انتخاب داور بازي حساس پرسپوليس - سپاهان
شماره خبر : 149667
ديدار سپاهان – پرسپوليس معوقه از هفته دوازدهم ليگ برتر يکي از حساس ترين بازي هاي پيش رو در نيم فصل است. شايد هم حساس ترين ديدار نيم فصل نخست.

 

اين حساسيت به اين دليل است که سپاهان با 29 امتياز صدرنشين است و بهترين خط حمله بازي ها را در اختيار دارد و پرسپوليس هم با دو امتياز کمتر تيم سوم جدول است و در فاز دفاعي بهترين عملکرد را داشته است. برنده اين ديدار اگر سپاهان باشد بيشترين بخت را براي کسب عنوان قهرماني نيم فصل پيدا خواهد کرد اما اگر قرعه به نام پرسپوليس رقم بخورد آنوقت شاگردان برانکو هستند که با احتمال لغزش پديده در بازي با استقلال شانس قهرماني نيم فصل را خواهند داشت.

 

خوب است کميته داوران براي اين بازي که حساس ترين بازي نيم فصل نخست است بهترين داورش را براي قضاوت انتخاب کند. يعني عليرضا فغاني. اشتباهات داوري در هفته هاي اخير آنقدر زياد بوده است که داد همه تيم ها را در آورده است. از جمله برانکو و آنهم در شرايطي که تيمش مدام بازي ها را مي برد. انتخاب عليرضا فغاني از آن جهت خوب است که او همه تلاش خود را براي بهترين قضاوت بکار مي گيرد چون نگران اعتبارش است. عليرضا فغاني بازي رده بندي جام جهاني 2018 را سوت زده و از اين پس مسئوليت او بيشتر است و همه انتظار دارند عليرضا فغاني در صحنه ها بهترين تصميمات را بگيرد.

 

عليرضا فغاني در هفته هاي سپري شده تنها يک بازي حساس را سوت زده که آن بازي دربي بوده. به واقع به اندازه کافي استراحت کرده و حال نوبت آن است تا قضاوت يک بازي مهم ديگر را برعهده بگيرد. بازي سپاهان – پرسپوليس. از سوي کميته داوران عليرضا فغاني به عنوان داور اين بازي اعلام شود هيچ يک از دو تيم بيانيه نخواهند داد. به خصوص سپاهان که در هفته هاي اخير کميته داوران را بيانيه باران کرده است. بهترين داور براي بهترين بازي. اين بهترين انتخاب ممکن است و هم امير قلعه نويي از اين تصميم تمکين خواهد کرد و هم برانکو. مگر بهتر از عليرضا فغاني براي قضاوت اين بازي حساس و مهم داريم؟

 

اين انتخاب براي کميته داوران هم خوب است چون هر انتخابي غير از اين ممکن است با حاشيه هايي براي کميته داوران همراه باشد. اگر يک داور ديگر براي قضاوت بازي برگزيده شود و اشتباه کند آنوقت کميته داوران مورد آماج حملات قرار مي گيرد در صورتي که اگر عليرضا فغاني اشتباه کند ديگر کسي به کميته داوران به خاطر انتخابش خرده نخواهد گرفت.

 

نکته جالب در قضاوت هاي اين فصل عليرضا فغاني دور بودن از کمک هاي جهاني اش بوده است! رضا سخندان و محمد رضا منصوري در بازي هاي گذشته با داور وسطي غير از عليرضا فغاني به ميدان رفته اند و در کنار عليرضا فغاني از کمک هايي استفاده شده است که کم تجربه بوده اند. نمونه اش در بازي نساجي – سپيدرود ديديم يکي از کمک هاي عليرضا فغاني دو صحنه اي را آفسايد اعلام کرد که آفسايد نبود و نساجي موقعيت گلزني داشت. دست کم انتظار داريم در بازي سپاهان – پرسپوليس در کنار عليرضا فغاني کمک هايش هم پرچم بزنند. فراموش نکنيم محمد رضا منصوري و رضا سخندان هم در موفقيت هاي عليرضا فغاني نقش داشتند چون اين سه يک تيم داوري هستند که قضاوت هاي بدون نقصشان در کنار هم موجب شده تيم داوري ايران به ديدار رده بندي جام جهاني 2018 برسد.

 

سپاهان – پرسپوليس يکشنبه هفته آينده در استاديوم نقش جهان برگزار مي شود.

 

ارسال در: چهارشنبه 14 آذر ساعت 12:31 (1397/9/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن