برانکو: هرکاري مي‌کنيد ما قهرمان نشويم اما مي‌شويم!
شماره خبر : 149659
برانکو ايوانکوويچ در اظهار نظري جنجالي پس از بازي با ذوب آهن گفت: به باشگاه پرسپوليس نامه بنويسيد و بگوييد اين تيم نبايد قهرمان شود!

 سرمربي تيم پرسپوليس در طول بازي اعتراض هاي زيادي را به داور مسابقه انجام داد که اوج آن ها پس از سوت پايان نيمه اول رقم خورد؛ جايي که او به سراغ سيدعلي رفت و ابتدا بيرانوند را راهي رختکن کرد و سپس خودش واکنش تندي به تصميم هاي داور 40 ساله فوتبال ايران نشان داد.

 

 

 

مايک تيم برنده هستيم


تبريک مي‌گويم به بازيکنانم بابت برد. اين پيروزي مهم و همين طور هواداران‌مان که دوباره با تشويق شان ما را به سمت برد هدايت کردند تا بتوانيم تا پايان نيم فصل امتيازها را جمع کنيم. به طور خاص تبريک مي‌گويم که بعد از فينال ليگ قهرمانان از 4بازي 3 برد داشتيم که از نظر انگيزشي بسيار سخت بود و خصوصيات يک تيم برنده را بازيکنانم نشان دادند.

 

* يک داوري نرمال ، آرزوي ماست


شرم آور است که نسبت به قهرمان ايران و نايب قهرمان آسيا اينگونه رفتار مي شود. تيمي که اين همه هوادار دارد. در خانه و بيرون از خانه نمي‌توانيم يک داوري نرمال داشته باشيم. يک نامه به باشگاه بفرستند بگويند که شما نمي‌توانيد قهرمان شويد و ما هم با آرامش بازي ها را دنبال مي‌کنيم! اگر قرار است پيروز نشويم، بگويند که هزينه نکنيم و به شهرستان‌ها نرويم و بازيکنان هم خسته نشوند. از سازمان ليگ مي‌خواهيم به اين موضوع رسيدگي کنند. به کميته داوران مراتب اعتراض رسمي خودمان را اعلام مي‌کنيم. ما نمي‌خواهيم به نفع ما بگيرند چون اين اتفاق نيافتاده است. مي‌خواهيم داوران اشتباه نکنند.

 

*ما را احمق فرض نکنيد


سرمربي پرسپوليس درباره کارت‌هاي زدي که بازيکنان اين تيم به خاطر اعتراض به داور دريافت مي‌کنند، خاطرنشان کرد: صحبت کردن درباره اين موضوع راحت است. شما حق داريد که ايراد بگيريد. در جلسه قبل از بازي بيش از جلسه فني را به صحبت درباره داوري گذراندم. گفتم که چه چيزي در انتظار ما است. ما تجربه بدي از داوري‌ها در بازي با ذوب آهن داشتيم. من نمي‌دانم چرا کمال کاميابي‌نيا کارت زرد گرفت. هر دو بازيکن به هم خوردند. فقط بازيکن ذوب آهن افتاد زمين که کمال کارت زرد گرفت. بازيکنان جوان نسبت به بي‌عدالتي حساس هستند. چرا گل ما مقابل ماشين‌سازي را قبول نکردند؟ چرا گل آفسايد سايپا را مردود اعلام نکردند؟ داور خطاي بازيکنان ذوب آهن را نمي‌گيرد تا کرنر و اوت بگيرند. ما مربيان داوران بهتري هستيم چون در زمين هستيم. فکر مي‌کنند ما متوجه نمي‌شويم؟ من مي‌توانم عمدا در تمرين بد داوري کنم؟ چرا ما را احمق فرض مي‌کنند؟


*هرکاري مي کنيد قهرمان نشويم اما مي شويم!


برانکو در واکنش به اينکه آيا اشتباهات داوري بايد ادامه داشته است، گفت: روند اشتباهات داوري از چهار سال قبل ادامه دارد. در تلويزيون آناليز مي‌کنند و شاهد هستيد که ما بيشتر از همه از اشتباهات داوري متضرر شديم. آيا ما تا به حال کمکي خواستيم؟ آيا مي‌توانيد فکر کنيد که بارسلونا و رئال مادريد بيشتر از همه متضرر شوند؟ ما قهرمان ليگ برتر هستيم. هر کاري مي‌کنند ما قهرمان نشويم اما ما قهرمان خواهيم شد.

 

* تحمل داريد سردبير توي گوشتان بزند؟

 

برانکو در مورد اينکه پرسپوليس خوشبخت است که مربي مثل شما دارد اما به هم ريختن شما باعث مي‌شود که پرسپوليس به هم بريزد، گفت: بايد از بازيکنانم حمايت کنم. من هر روز با آنها هستم. چقدر مي‌توانم آرام باشم؟ مگر مي‌شود دستم را روي سينه‌ام بگذارم و بگويم ببخشيد و عيب ندارد. اگر سردبير شما زير گوشتان بزند، تحمل مي‌کنيد؟ اگر نصف مقاله شما را خط بزند و بگويد چيزي نمي‌فهمي، چه واکنشي خواهيد داشت.

 

*30 سال است که مربي‌ام

 

وي با اشاره به سوابق خود در فوتبال و انتقاد از داوران گفت: من فوق‌ليسانس دانشکده تربيت‌بدني هستم. گرايشم هم فوتبال است. دوره مربيگري پرولايسنس يوفا را هم دارم. در همه قوانين و مقرارت فوتبال بوده‌ام.30 سال است مربي هستم هر روز در قانون هستم. چطور آنها مي‌توانند بهتر از من قضاوت کنند. چطور کمک داور اوت را براي ما مي‌گيرد اما داور تصميم ديگري را اعلام مي‌کند.

 

* منصوريان بايد از داوري راضي باشد!

 

سرمربي پرسپوليس در مورد اينکه منصوريان با وجود باخت از داور راضي بود اما شما ناراضي هستيد، به طعنه گفت: بله، داوري براي منصوريان و تيم‌ آنها خوب و عالي بود. من حاضرم امضا بدهم و بگويم راضي هستم که در همه مسابقات داوران مثل قضاوت امروز براي ذوب‌آهن براي ما سوت بزنند. همانطوري که براي سپاهان هم داوري‌ها خوب است. البته داور خودش را گول زد چون کاميابي‌نيا بازي قبلي محروم بود و با کارت زرد امروز محروم نمي‌شود!

 

* تکليف بازي بايد در نيمه اول يکسره مي شد

 

برانکو در مورد اينکه پرسپوليس امروز شادابي لازم را نداشت و شايد خسته بود، گفت:‌ بايد در نيمه اول تکليف بازي را روشن مي‌کرديم. 5-6موقعيت عالي گلزني داشتيم. وضعيت ذوب‌آهن بسيار بهتر از جايگاهش در جدول است. ما مي‌توانستيم گل دوم و سوم را بزنيم که در آن صورت شرايط کاملاً فرق مي‌کرد. در بازي يک بر صفر امکان دارد هر اتفاقي رخ بدهد و عدم اطمينان وجود دارد. ما باز هم فرصت گلزني ايجاد کرديم اما ذوب‌آهن يک شانس گل هم نداشت. با شما هم موافقم اين بيستمين بازي ما بود و بيشتر از همه بازي کرديم و عملاً مي‌توانم بگويم در همه بازي‌ها از حريفان بهتر بوده‌ايم هم از لحاظ آماري حتي در ليگ قهرمانان آسيا فقط در بازي مقابل کاشيما بدشانسي داشتيم. اگر در آن بازي هم تمرکز بيشتري داشتيم مي‌توانستيم نتيجه بهتري بگيريم.

 

تبعات حرفهاي من ؟


برانکو در واکنش به اينکه گفت اگر عملکرد داوران در بازي‌هاي تيمش همانند بازي‌هاي سپاهان باشد راضي هستند و احتمال هرگونه تبعات براي او گفت: نمي‌دانم صحبت‌هايم عواقب دارد يا خير. اما اسم سپاهان را آوردم و گفتم پيروز مي‌شويم، اين حق را داريم. ما تجربه بدي از داوري داريم. تا به حال يک اوت به نفع ما گرفته نشده است. نمي‌خواهم بگويم عليپور را در 18 قدم زدند اين خطا چه عمدي چه غيرعمدي پنالتي است. خيلي از پنالتي‌ها هم غيرعمدي رخ مي‌دهد.

ارسال در: سه شنبه 13 آذر ساعت 19:45 (1397/9/13)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن