتان آبي ها منجر شده بود، در ليگ هجدهم بار ديگر گلر شماره يک استقلال شده است و حسيني اين بار بايد منتظر لغزش هم تيمي نامدار خود باشد.


مهدي رحمتي در اين فصل 4 گل از 6 گل تيمش را در مجموع 11 بازي که در درون دوازه استقلال قرار گرفته است دريافت کرده است که هر 4 گل بيرون از ورزشگاه آزادي بوده است، او دو گل از ذوب آهن، يک گل از پارس جنوبي جم و يک گل از نفت مسجد سليمان دريافت کرده است.

 


کاپيتان استقلال در اين فصل در بازي با پيکان، تراکتورسازي، فولاد، پرسپوليس و صنعت نفت در ورشگاه آزادي در درون دروازه استقلال قرار گرفته است که در هر 5 بازي هم موفق شده دروازه تيمش را بسته نگه دارد. استقلال در اين فصل در ورزشگاه آزادي تنها يک گل دريافت کرده است که آن گل در بازي با سپاهان بوده است، بازي که سيدحسين حسيني در درون دروازه استقلال قرار گرفته بود.

 

*اما عليرضا بيرانوند دروازه باني است که در تيم ملي شماره يک بدون جانشين است و آمار فوق العاده او در اين فصل در ترکيب پرسپوليس هم دقيقا همين موضوع را نشان مي دهد. بيرانوند در اين فصل در 9 بازي در درون دروازه پرسپوليس قرار گرفته است و 2 گل از 4 گل تيمش را دريافت کرده است و بوژيدار رادوشويچ هم که در 4 بازي از دروازه پرسپوليس حراست کرده است، 2 گل بعدي را دريافت کرده است. بيرانوند در اين فصل در ورزشگاه آزادي برابر نفت مسجد سليمان، سپيدرود، استقلال، ذوب آهن و تراکتورسازي به ميدان رفته است که در هر 5 بازي موفق شده دروازه پرسپوليس را بسته نگه دارد و دو گلي که دريافت کرده است، برابر سايپا در ورزشگاه تختي تهران و صنعت نفت در ورزشگاه تختي آبادن بوده است. نکته جالب در مورد پرسپوليس اين است که اين تيم دو گل از 4 گلش را در ورزشگاه آزادي دريافت کرده است که برابر پيکان و نساجي بوده و در هر دو بازي رادوشويچ در درون دروازه قرمزها قرار گرفته است.

 

 

*البته با وجود اينکه مهدي رحمتي و عليرضا بيرانوند در اوج آمادگي اند در راه ثبت اين آمار فوق العاده خط دفاعي قدرتمند استقلال و پرسپوليس هم به آنها کمک ويژه اي کرده است، جايي که در ترکيب آبي ها روزبه چشمي، محمد دانشگر، پژمان منتظري و آرمين سهرابيان با قرار گرفتن در پست دفاع وسط ناجي رحمتي شده اند و سيدجلال حسيني، شجاع خليل زاده و محمد انصاري مدافعان وسطي بوده اند که به کمک گلر لرستاني تيمشان آماده اند و ناجي دروازه سرخپوشان شده اند.

ارسال در: سه شنبه 13 آذر ساعت 18:50 (1397/9/13)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن