با کهکشاني‌ترين تراکتور تاريخ آشنا شويد!
شماره خبر : 150476
تراکتورسازي در نيم فصل دوم يکي از پرستاره ترين تيم هاي ليگ برتر است؛ شايد اين تيم پرمهره ترين تيم تاريخ تراکتور هم باشد.

باشگاه تراکتورسازي از ابتداي فصل بعد از واگذاري به بخش خصوصي و قبول مالکيت باشگاه توسط محمدرضا زنوزي تغييرات گسترده اي را به خود ديد. تيمي که در سال هاي گذشته مدام درگير مشکلات مالي بوده، امسال تنها دغدغه اي که نداشته ظاهرا پول است. زنوزي از ابتداي حضورش در تراکتور به هواداران وعده هاي زيادي داد و تاکنون به همه وعده هايش هم عمل کرده است.


او در ابتداي فصل با جذب چند خارجي توانمند و 3 کاپيتان تيم ملي يعني مسعود شجاعي، اشکان دژاگه و احسان حاج صفي بر قدرت تراکتور افزود و تيمي قدرتمند را بست و روانه مسابقات کرد. سرخپوشان تبريزي حالا با وجود سپري کردن روزهاي پر فراز و نشيب اما يکي از مدعيان قهرماني در ليگ برتر هستند و تقويت تيم در نيم فصل از آنها يک تيم کهکشاني ساخته است. اکنون تراکتورسازي در هر پست حداقل دو بازيکن توانمند دارد که در نيم فصل دوم اين نفرات به کمک تيم خواهند آمد. بي ترديد با اين نفرات کليدي و موثر تراکتورسازي در نيم فصل دوم حرف هاي زيادي را براي گفتن خواهد داشت. اين تيم مدعي قهرماني است و بايد ديد پرستاره ترين تيم تاريخ تراکتورسازي مي تواند آرزوي ديرين هوادارانش براي قهرماني در ليگ برتر را محقق کند يا خير.
در ادامه به بررسي وضعيت پست به پست تراکتورسازان براي نيم فصل دوم پرداخته ايم:

 


دروازه بان؛ فروزان ماند، قارتال آمد


محسن فروزان در نيم فصل اول براي تراکتورسازي عملکرد بدي نداشت و توانست انتظارات را از نظر فني برآورده کند. اگرچه او در مقاطعي از فصل به خاطر پست هاي اينستاگرامي اش با هواداران تراکتور به مشکلاتي خورد اما از نظر فني شرايط خوبي داشت. با اين حال محمدرضا اخباري دروازه بان محبوب سرخپوشان هم جهت تقويت پست دروازه باني به تراکتور پيوسته تا در کنار فروزان بتوانند روزهاي خوبي را در قفس توري رقم بزنند. اخباري در ليگ هاي پانزدهم و شانزدهم در ترکيب تراکتور عملکرد فوق العاده اي داشت و رکورد دار تعداد کلين شيت در اين تيم محسوب مي شود. از اين رو با حضور اخباري و فروزان و البته مهدي محمديان جوان تر پيش بيني مي شود روزهاي خوبي در انتظار خط دروازه تراکتور باشد.

 

 


خط دفاع؛ بدون تغيير آنچنان، يک ترميم کوچک


در خط دفاعي تراکتورسازي نسبت به نيم فصل اول تغيير زيادي ندارد و فقط سيداحمد موسوي که از ماشين سازي جذب شده در پست دفاع راست اضافه مي شود. با حضور موسوي ديگر دانيال اسماعيلي فر مجبور نيست برخلاف ميل باطني اش در دفاع راست بازي کند و مي تواند به پست اصلي خود يعني وينگر راست برود. البته در دفاع راست سرخپوشان تبريزي امير نصرآزاداني جوان تر هم هست که مي تواند در مواقع لزوم به زمين برود. علي عبدالله زاده، محمد طيبي، ايمان سليمي و محمدرضا مهدي زاده همچون نيم فصل اول ليگ 4 مدافع وسط تراکتور خواهند بود و در جناح چپ خط دفاع نيز احسان حاج صفي باتجربه و کاربلد حضور دارد. ضمن اينکه رضا شربتي هم مي تواند در مواقع لزوم به زمين برود و مدافع چپ باشد.

 

 


خط هافبک؛ اروپايي بود، اروپايي تر شد


سرخپوشان تبريزي در خط هافبک خود انواع و اقسام بازيکنان را در اختيار دارند. تيمي که مهدي مهدي پور، عليرضا نقي زاده و علي طاهران را در پست هافبک دفاعي دارد اما قانع نمي شود و به سراغ کوين کنستانت ستاره سابق ميلان ايتاليا مي رود و جذبش مي کند قطعا اهداف بزرگي دارد. حالا در پست هافبک دفاعي جنگ بر سر بازي کردن مي تواند جذاب تر باشد. مسعود شجاعي، اشکان دژاگه، يوکيا سوگيتا، احسان پهلوان، دانيال اسماعيلي فر و قائم اسلامي خواه نيز ديگر بازيکنان خط هافبک تراکتور هستند که مي توانند در پست هافبک طراح و وسط و وينگر بازي کنند و براي تيم مفيد باشند. بي ترديد وقتي اين همه ستاره در اختيار داريد، بازي دادن به آنها نيز سخت مي شود. اتفاقي که يک دردسر شيرين براي سرمربي تراکتور خواهد بود و طبيعي است دلخوري هايي را ايجاد کند. هرچندکه پر بودن دست کادرفني مي تواند به سود تيم باشد.

 

 


خط حمله؛ استوکس برگشت، در انتظار يک مهاجم ديگر


در خط حمله مشکلات تراکتورسازي با بازگشت آنتوني استوکس تا حد زيادي حل مي شود اما سرخپوشان قطعا يک مهاجم خوب ديگر هم مي خواهند. اگر لي اروين برگردد که ترکيب خط حمله تکميل مي شود اما اگر اين اتفاق نيفتد قطعا تراکتور يک مهاجم خوب و طراز اول ديگر را جذب مي کند. به اين جمع دونفره بايد محمدرضا آزادي جوان و باانگيزه را هم اضافه کنيد که مي تواند در مواقع لزوم در ترکيب اصلي قرار بگيرد.

 

 


جوانان باانگيزه پشت خط هستند


از همه ستاره هاي تراکتورسازي که بگذريم، بازيکنان جوان و باانگيزه زيادي در اين تيم حضور دارند که براي رسيدن به فهرست 18 نفره مي جنگند. بازيکناني مثل رضا عبدي، حامد حسينعلي زاده و ... که از اميدهاي تراکتور بالا آمدند و مي خواهند شانس شان را در اين تيم پرستاره امتحان کنند.

 


ليست بازيکنان تراکتورسازي در پست هاي مختلف در ادامه آمده است:


دروازه بان: محمدرضا اخباري، محسن فروزان و مهدي محمديان


دفاع وسط: علي عبدالله زاده، محمد طيبي، ايمان سليمي و محمدرضا مهدي زاده


دفاع راست: سيداحمد موسوي و اميرنصرآزاداني


دفاع چپ: احسان حاج صفي و رضا شربتي


هافبک دفاعي: کوين کنستانت، مهدي مهدي پور، عليرضا نقي زاده و علي طاهران


هافبک وسط: مسعود شجاعي، اشکان دژاگه و قائم اسلامي خواه


وينگرها: يوکيا سوگيتا، احسان پهلوان و دانيال اسماعيلي فر


مهاجمان: آنتوني استوکس و محمدرضا آزادي

ارسال در: چهارشنبه 19 دي ساعت 11:37 (1397/10/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن