کاميابي‌نيا؛ فرمانده بدون اشتباه برانکو ايوانکوويچ
شماره خبر : 149681
هافبک پرسپوليس در ديدار مقابل ذوب آهن يکي از نمايش‌هاي فوق العاده خود را به اجرا گذاشت تا سرمربي اين تيم در نهايت موفق به شکست طلسم عدم پيروزي برابر عليرضا منصوريان شود.

 کمال کاميابي نيا مهره تاثيرگذار پرسپوليس برابر ذوب آهن بود؛ جايي که بايد برابر محسن مسلمان، حميد بوحمدان و محمدرضا حسيني که ترکيبي از بازيکنان فيزيکي، سرعتي و بازيساز بودند مانع از شکل گيري حملات ذوب مي‌شد.


هافبک پرسپوليس که در اين فصل به استاندار بالايي در پست هافبک دفاعي دست يافته و ضمن تخريب بازي حريف، توپگيري و پاس موثر و در کنار آن اضافه شدن به موقع در فاز تهاجمي تيم را در دستور کار قرار داده، در اين بازي يک نمايش قابل قبول و مناسب از خود به جا گذاشت تا برانکو ايوانکوويچ براي دستيابي به هدف خود در خط مياني به اين بازيکن اتکا کند.

 


کاميابي نيا بعد از مصدوميت دردناک در جدال مقابل تراکتورسازي با غيبت براي ماشين سازي از نظر بدني و ذهني کاملا مهياي اين بازي حساس شده بود و اين مساله باعث شد تا به خوبي موفق شود در خط مياني شرايط را به سود سرخپوشان تغيير دهد. پرسپوليس که با توجه به برنامه ريزي فشرده بازي‌ها اکنون بازيکنانش به طور کامل از نظر بدني تحت فشار قرار دارند، کاميابي نيا به خوبي از فرصت استراحت اجباري سود برد تا برابر ذوب آهن يکي از برترين بازيکنان تيمش لقب گيرد.


جنگ فيزيکي او در ميانه ميدان با توپگيري مناسبي همراه بود تا جايي که ذوب آهن به عنوان يکي از شوتزن‌ترين تيم‌هاي اين فصل تنها چهار بار فرصت ايجاد موقعيت شوت برابر دروازه عليرضا بيرانوند را به دست آورد و کاميابي نيا با جاگيري و پوشاندن به موقع فضاي يک سوم دفاعي تيمش مانع از اين فرصت برابر حريف شد.

 


کاميابي نيا در روزي که پرسپوليس با توجه به هافبک‌هاي پا به توپ حريف مالکيت توپ بيشتري نسبت به سرخپوشان داشت، مانع از اين شد تا مسلمان و ماريون فرناندز فرصت مناسبي براي ايجاد موقعيت براي حمله وران سفيدپوش ذوبي شکل دهند و در نهايت از حيث آماري بهترين عملکرد را به خود در خط مياني شکل داد. هافبک شماره 11 پرسپوليس که تحت هدايت برانکو ايوانکوويچ توانسته از نظر فني پيشرفت محسوسي داشته باشد و اکنون تنها به عنوان يک بازيکن تخريبي در خط مياني شناخته نمي‌شود، در اين فصل از ليگ برتر در کنار سيدجلال حسيني و شجاع خليل زاده بيشترين آمار در قطع حملات حريف را به خود اختصاص داده و جالب اينکه توپگيري او در ادامه با حفظ جريان بازي براي اين تيم و بازيسازي همراه مي‌شود تا از اين حيث فرمانده تيم برانکو در خط مياني نيز لقب گيرد.


هافبک پرسپوليس که طي فصول گذشته مهره مورد علاقه سپاهاني‌ها براي حضور در اصفهان مطرح بوده و در فصل گذشته نيز شايعات زيادي در خصوص پيشنهاد مالي اين باشگاه براي عقد قراردادش به گوش مي‌رسد، با اعلام وفاداري به برانکو اکنون در آستانه جدال حساس دو تيم در اصفهان، به عنوان چهره ويژه اين تيم در استاديوم نقش جهان شناخته مي‌شود و با حضور او کادرفني سرخپوشان اميدوار است ضمن حفظ استحکام دفاعي تيم، در خط مياني نيز با حفظ توپ و گردش مناسب آن، شاهد ايجاد موقعيت مناسبي برابر حريف باشند. خصوصا اينکه خط مياني زردپوشان اصفهاني با حضور مهدي کياني و کومان به عنوان ستاره‌هاي اين تيم در کنار محمد کريمي که اکنون يکي از بهترين پاسورهاي ليگ برتر محسوب مي‌شود، يک جنگ بزرگ را نويد خواهد داد که برتري شماره 11 پرسپوليس مي‌تواند شاگردان برانکو ايوانکوويچ را به کسب نتيجه در اصفهان اميدوار کند.

 

ارسال در: چهارشنبه 14 آذر ساعت 17:25 (1397/9/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن