گزارشي از پشت‌پرده جنگ بي پايان برانکو و کي روش ؛ افشاگري از شيطنت برنامه‌ريزي شده!
شماره خبر : 150515
چه کساني برانکو ايوانکوويچ را وارد جنگ مي‌کنند؟

قبل از آغاز جام ملت‌هاي آسيا بود که کارلوس کي‌روش در مصاحبه‌اي که البته نمونه آن را قبل از جام‌جهاني 2018 روسيه هم ديده بوديم از پيشکسوتان، مربيان و منتقدان خودش و تيم ملي فوتبال کشورمان خواست که چند هفته به نشانه آتش‌بس پرچم سفيد را بالاي سر ببرند تا ملي‌پوشان بدون برهم خوردن تمرکز تنها به موفقيت و رسيدن به قهرماني در جام‌ملت‌هاي آسيا فکر کنند. البته همان زمان مشخص بود که تاريخ انقضاي اين درخواست نه‌تنها تا پايان جام ملت‌ها بلکه خيلي زودتر فرا خواهد رسيد و درنهايت کي‌روش بعد از برد پرگل تيم ملي مقابل تيم يمن آتش توپخانه‌اش را به سمت برانکو نشانه و بار ديگر اين مربي کروات را به باد انتقاد گرفت.


برانکو با تمجيد از کاتانتس سرمربي اهل اسلووني تيم ملي عراق همگروه تيم کشورمان در جام ملت‌هاي آسيا باعث شد تا کي‌روش باز هم شمشير را براي او از رو ببندد. سرمربي پرسپوليس اما در نشست خبري خود عنوان کرده بود که سرمربي تيم ملي عراق با وجود اشرافش به فوتبال خاورميانه نمي‌تواند براي تيم ايران مشکل‌ساز باشد و دليلي نمي‌بيند که عراق بتواند ايران را شکست دهد اما همين صحبت‌ها هم باعث شد تا سرمربي تيم ملي، برانکو را متهم به حمايت از تيم‌هاي حريف و تضعيف ايران کند.

 

شيطنت برنامه‌ريزي شده!

اين وسط نبايد از شيطنت برانکو و برخي مشاورانش براي برگزاري نشست خبري عجيب در روز بازي تيم ملي هم بي‌تفاوت گذشت. برانکو البته همواره ارتباط خوبي با رسانه‌ها دارد و هميشه پاسخگوي سوالات آنهاست اما مشخص نشد چرا و به چه دليل در روزي که تمرين پرسپوليس هم تعطيل بود، خبرنگاران اين حوزه را به باشگاه کشاند تا اختلافاتش با کي‌روش را بيشتر از قبل کند! آن هم در حالي که خودش و مشاورانش خوب مي‌دانند کي‌روش به سادگي از کنار اين کنايه‌ها نمي‌گذرد و به تندي موضع‌گيري مي‌کند.

 

مشاوران بد در اطراف برانکو

در اين بين اخبار خوبي به گوش نمي‌رسد. حلقه مشاوران برانکو ظاهرا با تغييراتي مواجه شده و بعضا مشاهده مي‌شود کساني اين روزها در کنار او حضور دارند که پيش از اين در زمان حضور برانکو در تيم ملي هم کنار او بودند و همين مشاوران با مشاوره‌هاي غلط باعث شدند او که يکي از بهترين مربيان تاريخ تيم ملي بعد از انقلاب در بحث نتيجه‌گيري بود با وضعيت خوبي از تيم ملي جدا نشود و حتي سال‌ها نتوانست به ايران برگردد. حالا همين افراد باز هم در کنار برانکو حاضر شده‌اند به‌طوري که تغيير رفتار و لحن سرمربي پرسپوليس بعد از فينال ليگ قهرمانان آسيا کاملا مشهود است. برانکو ديگر آن آرامش هميشگي را ندارد و به نظر مي‌رسد از هر فرصتي براي کنايه زدن به کي‌روش استفاده مي‌کند. البته نبايد از رفتار غيرحرفه‌اي کي‌روش هم در اين زمينه بي‌تفاوت گذشت.

 

پشت پرده چه خبر است؟

سوال اينجاست که چرا اين اتفاقات رخ داده است و چه دليلي دارد که برخي بخواهند برانکو را بيش از پيش مقابل کي‌روش قرار دهند. پيگيري‌هاي ما در «فرهيختگان» نشان مي‌دهد که مشاوران اين روزهاي برانکو بيشتر از خود او علاقه دارند سرمربي کروات دوباره به تيم ملي برگردد. آنها با مشورت‌هاي غلط خود قصد دارند جنگ مربي کروات پرسپوليس را با مربي پرتغالي تيم ملي ادامه‌دار کنند و علاقه‌اي به آتش‌بس بين اين دو مربي خارجي ندارند. برانکو اما مشخص نيست چرا دوباره راه را براي اين افراد باز کرده و به نظر مي‌رسد از اتفاقات تلخ بعد از جام‌جهاني 2006 آلمان درس عبرت نگرفته است.

 

برانکو و يک طناب پوسيده

سرمربي کروات پرسپوليس که هميشه از برتري فني کروات‌ها نسبت به پرتغالي‌ها مي‌گويد و با کنايه اعلام مي‌کند که بهتر است يک کروات روي نيمکت تيم ملي بنشيند، اين روزها راهي را مي‌رود که بعيد است به مقصد خوبي ختم شود. شايد بد نباشد تا دير نشده مسئولان باشگاه پرسپوليس و حتي دوستان واقعي برانکو او را آگاه کنند که با طناب پوسيده به چاه نرود!

ارسال در: پنجشنبه 20 دي ساعت 23:12 (1397/10/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن