عبدالکريم حسن قطري مردسال تقلبي آسيا!
شماره خبر : 149683
روزنامه همشهري در شماره امروز خود از يک اتفاق مهم پرده برداري کرده است؛ اين که عبدالکريم حسن تنها به اين دليل مرد سال آسيا شده که سوزوکي گفته در مراسم مردسال حاضر نمي شود.

 «کورس دو اسبه» لقبي بود که رسانه‌هاي اروپايي روي رقابت بر سر کسب عنوان بهترين بازيکن سال آسيا گذاشته بودند. وقتي نام عليرضا بيرانوند به شکلي حيرت‌آور در ميان 3گزينه نهايي قرار نگرفت، تقريبا همه پيش‌بيني مي‌کردند از ميان کنتو ميسائو و يوما سوزوکي که مهره‌هاي تيم قهرمان ليگ قهرمانان آسيا بودند، يک نفر اين جايزه را تصاحب کند. نام «عبدالکريم حسن» نيز در ميان کانديداهاي نهايي ديده مي‌شود اما هيچ‌کس مدافع تيم فوتبال السد را براي بردن اين جايزه جدي نمي‌گرفت. وجه مشترک هر سه بازيکن حاضر در فهرست پاياني «غيبت» در جام‌جهاني 2018روسيه بود. قطري‌ها مثل هميشه به اين تورنمنت راه پيدا نکردند اما ژاپن در حالي راهي روسيه شد که نام يوما و کنتو حتي در بين نفرات ذخيره‌اش نيز به چشم نمي‌خورد.


با اين حال انتخاب عبدالکريم حسن به‌عنوان مرد سال فوتبال آسيا، بيشتر از همه خود او را شگفت‌زده کرد. مدافع چپ السد هرگز تصور نمي‌کرد با اين عنوان از مراسم بهترين‌ها خارج شود. او هيچ تلاشي براي پنهان کردن تعجبش انجام نداد و حتي اين بهت را با رسانه‌ها نيز در ميان گذاشت. نزديک به يک هفته پس از مراسم انتخاب برترين‌هاي فوتبال آسيا، يک منبع آگاه، تاييد مي‌کند که بيرانوند جزو 3 نفر نهايي بوده اما به دلايلي ناگهان خط خورده است. به گفته اين منبع،  عبدالکريم در بين 3نامزد نهايي انتخاب مرد سال آسيا، نفر سوم بوده است اما از آن‌جايي که يوما سوزوکي و کنتو ميسائو به‌دليل در جريان بودن رقابت‌هاي جي ليگ اجازه ترک اردو و حضور در اين مراسم را پيدا نکردند، جايزه به مدافع السد قطر تعلق گرفت.


حضور مرد سال آسيا در سالن مراسم، اهميت بسيار زيادي براي کنفدراسيون فوتبال آسيا دارد و اصلا به همين‌خاطر است که از سال‌ها قبل اين جايزه تنها به مهره‌هاي شاغل در تيم‌هاي آسيايي تعلق مي‌گيرد. براي اي.اف.سي انتخاب «بهترين واقعي» چندان مهم نيست و مرور گذشته به‌راحتي اين حقيقت را به اثبات مي‌رساند. حتي اگر اين جايزه به يوما سوزوکي يا کنتو ميسائو نيز مي‌رسيد، «عدالت» اجرا نشده بود حداقل آنها کمي و فقط کمي نزديک‌تر به‌عنوان بهترين بازيکن سال آسيا قرار داشتند. يوما در حالي در بين 3نامزد نهايي قرار گرفت که در ليگ قهرمانان حتي از مهدي طارمي نيز کمتر گل زده بود. او به‌عنوان يک مهاجم، در 2مسابقه فينال نيز نتوانست تأثير چنداني روي سرنوشت جدال با پرسپوليس بگذارد. کنتو ميسائو به جز تکل‌زدن، در هيچ مولفه ديگري در بين بهترين‌هاي ليگ قهرمانان آسيا قرار نداشت و عبدالکريم حسن در شرايطي مرد سال آسيا شد که انتخابش واقعا غيرمنتظره بود.

ارسال در: چهارشنبه 14 آذر ساعت 17:35 (1397/9/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن