چگونه موهاي آسيب ديده را درمان کنيم
شماره خبر : 35126
ابزار ناردست يا تکنيک اشتباه ممکن است موجب شکستن و پاره شدن موهايتان شود.

رنگ موهايتان را دوست داريد

• اما مشکل اينجاست که: براي باز کردن رنگ موهايتان نياز به موادشيميايي است. فرمول‌هاي رنگ مو بدون آمونياک در بازار موجود هستند اما تحقيقات صنعتي نشان داده‌اند که آنها هم به همان اندازه مضر هستند (بايد مقدار بيشتري از آنها استفاده کنيد و به مدت طولاني‌تري آن را روي موهايتان نگه داريد).

• دچار مشکل مي‌شويد وقتي: بعد از دوش گرفتن، موهايتان فوراً خشک مي‌شوند. اين نشان مي‌دهد که آن رنگ‌موها چه بلايي سر موهايتان آورده‌اند.

• برنامه کنترل آسيب: بسياري از رنگ موها با مرطوب‌کننده تقويت مي‌شوند اما براي کمتر کردن خطر: قبل از رنگ کرد مو کمي موهايتان را کوتاه کنيد (ساقه‌هاي مو در معرض کشيدن رنگ اضافي هستند)؛ براي پوشاندن موهاي سفيد، از انواع نيمه‌دائم استفاده کنيد—زودتر رتگ آن مي‌رود اما آسيب کمتري نسبت به رنگ‌هاي دائم به موها مي‌رساند. براي هاي‌لايت کردن موها در خانه، از کلاه‌هاي مخصوص مش استفاده نکنيد که موجب آسيب رساندن به هم‌پوشاني رنگ کي‌شود. رنگ کردن اگر نادرست انجام شود، ممکن است موجب آسيب رساندن به موها شود، بنابراين بهتر است اينکار را به متخصص آن بسپاريد.

شانه موهايتان را دوست داريد

• اما مشکل اينجاست که: ابزار ناردست يا تکنيک اشتباه ممکن است موجب شکستن و پاره شدن موهايتان شود.

• دچار مشکل مي‌شويد وقتي: وقتي پشتتان به نور باشد و در آينه نگاه کنيد، موهاي ريزي را مي‌بينيد که در خط موهايتان درآمده‌اند. اينها مو ريزه نيستند، موهايي هستند که شکسته شده‌اند.

• برنامه کنترل آسيب: استفاده از شانه موي مناسب راه جلوگيري از شکسته شدن موهاست. شانه مو بايد نرم و صاف باشد. هيچوقت موهايتان را وقتي خيس است شانه نزنيد (زيرا بسيار شکننده هستند).

آرايشگر موهايتان را دوست داريد

• اما مشکل اينجاست که: سشوار کشيدن، اتو کشيدن و فر کردن موها با بيگودي و ابزار مشابه همه مي‌تواند موجب بالا آمدن لايه خارجي مو شده، رطوبت عالي مو را از بين بده و رنگ مو را شکننده کند.

• دچار مشکل مي‌شويد وقتي: مويي را بيرون مي‌کشيد، ناخنتان را از ريشه به سمت ساقه مي‌کشانيد (انگار مي‌خواهيد روباني را فر دهيد)، دسته‌اي از موها را داخل ليوان آب مي‌کنيد و فر آن باز نمي‌شود. ترجمه: موهايتان قابليت ارتجاعي خود را از دست داده است.

• برنامه کنترل آسيب: هر ابزار درست کردن مو که با گرما کار مي‌کند و بيشتر از 5 سال از عمر آن مي‌گذرد را دور بيندازيد: اين ابزارها هرچه قديمي‌تر شوند، احتمال اينکه دماي آنها کنترل‌شده باشد کمتر است. دهانه سشوار را حتماً نصب کنيد تا از موج دادن و شکستن موها جلوگيري شود. مي‌خواهيد اتو مو بخريد؟ نوعي را انتخاب کنيد که صفحه سراميکي داشته باشيد. ازآنجا که به طور يکنواخت داغ مي‌شود، مو را سريعتر صاف مي‌کند و به آن نمي‌چسبد. قبل از اتو کشيدن يا سشوار کشيدن موها، از اسپري‌ها و سرم‌هاي مخصوص که حاوي ديمتيکون (dimethicone) است استفاده کنيد. اين ماده در گرما ذوب شده و مانعي محافظ ايجاد مي‌کند.

1. نمي‌توانيد تخريب حاصل شده را از بين ببريد اما مي‌توانيد با استفاده از نرم‌کننده مناسب، درخشندگي را به ساقه موهايتان برگردانيد. بايد به دنبال ترکيبي از سيليکون براي نرم کردن، پلي کاترنيوم يا آمينواسيدها براي تقويت و پروويتامين‌ها و پانتنول براي رطوبت‌بخشي و روغن معدني و پترولاتوم براي محافظت باشيد.

2. برداشتن مواد از روي موها کار سختي است چون شامپوها که معمولاً استفاده مي شوند، رنگ و رطوبت مو را هم مي‌گيرند. درعوض، به ريشه‌هاي خشک موها نرم‌کننده بزنيد تا کمي نرم شوند. موهايتان را خيس کنيد، شامپو زده، آبکشي کنيد و دوباره نرم‌کننده بزنيد.

3. با روغن‌درماني يا ماسک مويي که حاوي الکل چرب باشد، هر ازگاه موهايتان را جوان‌سازي کنيد. هر دو اينها براي آبرساني به موهاي آسيب‌ديده عالي هستند.

آب، نور خورشيد و کلر—يک روز فوق‌العاده در ساحل دريا—ممکن است به موهايتان آسيب برساند. نکات زير مي‌توانند مفيد باشند.

• اسپري‌هاي محافظ UV. براي محافظت از موها در برابر اشعه UV، از اين اسپري‌ها روي موهاي خود استفاده کنيد. اسپري‌هاي UV همچنين به جلوگيري از سرطان پوست در پوسته سرتان نيز کمک مي‌کنند.

• کرم‌هاي ضدآب. قبل از شنا کردن، موهايتان را خيس کنيد و بعد به آن کرم ضدآب بزنيد تا مانعي باشد دربرابر آب استخر يا دريا که مي‌تواند باعث بردن رنگ‌ موهايتان و شکننده شدن موها شود.

• حوله مناسب. براي جلوگيري از شکنندگي مضر، چند دقيقه براي خشک کردن موهايتان را در يک حوله ميکروفيبري کوچک بپيچانيد.

my wife cheated on me now what do i do link i cheated on my wife now what
what to do when your wife cheated on you married and wanting to cheat how to cheat on your wife
erotic stories images violent sex stories explicit sex change stories
bdsm gay boy sex stories open golden showers sex stories
prescription drugs discount card click pharmacy direct coupon
cephalexin 500mg read renova tube
ارسال در:
??????? ???????? ? ????? ???????? ( بازدیدها :8572 ) ( پنجشنبه 8 دي ساعت 01:42 )
?????? ?????? ?????? ???? ?????? ????? ( بازدیدها :9733 ) ( پنجشنبه 8 دي ساعت 01:39 )
????? ?? ???? ? ???? ?????? ?? ??? ?? ( بازدیدها :10139 ) ( سه شنبه 29 آذر ساعت 19:54 )
غذاهايي که خاصيت ضد سرطاني دارند ( بازدیدها :11711 ) ( جمعه 25 آذر ساعت 17:57 )
شير طعم دار بخوريم يا نخوريم؟ ( بازدیدها :10521 ) ( سه شنبه 22 آذر ساعت 17:44 )
چگونه جاي جوش ها را از بين ببريم؟ ( بازدیدها :16392 ) ( سه شنبه 22 آذر ساعت 17:42 )
برخي از خواص بسيار مفيد گياه آلوئه ورا ( بازدیدها :26670 ) ( سه شنبه 22 آذر ساعت 17:39 )
سيب بخوريد، بيشتر عمر كنيد! ( بازدیدها :10098 ) ( سه شنبه 22 آذر ساعت 17:37 )
دلايل خارش سر و راه هاي درمان آن ( بازدیدها :40971 ) ( سه شنبه 22 آذر ساعت 17:33 )
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن