در انتظار بازي باشکوه پرسپوليس - سپاهان
شماره خبر : 149680
تقابل دو تيم فوتبال پرسپوليس و سپاهان جدال تيم هاي بالانشين جدول خواهد بود و تيم برنده مي تواند قهرمان نيم فصل باشد.

مصاف تيم پايتخت نشين پرسپوليس با سپاهان جذابيت هاي بسيار را در بر دارد؛ اغلب ساکنان شهرهاي غير از پايتخت ايران تصور تبعيضي هميشگي را دارند و اين تصور تا شاخه پايين تر نيز ادامه دار است. حال بسياري از هواداران اصفهاني فوتبال نيز به تقابل پرسپوليس و سپاهان به چنين ديده اي مي نگرند و اين مسابقه را دوئل تيم پايتخت و تيم يک شهرستان مي دانند.

 

فرزاد حبيب اللهي آناليزور تيم پرسپوليس در همين باره توييت کرده است: در بازي سپاهان-پديده، گزارشگر اصفهان چندين بار روي پرشور بودن تقابل دو تيم شهرستاني در صدر جدول تاکيد ميکند. تفکيک شهر و شهرستان در ايران چگونه است؟ يک شهر داريم به نام تهران، و باقي شهرستان؟

 

وي همچنين ادامه داد: اصفهان و مشهد از مهم ترين، استراتژيک ترين، بزرگ ترين و زيباترين شهرهاي ايران هستند و مرکز استان هايي بزرگ تر از استان تهران. وقتي فيورنتينا و اينتر بازي ميکنند، گزارشگر فلورانسي يا ميلاني، تقابل در ذهن و زبان اش، تقابل دو تيم شهرستاني نيست. يکشنبه آينده سپاهان-پرسپوليس؛ دو تيم از دو شهر بزرگ و مهم ايران. اميدواريم همچون بازي فصل‌ گذشته در اصفهان، باشکوه شود.

 

با چنين نگاهي احتمالا مي توان با درک درست تري به تماشاي مصاف پرسپوليس و سپاهان نشست و لذت بيشتري از اين بازي فينال گونه برد.

ارسال در: چهارشنبه 14 آذر ساعت 17:19 (1397/9/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن