قلعه‌نويي: من راجع به داوري حرف نزدم برانکو زد
شماره خبر : 150414
در روزهايي که همه سرگرم و متمرکز روي جام ملت ها هستند امير قلعه نويي در حال بستن تيمي است که بتواند در پايان فصل بارديگر جام قهرماني را بالاي سر ببرد.

سرمربي تيم فوتبال سپاهان بهتر از هرکسي مي داند که نيم فصل دوم براي حفظ تاج و تختش در جدول شرايط سختي پيش رو دارد. امير قلعه نويي اما پرافتخارترين مربي ليگ برتر است و يک قهرماني ديگر آن هم با سپاهان او و طلايي ها را دست نيافتني خواهد کرد اما همه مي دانند که نيم فصل دوم و قهرمان شدن در اين دوره کمي سخت تر و متفاوت تر از ادوار ديگر مي تواند باشد.سرمربي سپاهاني ها مصاحبه اي مفصل با "روزنامه گل" انجام داده که حرف هايش را در زير مي خوانيد:

 


با تمام ناعدالتي‌ها قهرمان نيم‌فصل شديم


ابتدا سال نوي ميلادي را به هموطنان مسيحي تبريک مي‌گويم و درباره شرايط سپاهان هم بايد بگويم اوضاع و احوال‌مان خوب است. با تمام ناعدالتي‌ها و کارهايي که عليه ما در نيم‌فصل اول انجام دادند، توانستيم قهرمان نيم‌فصل شويم و کارمان را با قهرماني به پايان رسانديم ولي بايد براي نيم‌فصل دوم تقويت شويم چون تيم‌هايي که در کورس هستند تقويت مي‌شوند و ما هم بايد خودمان را قوي کنيم.

 


قرباني را گرفتيم، ديگر منشا را نمي‌خواهيم


سرمربي سپاهان درخصوص جذب علي قرباني و همچنين ليست خريد مدنظرش که گفته مي‌شود منشا هم در آن ليست بوده، اينگونه صحبت‌هايش را ادامه مي‌دهد: «معتقدم علي قرباني به ما خيلي کمک خواهد کرد چون بازيکن چندپسته است. او هم به عنوان وينگر مي‌تواند براي ما بازي کند و هم در سيستم 2-4-4 مي‌تواند به عنوان دو مهاجم به ما کمک کند. جدا از قرباني بايد بازهم تقويت شويم. درباره منشا هم بايد بگويم اگر هم در ليست ما بوده الان ديگر در اين پست بازيکن داريم و از ليست ما خارج شده است.»

 


آقايان چندپسته در کميته انضباطي وقت نداشتند حرف‌هاي من را بشنوند


از قلعه‌نويي پرسيديم که تعطيلات نيم‌فصل براي شما خيلي هم خوب نبود و حکم محروميت شما را صادر کردند و او با اين سوال بغض‌اش ترکيد و اينگونه به اين حکم واکنش نشان داد: «خدمت شما عرض کنم که من هيچ زمان در مورد جامعه داوري صحبت نکردم بلکه درباره يک شخص خاص صحبت کردم که هنوز هم به حرف‌هايي که درباره اين داور زدم اعتقاد دارم. در کميته انضباطي نه عدالت وجود دارد، نه انضباط و فقط بلد هستند جريمه کنند. آقايان در اين کميته چون چندپسته هستند و يکي از آنها سه پست دارد، وقت نمي‌کنند که حرف‌هاي شاکي و متشاکي را بشنوند و يکطرفه براي خودشان حکم داده‌اند. اين داور با يک سوت سه امتياز از ما گرفت، تماشاگرمان، من و گلزن تيم را هم محروم کرد.»

 

 


بايد در گينس چاپ شود


سرمربي سپاهان صحبت‌هايش را با حمايت از جامعه داوري اينگونه ادامه مي‌دهد: «بارها گفته‌ام و شايد اولين کسي بودم که اين بحث را مطرح کردم که داوران ما بايد مطابق با بازيکنان و مربيان پول بگيرند. وقتي بازيکن يا مربي يک يا دو ميليارد مي‌گيرد، يک داور حداقل بايد 30درصد آنها درآمد داشته باشد. تکرار مي‌کنم که در کميته انضباطي نه انضباط هست و نه عدالت. آقايان بروند و بازي‌هاي يک سال گذشته اين داور براي ما سوت زده است را دربياورند نه اينکه هرتي و شرتي حکم بدهند. اين سوت فغاني را بايد در کتاب گينس ثبت کرد.»

 


وقت ندارند، فيلم‌هاي قضاوت فغاني را براي‌شان بفرستم


امير قلعه‌نويي صحبت‌هايش عليه فغاني را تندتر از گذشته بيان مي‌کند: «چطور داور جام جهاني است که به خاطر قضاوت‌هايش نمي‌تواند در سه شهر آبادان، تبريز و اصفهان قضاوت کند؟! اگر آقايان وقت ندارند و چندپسته هستند، من فيلم‌هايي که اين آقا عليه ما قضاوت کرده است را براي‌شان بفرستم. تا به حال دو هزار نامه زديم اما جواب نمي‌دهند. نه عرف مي‌گويد و نه قانون مدني که بدون دعوت از شاکي و متشاکي حکم بدهند!»

 


برانکو عليه جامعه داوري صحبت کرد نه من


از قلعه‌نويي پرسيديم پس از حکم محروميت برانکو گفته مي‌شود شما را هم محروم کردند تا فشار پرسپوليسي‌ها از روي فدراسيون برداشته شود. شما اين مساله را قبول داريد که جواب داد: «برانکو رفيق و دوست من است و هميشه از او تعريف کردم اما آقاي برانکو درباره جامعه داوري و رنگ‌ها صحبت کرد اما من فقط درباره يک نفر صحبت کردم نه جامعه داوري. متاسفانه آقايان با امير قلعه‌نويي عناد دارند و حکم‌هاي آبکي مي‌دهند!»

 


به کي‌روش توصيه مي‌کنم با آرامش کارش را ادامه بدهد


سرمربي سابق تيم ملي درخصوص حضورش در امارات و حمايت از تيم ملي گفت: «متاسفانه چون درگير آماده‌سازي تيم هستم نمي‌توانم به امارات بروم. اگر کار نداشتم حتما مي‌رفتم و تيم ملي را تشويق مي‌کردم.»

 

قلعه‌نويي همچنين درخصوص اينکه گفته مي‌شود چون در رنکينگ فيفا در آسيا اول هستيم بايد قهرمان جام ملت‌ها شويم، اينگونه پاسخ داد: «رنکينگ ملاک نيست و به شما هم دوستانه توصيه مي‌کنم خيلي به صحبت‌هاي مطرح شده از سوي کي‌روش ورود نکنيد و از آقاي کي‌روش هم مي‌خواهم آرامشش را حفظ کرده و روي تيم ملي تمرکز کند.»


قلعه‌نويي در واکنش به صحبت اخير کي‌روش که از تاج خواسته کروکديل‌ها نزديک تيم ملي نشوند هم اينگونه پاسخ داد: «فقط مي‌توانم بگويم آقايان کلاه‌شان را بالاتر بگذارند. الان زمان انتقاد از سرمربي تيم ملي و تيم ملي نيست. شما هم از تيم ملي حمايت کنيد.»

 


حکم‌هايي که عليه من مي‌دهند ارزش کارم را بيشتر مي‌کند


فقط اين را بگويم که خوشحالم در دوران بازيگري و مربيگري حکم‌هاي زيادي عليه من صادر شد که تمام اين حکم‌ها و اين حکم آخري ارزش کار مرا بيشتر مي‌کند. منتقد عملکرد فدراسيون فوتبال و کميته انضباطي در سال‌هاي اخير با بيان اين جمله صحبت‌هايش را اينگونه ادامه داد: «خيلي راحت عليه تيم‌هاي شهرستاني حکم صادر مي‌کنند و اگر اين حکم براي ديگران بود، تا وزير و رييس فدراسيون هم عذرخواهي مي‌کردند. اين آقا با يک سوت سه امتياز از ما گرفت و بازيکن ما را که حتي يک کلمه انگليسي هم بلد نيست، بي‌جهت اخراج کرد. اگر اينطور است رقابت‌هاي ليگ را از تيم دوم به بعد اعلام کنند تا همه براي دومي تلاش کنيم. فغاني بايد يک روز جواب آن جواني را که تصادف کرد و يا هواداري که سکته کرد را بدهد! حرف‌هايم درباره فغاني را پس نمي‌گيرم چرا که او بايد پاسخگوي هواداران ما باشد. بالاخره يک نفر بايد جلوي نگاه از بالا به پايين او را بگيرد.»

 


همه چيزشان را براي خارجي‌ها مي‌دهند!


سرمربي سپاهان درباره حمايتي که از کي‌روش از سوي برخي سياسيون مي‌شود اينگونه صحبت کرد: «من شما را به مجيد جلالي رجوع مي‌دهم؛ او يک تيم ساخته که آينده دارد اما به محض اينکه به بحران خورد برکنارش کردند. منچستر هم پنج سال است که بحران دارد اما چنين رفتارهايي نمي‌شود. در مملکت ما مربي خارجي تيم را چهاردهم هم بکند باز هم به او زمان مي‌دهند. بنده بدون قرارداد و پس از آنکه يک سال در رنکينگ فيفا اول آسيا بوديم، به جام ملت‌ها رفتم آن هم در شرايط بد سياسي ولي دادگاهي‌مان کردند. در آن يک سال 11/2 امتياز به دست آورديم. تيم ب ملي را راه‌اندازي کرديم و قهرمان غرب آسيا شديم. به خاطر وطن و مملکتم بدون قرارداد به جام ملت‌ها رفتم اما چه برخوردي با ما شد؟! همه چيزمان بايد به هم بيايد! آقايان غرق در خارجي هستند و همه چيزشان را براي خارجي مي‌دهند! من مخالف ارتباط با خارجي‌ها نيستم و اولين کسي بودم که دستيار خارجي آوردم و حتي آن سالي که به تراکتور رفتم 4200 پوند براي شرکت در کلاس‌هاي مربيگري در انگلستان پرداخت کردم ولي به خاطر تراکتور به اين کلاس‌ها نرفتم. اين را گفتم تا بدانيد با خارجي‌ها مشکلي ندارم اما بعضي‌ها همه چيزشان را به خارجي مي‌دهند تا يک عکس کنار او بيندازند! بعد مي‌گويند فوتبال سياسي نيست.»


درباره حکم کميته انضباطي هم بايد بگويم که اين آقايان بار اول‌شان نيست که عليه قلعه‌نويي هستند. در اين سال‌ها يک حکم نبوده که عليه من صادر کنند و قطعي نباشد! يک خاطره خنده‌دار براي‌تان تعريف کنم تا مردم بهتر آنها را بشناسند: «يک بار مرا جريمه کردند آن هم به اين دليل که چرا به ساموئل گفته‌ام عکس نگيرد! به کميته انضباطي رفتم و گفتم که آيا گزارشي دست شما رسيده که گفتند نه، ما خودمان متوجه شده‌ايم. شما ديگر تا آخرش بخوانيد که در اين کميته انضباطي که نه انضباط دارد و نه عدالت، چه مي‌گذرد!»

ارسال در: يکشنبه 16 دي ساعت 11:26 (1397/10/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن