ادعاي بزرگ يک استقلالي: عدد 6 براي استقلالي‌ها هيچ وقت ثابت نشد!
شماره خبر : 150537
آرش برهاني در خصوص شادي بعد از گل طارمي گفت: شک ندارم اين حرکت طارمي به خاطر سعيد عزت‌اللهي بود، اما در کل اصلا عدد 6 براي استقلالي‌ها معني ندارد.

آرش برهاني مهاجم اسبق تيم ملي ايران و استقلال از بازي خوب تيم ملي مقابل يمن مي‌گويد که تيم کي‌روش توانست با نشان دادن قدرتش حريف را مجبور به تسليم کند. 

 

* بازي اول ايران با يمن را در جام ملت‌ها چطور ديدي؟
زمان خوبي گل زديم و بعد از گل اول در حالي که هنوز حريف به خودش نيامده بود گل دوم را به ثمر رسانديم. گل دوم شيرازه يمن را از هم پاشيد و در 20  دقيقه با زدن گل سوم از حريف پيش افتاديم. اين مساله خيلي به تيم ملي کمک کرد و به نظرم در اين بازي فرق ما و يمن در موقعيت‌شناسي، حرفه‌اي‌گري و باتجربه بودن بچه‌ها بود و توانستيم در بازي اول يک نتيجه خوب بگيريم.
 
* شروع خوب در يک تورنمنت چقدر مهم است.
هر بازي داستان خاص خودش را دارد. در بازي نخست شايد يک مقدار تيم‌ها از نظر رواني تحت فشار باشند، اما با گل زودهنگامي که تيم ملي به ثمر رساند از آن فشار خارج شد. با اين حال همه بازي‌ها سخت است و به نظرم بازي اول و آخر ندارد.

* عملکرد مهاجمان تيم ملي را چطور ديدي؟
مهاجمان تيم ملي خيلي خوب کار کردند و در اين بازي هم موقعيت‌هاي خوبي ايجاد کردند و در موقعيت‌ها و کار‌هاي دفاعي عملکرد مناسب و خوبي داشتند و در کل کارشان قابل قبول و خوب بود. در اين بين، اما نبايد از عملکرد خوب هافبک‌هاي تيم ملي هم به آساني گذشت و به عنوان مثال ترابي يک روز عالي را پشت سر گذاشت و بهترين بازيکن زمين بود. ترابي با بهم ريختن مناسب تيم يمن کمک زيادي به مهاجمان تيم ملي کرد.
 
* با اين شرايط آقاي گل جام ملت‌ها مي‌تواند از ايران باشد؟
من خيلي اميدوار و خوشبين هستم که طارمي بتواند در اين جام يک خاطره و آمار خوب از خودش به جا بگذارد. با دوگلي که طارمي در بازي اول به ثمر رساند، اعتماد به نفس خوبي به دست آورد که خيلي به آن احتياج داشت و فکر مي‌کنم بتواند آقاي گل شود.
 
* اما عدد 6 که طارمي بعد از گلزني نشان داد، هواداران استقلال را ناراحت کرد؟
شک ندارم اين حرکت طارمي به خاطر سعيد عزت‌اللهي بود، اما در کل اصلا عدد 6 براي استقلالي‌ها معني ندارد، چون يک خاطره قديمي است که هيچ وقت هم ثابت نشده است.

* بازي با عراق را چطور مي‌بيني که يک بازي حيثيتي براي تيم ملي است؟
بدون شک شناخت ما از عراق خيلي بيشتر از دو تيم ديگر گروه‌مان است و مقابل آن‌ها يک خاطره بد در جام قبلي داريم. اگر عراق را دست کم بگيريم آن‌ها مي‌توانند تيمي باشند که ما را شکست دهند. به نظر من خطرناک‌ترين رقيب ما در بازي‌هاي گروهي عراق است، چون تيمي قدرتي هستند و بازيکنان سرعتي‌اش هماهنگي با هم دارند. اين‌ها فاکتور‌هايي است که از عراق يک تيم خطرناک مي‌سازد.

* چقدر شانس قهرماني داريم؟
من هم مثل خيلي از اهالي فوتبال و مردم شانس زيادي براي تيم ملي قايل هستم. ما تيم اول آسيا هستيم و تيمي هستيم که هشت سال مربي‌اي دارد که کاملا سوار بر تمام مشکلات و اتفاقات فوتبالي است. همين‌ها باعث مي‌شود من هم مثل بقيه شانس زيادي را براي قهرماني ايران قايل باشم. با اين حال با رقباي سختي که داريم قلبا دوست دارم اين تيم ملي قهرمان شود، اما کار سخت است. دوره قبلي يادتان نرود که ما با وجود برتري نسبت به عراق حذف شديم و هيچ تضميني نيست که با قدرت جلو برويم و نتيجه بگيريم.

* حضور فرهاد مجيدي را در کادر فني چطور مي‌بيني؟
به نظر من حضور فرهاد خيلي مي‌تواند به تيم کمک کند و اين کمک از بعد رواني بيشتر از مسايل فني است. به نظر من استقلال الان ابزار مورد نيازش را در اختيار ندارد و طبيعي است شفر دنبال بازيکناني باشد که مشکلات را حل کنند به نظر من اين کار مسوولان باشگاه و آقاي شفر به اين دليل بود که هم انگيزه به جوان‌ها بدهند و هم با حضور فرهاد تحولي ايجاد کنند. استقلال از نظر بازيکن به خصوص مهاجم مشکل دارد و بايد تيم تقويت مي‌شد.
ارسال در: شنبه 22 دي ساعت 12:48 (1397/10/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن