دستگيري متهم رديف اول اخلال در فينال قرن (عکس)
شماره خبر : 149684
12 روز پيش، بازي برگشت فينال جام ليبرتادورس بين بوکا و ريور که به فينال قرن و حتي جنگ جهاني سوم مشهور شده، به دليل آشوب هواداران ريور در بيرون ورزشگاه به تعويق افتاد.

دو تيم در ديدار رفت که در ورزشگاه لا بومبونرا برگزار شد، به تساوي 2-2 رسيدند و قرار بود ديدار برگشت شنبه گذشته برگزار شود اما حمله گروهي از طرفداران ريورپلاته به اتوبوس بازيکنان بوکا، باعث لغو بازي شد.

آنها شيشه هاي اتوبوس بوکا را شکستند و استفاده پليس از گاز فلفل براي متفرق کردن آنها، باعث شد تا تعدادي از بازيکنان بوکاجونيورز نياز به درمان پيدا کنند. کنفدراسيون فوتبال آمريکاي جنوبي ابتدا بازي را به روز بعد موکول کرد اما با اعتراض بازيکنان بوکا، بازي لغو شد.

پس از اينکه از شهرهاي مختلفي مانند ميامي آمريکا و حتي دوحه قطر، به عنوان ميزبان اين ديدار نام برده شد، در نهايت تصميم به برگزاري بازي در سانتياگو برنابئو گرفته شد. بازي قرار است يکشنبه پيش رو ساعت 23.15 برگزار شود.

 

 

 

 

 

پس از گذشت بيش از يک هفته از آن اتفاقات، پليس ملي آرژانتين طي بيانيه اي خبر از دستگيري يکي از متهمان اصلي اغتشاشات داد. فردي که هرچند يکي از اعضاي رسمي باشگاه ريورپلاته محسوب مي شود ولي عضو گروه هاي هواداري افراطي معروف به "Barras bravas" نيست. پس از آشوب هاي شنبه گذشته، گروه هاي هواداري افراطي ريور متهمان اصلي شناخته شده بودند.

 

 

 

 

ماتياس سباستين نيکولاس فريپو، مکانيک 31 ساله هوادار ريور، فرد دستگير شده است. طبق بيانيه پليس، اوپس از بررسي دوربين هاي اطراف ورزشگاه شناسايي شده ودر پي حمله شبانه به منزلش واقع در محله ماتاناساي بوينس آيرس دستگير شده است. او هنگام دستگيري، موهايش را کاملا کوتاه کرده بود تا شناسايي اش دشوار شود.

جالب اينکه تصوير فرد دستگير شده امروز روي جلد نشريه پرتيراژ اوله رفته و مشخصات او کاملا در صفحه اول اين نشريه به چشم مي خورد.

 

 

 

 

پليس اعلام کرده است که به زودي ساير متهمان دستگير شده و پاي ميز محاکمه خواهند رفت. متعاقب بيانيه پليس، باشگاه ريورپلاته نيز رسما اعلام کرد که کارت هواداري نيوکلاس فريپو را باطل کرده و از نيروهاي حراست درخواست مي کند تا از ورود او به ورزشگاه مونومنتال جلوگيري شود. ريورپلاته در حال بررسي بيشتر ماجراست و احتمالا فريپو و ديگر متهمان براي هميشه از حضور در ورزشگاه هاي محل بازي ريور محروم خواهد شد.

 

ارسال در: چهارشنبه 14 آذر ساعت 17:40 (1397/9/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن