بازگشت ذهني محسن مسلمان به پرسپوليس!
شماره خبر : 149668
وقتي بشار توپ را از مقابل پاي مسلمان دزديد و به سمت دروازه ذوب آهن رفت ، در جايگاه خبرنگاران گفتند او يک لحظه از دنياي جديدش در ذوب خارج شده و در ذهن به پرسپوليس برگشته است.

اين صحنه ويژه بازي پرسپوليس – ذوب آهن با محوريت محسن مسلمان و بشار رسن جانشين اش در تيم سرخپوش بود. چهره ويژه تيم سفيد و سبزپوش زمين، هافبک شماره دَهي بود که بازوبند کاپيتاني را نيز بر بازو داشت. ستاره اي که براي درخشش در مقابل پرسپوليس سرشار از انگيزه بود و مي خواست توانايي هايش را به هم تيمي هاي سابق، سرمربي سابق و هواداراني که هنوز دوستش دارند، نشان بدهد. او بازي را با تشويق هواداران آغاز کرد و شايد  در نيمه اول درگير همين موضوع بود.


مسلمان در مقابل پرسپوليس همچون بازي هاي گذشته در پست هافبک بازيساز و هجومي ظاهر شد و به نوعي مرکز ثقل ذوب آهني ها براي طراحي حملات بود. در نيمه اول او اسير يارگيري خوب پرسپوليسي ها و بستن منافذ نفوذ پاس هايش شد و البته توپ هاي بيشماري را هم لو داد که کمي تعجب برانگيز بودند. اين را هم نبايد فراموش کرد که مسلمان در زمين مسابقه کمي تنها بود و شايد اگر بازيکنان فصل پيش ذوب آهن مثل کي روش استنلي، مرتضي تبريزي يا همين ستاره هاي فصل جاري مثل رحيم زهيوي در ميدان بودند، اوضاع طور ديگري براي مهندس شماره 10 پيش مي رفت.


در چند صحنه مسلمان که بدون توپ فضاي خوبي را براي خود ايجاد کرده بود، از بازيکنان هم دسته طلب توپ کرد اما آن ها توجهي به دست هاي بالا رفته کاپيتان تيمشان نداشتند و با بي دقتي توپ را از دست مي دادند يا توپ را به بازيکن ديگري مي سپردند.


البته آن چه که از 90 دقيقه آزادي قابل مشاهده بود، آمار پايين دوندگي محسن مسلمان بود که فصل پيش نيز برانکو تلويحا از آن انتقاد مي کرد و اميد نمازي نيز اعتراض هايي به آن داشت. پس از اين که محسن توپ را لو مي داد، تلاش زيادي براي باز پس گيري اش انجام نمي داد يا وقتي تيم در حمله توپ را از دست مي داد، مسلمان گاها ديرتر از بقيه به زمين خودي باز مي گشت و فرآيند پرسينگ را انجام مي داد. البته عملکرد مسلمان در نيمه دوم بهبود يافت و او چند پاس مهندسي شده مثل قبل ارسال کرد. چند پاس بلند براي تغيير منطقه بازي که اگر با سانترهاي سريع و دقيق بازيکنان کناري همراه مي شد، مي توانست گل تساوي و حتي پيروزي را براي ذوب آهن به ارمغان بياورد. دقت پاس هافبک ذوب آهن نيز در نيمه دوم برخلاف نيمه نخست بهتر شد و همين موضوع ريتم حرکتي ذوبي ها را با پيشرفت همراه کرد.


يکي از نکات مثبتي که در بازي محسن مسلمان ديده شد، کم تر شدن شوت هاي بي هدف بود. او در پرسپوليس شانس خود را براي زدن ضربات پشت 18 امتحان مي کرد اما در ذوب آهن تلاش داشت تا بازيکنان کناري را صاحب توپ کند و بي دليل بر توپ ضربه نزند. البته آمار صفر پاس کليدي در تيم ذوب آهن در حضور بازيکني نظير محسن مسلمان، براي مهندس سبزها مناسب نيست.


عليرضا منصوريان نيز در پايان مسابقه رضايت کامل از مسلمان و 10 شاگرد ديگر خود نداشت. او انتظار دارد تيمش مثل يک تيم برنده بازي کند، موقعيت هاي بيشتري بسازد و از آن موقعيت ها بهترين استفاده را کند. خواسته هاي منصوريان، با تلاش مضاعف شاگردانش برآورده خواهد شد و بايد ديد آيا در نيم فصل دوم ياران محسن مسلمان مي توانند علي منصور را راضي کنند يا خير؟

 

 

 

ارسال در: چهارشنبه 14 آذر ساعت 13:13 (1397/9/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن