مهدي داشت وارد حريم سلطان مي شد
شماره خبر : 150116
کاپيتان و بازيکن سابق پرسپوليس در يک سري از مصاحبه هاي متوالي اين بار به حريم و بارگاه سلطان فوتبال ايران علي پروين حمله کرده است.

بهروز رهبري فر طي روزهاي اخير تيتر يکي از رسانه هاي مختلف بوده است. از زماني که اسم شرکت پيشکسوتان مطرح شد که تمايل به خريد باشگاه پرسپوليس دارد دو مصاحبه جنجالي بهروز رهبري فر شرايط متفاوتي را به وجود آورد. او در مصاحبه اي که طي دو روز گذشته با "روزنامه 90" انجام داد مديريت علي پروين را در زمان استيل آذين و پرسپوليس به عنوان نقاط منفي کارنامه سلطان مطرح و سپس زواياي تازه اي را درباره يکي از جنجالي ترين اتفاقات اين باشگاه افشا کرد. ماجراي انتقال مهدي هاشمي نسب به استقلال که حالا رهبري فر معتقد است که اين کار علي پروين بوده چرا که دوست نداشته هاشمي نسب محبوبيتي اندازه او به دست بياورد. با بهروز رهبري فر درباره اتفاقات و مصاحبه هاي اخيرش صحبت کرديم. جنجال هاي مدافع متعصب سال هاي قبل ادامه دارد....

 


اين بود شرکت پيشکسوتان؟!
لازم است  يک توضيحي بدهم. اولا فلسفه تاسيس شرکت پيشکسوتان پرسپوليس چندسالي بود از زمان رويانيان وجود داشت ولي هر بار بنا به دلايلي به تعويق افتاد. تا اينکه از حدود يکسال پيش اين داستان جدي شد. ثانيا هدف از تشکيل اين شرکت به نظر من استفاده بهينه از نام و اعتبار پيشکسوتان پرسپوليس در ادوار مختلف در زمينه هاي اقتصادي و در جهت ايجاد درآمد زايي براي شرکت بود که قرار بود از سود حاصله هم سود سهام به اعضا پرداخت بشود، هم صندوقي جانبي  تشکيل بشود که در مواقع ضروري و با تشخيص هيئت مديره اگر بعضي اعضا احتياج به کمک هاي فورسماژور داشتند اين کمکها به آنها بشود. در واقع قرار شد اين شرکت آينده اقتصادي پيرمردهاي خاک خورده پرسپوليس رو تامين کند. ثالثا بنا شد با راي گيري اعضاي هيات مديره انتخاب  شوند که هم از ميان فوتباليستها هم اعضا قدرتمند سياسي و اقتصادي در آن باشند. رابعا به نظر من قرار بود اين شرکت سهامي باشد و هرکدام از پيشکسوتان بر اساس قدمت و تعداد سالهاي بازي و افتخاراتي که براي باشگاه آفريدند و بر اساس اعتبار و نامي که بعنوان برند دارند و ميزان تاثير گذاريشان به همان نسبت داراي سهام بشوند و اين تقسيم بندي هم با کمک آقاي پروين و بزرگان و در يک چارت مشخصي انجام گردد. چون قطعا تاثير گذاري مجتبي محرمي بسيار بيشتر از بازيکناني هست که شايد در مجموع نيم فصل هم در اين باشگاه سابقه ندارند و نميشود همه رو به يک چشم نگاه کرد. خامسا قرار اين بود وقتي همراه اول بعنوان اسپانسر ساليانه مبالغ ميلياردي به حساب اين شرکت واريز مي کند اين سرمايه توسط هيات مديره در بخشهاي اقتصادي جذب گردد و به تناسب از تک تک بچه ها وظايف اجرايي خواسته شود تا هم آنها فعال شوند هم انرژي مثبتي در کل مجموعه تزريق گردد و همه براي بهبود شرايط تلاش مضاعفي داشته باشند. در نهايت قرار بود اين فعاليت هاي اقتصادي در سالهاي آتي منجر با ايجاد يک مجموعه اقتصادي درخور نام پيشکسوتان تيم بزرگ پرسپوليس گردد. در کنار اين فعاليتها هم زمين تمرين مناسب و امکاناتي فراهم گردد که پيشکسوتان هفته  اي يکي دوبار دور هم جمع بشوند و ديداري تازه و بهم نزديکتر شوند و از احوالات و مشکلات هم باخبر باشند  و عرقي هم درآورند. يک تصميم بسيار خوب و آينده دار که مورد وثوق همه پيشکسوتان واقع گرديد اما اشکال از کجا شروع شد؟


1-با تشکيل هيئت مديره وانتخاب اسپانسر و تزريق اولين پول دوباره کليه اهداف اصلي از ياد ها رفت و برگشتيم به همون سبک و سياق دهه شصت و اداره تيم در صندوق عقب ماشين سلطان.
2-انگاري تمام هدف تشکيل اين شرکت شده تيم داري يک مشت پيرمرد که بايستي سر موقع در تمرين با پاي شکسته و لگن در رفته و قلب عمل کرده حاضر شوند و اگر غيبت کنند جريمه خواهند شد.
3-هجوم پنجاه پيشکسوت از سي و پنج ساله تا هشتاد ساله داخل يک زمين و کلي برخورد و درگيري و دلخوري و دعوا مرافه براي بازي کردن و نشستن پيرمردهاي تن خسته دور زمين در سرما آنهم به زور...
4-تعيين حقوق ماهيانه حداکثر يک ميليون تومان آنهم به شرط حضور مستمر و با حضور و غياب که سراسر توهين آميز هست.

 


از خجالتم در آمدند
اينجا بود که من چندتا انتقاد يا سوال منطقي از علي آقا داشتم که گويي بجاي جواب دادن منطقي به بعضي از قلدرانشون دستور دادند در جرايد از خجالت من دربيايند.

اولا آقاي پروين کجا قرار بود شما در امور مالي اين شرکت دخالت که نه تصميم گير اول و آخر  باشيد؟ ثانيا کجاي اساسنامه اين شرکت آمده بود که حساب و کتاب پول ميلياردي مشخص نباشد و شما تعيين کننده دريافتي افراد باشيد ثالثا:آيا اهداف اقتصادي بلند مدت توسط شما دوباره شد همان سياست همه براي يکنفر و حق همه هم در صورت تقاضا از آن…


پروين هنوز هم اسطوره من است
علي پروين اسطوره من و همه پرسپوليسي هاا ست و در اين شکي نيست. اما آدم هم جايزالخطاست. من با چيزهايي که به چشمم ديدم علي آقا در حق مهدي (هاشمي نسب )بد کرد. حداقل بد هم نکرده باشه پدري نکرد. شايد الان بود هرگز علي آقا اينجوري راضي به نابود کردن مهدي نميشد. شايد مهدي در اردو يک شوخي بد با کماسي کرد. اما همه ما که زندگي اردويي داشتيم ميدانيم از اين اتفاقات مي افتد. اما اين بهانه کوچک نبايستي دليلي بر بيرون مردن مهدي ميشد. هزارتا از اين بدتر را خود من و احمد(عابدزاده) و مجتبي(محرمي) و بقيه داشتيم، چطور قرعه به نام مهدي افتاد که با او سخترين برخورد شود. من دليل آن شعارها و شعرهارا ميدانم که هوادارها سر تمرين براي مهدي ميخواندند و مهدي داشت وارد حريم سلطان ميشد و اين جور در نمي آمد. براي همين  مهدي بايد از پرسپوليس مي رفت. جوري هم ميرفت که هيچ نام نيکي از او باقي نمي ماند.  اين براي بازيکني که چهارتا دربي پشت هم گل زده بود فقط در يک صورت اتفاق مي افتاد و آن رفتن به استقلال بود. همه چيز برنامه ريزي شده بود. مهدي هم که يه بچه جنوبي کله شق بي محابا... و اين شد که افتاد در  جرياني که بيست سال بي خود و بي جهت فحش شنيد. تخريب شد. در خلوت گريه کرد و شکايت به خدايي برد که من ميدانم بدجوري به او اعتقاد دارد. بقيه مطالب رو گفتم و اين پرونده رو همينجا مي بندم.


خدانکند قند سلطان بالا برود
خدا نکند يک وقت حرفهاي من شاگرد قند استادم را بالا ببرد(اشاره به مصاحبه اش با روزنامه گل که گفته بود ديگر براي پروين گل نمي برد چون مي داند او ديابت دارد) علي آقا من را ميشناسد.  طرفداري من  از سلطان مثل ضيا عربشاهي نيست که چشم ندارد سلطان را  ببيند و توي رويش  مجيزش را ميگويد. من دلم ميسوزد. وقتي ميبينم در کنار علي آقا  به جاي اينکه چهارتا مشاور اقتصادي آدم حسابي باشد که به کار خودش و شرکت بياد ،  آدم کلاهبرداري پرسه ميزند که ده سال پيش کل زندگي من و زن و بچه ام رو دزديد و برد و من را  به خاک سياه نشاند. به اين خاطر است که داغ ميکنم. به او  ميگويم: «سلطان اين مرتيکه دزده، کلاهبرداره  اين سندش اين مدرکش...»  حالا اين ميخواهد برت شرکت پيشکسوتان درآمدزايي کند؟ به حرفم توجه نمي کند. چون آن مرتيکه فاميل دورش شده اما براي من مهم نيست و حرفم را مي زنم. شايد الان از دستم ناراحت بشود اما اين حرف دل نود درصد بچه هاست. منتهي اونها گرفتارند. درگير مشکلات خودشان هستند. حوصله درگيري بيشتررا  ندارند . خودشان را  مي کشند  کنار تا بهروز حرف ها را بزند. با افتخار مي گويم. کاري هم به چندتا بادمجان دور قابچين ندارم. هما نهايي که دشمن واقعي سلطان هستند اما وحود ندارند دشمني شان را علني کنند.. کارنامه، مصاحبه ها و  احکام آن  ها مشخص است.  من حرف ها، گلايه ها و انتقاداتم از روي ارادت و عشقم به پرسپوليس و پروين است  اما من ياد نگرفتم نقش سمبل خان را براي سلطان  بازي کنم.

 


 گفته اند بهروز هرروز به سرتمرين پيشکسوتان مي رفته است اما من در مجموع سه بار سر تمرين رفتم و وقتي آن آدم کلاهبردار را  کنار علي آقا ديدم ديگر پايم را آنجا نگذاشتم. ديگر هم نميروم تا شرايط شفاف نشود. ترجيح ميدهم اگر کمکي از دستم بر مي آيد در بخش تبليغاتي يا بازاريابي و اقتصادي براي شرکت بر اساس اصول و فلسفه ايجاد و تاسيس شرکت انجام بدهم. فعلا هم رباط پايم مشکل دارد و  دلم براي بچه ها تنگ  شد مي روم و حتما مي بينمشان. خدا را شکر  بازيکناني که ده دقيقه هم در ترکيب پرسپوليس بازي نکردند و پولشان را  جاي ديگري در آوردند  الان مرتب سر تمرين ميروند.

 


حق مجتبي محرمي اين نيست
شنيده ام مجتبي(محرمي)  چند روزي است سر تمرين نمي رود. براي بازي هم به احترام مردم رفته بوده که ظاهرا يکي از همين قلچماقها به او توهين کرده و او هم با آن ها درگير شده است. آيا آقاي شيريني، آقاي نبي و بقيه اعضا هيات مديره در اين چند روز پرسيديد چرا مجتبي سر تمرين نمي آيد. شايد مشکلي برايش پيش آمده،  شايد دلش شکسته، شايد افسرده شده، واقعا اگر يک رفيقي از بيرون که مثل داداش حواسش به مجتبي هست در اين چندسال نبود شماها الان جواب هواداري مجتبي را  چي مي خواستيد بدهيد. چرا از هر نسلي يکي از بچه ها را انتخاب نمي کنيد که حواسش به بقيه باشد و مشکلاتشان را بشنود.

 

اين بچه ها آبرومند زندگي مي کنند و با سيلي صورتشان را سرخ نگه ميدارند. پس اهداف واقعي اين شرکت چي شد؟ هفته اي دوبار، يک ماهش مي شود  هشت بار و از پرديس بخواهيد بياييد طرشت و برگرديد، بايستي ماهي يک ميليون تومان کرايه تاکسي بدهيد. واقعا شان مجتبي محرمي که عمرش را براي پرسپوليس گذاشته اين است؟ در حاليکه اين شرکت با بودجه چندين ميلياردي مي  تواند  ماهي چند صد ميليون تومان کار اقتصادي بکند. اين ها دغدغه هست. جواب هاي آقايا ن در اين چند سال  گريه دار بوده است. من منتظر هجوم بادمجان دور قاب چين هاي سلطان هستم.

ارسال در: شنبه 1 دي ساعت 23:47 (1397/10/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن