نگاهي به عملکرد تنيس روي ميز در سال 93
شماره خبر : 118372
ملي‌پوشان تنيس روي ميز از نظر رنکينگ فدراسيون جهاني سال خوبي را پشت سر نگذاشتند به خاطر مشکل در اعزام‌هاي برون مرزي بارها در خطر ستاره‌دار شدن و حذف از رده‌بندي بازيکنان جهان قرار گرفتند، به ويژه بانوان پينگ پنگ باز که سال خلوتي را داشتند.

فدراسيون تنيس روي ميز در سال 1393 سال مهمي را پشت سر گذاشت زيرا در بهمن دوره 4 ساله رياست محمد زارع‌پور به پايان رسيد و وي با تمام مخالفان و موافقان سکان هدايت فدراسيون را به دست ديگري سپرد.

هرچند وزارت ورزش و جوانان براي تعيين سرپرست حدود يک ماه همگان را منتظر گذاشت و زارع‌پور با وجود گذشتن از تاريخ انقضاي رياستش همچنان حق امضا داشت.

ملي‌پوشان تنيس روي ميز از نظر رنکينگ فدراسيون جهاني سال خوبي را پشت سر نگذاشتند به خاطر مشکل در اعزام‌هاي برون مرزي بارها در خطر ستاره‌دار شدن و حذف از رده‌بندي بازيکنان جهان قرار گرفتند، به ويژه بانوان پينگ پنگ باز که سال خلوتي را داشتند.

*رقابت‌هاي قهرماني جهان و صعود 4 پله‌اي

ارديبهشت 93 رقابت‌هاي قهرماني جهان به ميزباني ژاپن برگزار شد و اين آوردگاه اولين و مهم‌ترين ميداني بود که ملي‌پوشان تنيس روي ميز در 2 بخش مردان و زنان در اين سال شرکت کردند.

تيم مردان با ترکيب نوشاد و نيما عالميان،‌ افشين نوروزي و پوريا عمراني در اين پيکارها شرکت کرد و در نهايت به همراه تيم‌هاي اسلوني، نيجريه و مصر با 4 پله صعود نسبت به قبل در رده 29 جهان ايستادند.

براي تيم بانوان ايران هم ندا شهسواري،‌ محجوبه عمراني، مريم صامت و منصوره رضايي به ميدان رفت که حاصل تلاش آن‌ها صعود به دور دوم با 5 پيروزي و بدون شکست کسب رده 53 جهان بود، اين حضور موفق را براي بانوان پينگ پنگ باز ايران مي‌توان يک رکورد محسوب کرد.

*ناکامي جوانان و نوجوانان در رقابت‌هاي قهرماني آسيا

بيستمين دوره رقابت‌هاي قهرماني آسيا نوجوانان و جوانان تنيس روي ميز در شهريور 93 به ميزباني هند برگزار شد و آينده سازان ايران نتوانستند حضور چندان موفقي در اين پيکارها داشته باشند.

در بخش تيمي جوانان پسر در جايگاه يازدهم قرار گرفتند، نوجوانان پسر دهم شدند،‌ در بخش دختر نيز تيم ملي جوانان در مکان يازدهم آسيا ايستادند و نوجوانان به مقام دهم رسيدند.

در بخش انفرادي هيچ کدام از ملي‌پوشان ايران نتوانستند از جدول مقدماتي صعود کنند. در پيکارهاي دوبل هم تيم 2 نفره آرمان حامجائي و متين حيدري در دور دوم مسابقات به تيم ژاپن باختند و از رسيدن به مرحله يک چهارم پاياني بازماندند.

*حضور پر سروصداي پينگ پنگ بازان ايران در بازي‌هاي آسيايي اينچئون

بازي‌هاي آسيايي 2014 اينچئون در رشته تنيس روي ميز در حالي در مهر ماه 93 برگزار شد که حضور نمايندگان ايران در اين پيکارها پر حرف و حديث بود، پينگ پنگ که به عنوان يکي از رشته‌هاي حمايتي به بازي‌هاي آسيايي اعزام شد تا آخرين لحظات حضورش پر از ابهام بود و پينگ پنگ بازان نمي‌دانستند به اينچئون اعزام خواهند شد يا خير؟ در نهايت قرار شد 3 بازيکن در 2 بخش مردان و زنان اعزام شود، تعلق گرفتن اين تعداد سهميه در وهله اول مانع حضور نمايندگان در پيکارهاي تيمي مي‌شد و دومين مورد و حاشيه‌اي بود که به وجود آمد در خصوص انتخاب نفرات اعزامي بود در نهايت علي رغم اعتراض‌هاي نيما عالميان و درخواست‌هاي رحمت عالميان، ‌نوشاد و افشين نوروزي و ندا شهسواري به عنوان نفرات اعزامي انتخاب شدند و نيما عالميان از اين سفر بازماند.

در اينچئون،‌ نوشاد عالميان و افشين نوروزي بعد از استراحت در دور نخست مقابل اولين حريف خود پيروز شدند اما در مرحله يک هشتم به رقيبان قدرتمند ژاپني خود باختند و حدف شدند.

ندا شهسواري نيز در دور اول به بازيکني از هنگ کنگ که در رده 16 جهان قرار دارد باخت تا کار نمايندگان ايران در اين بازي‌ها به پايان برسد.

*انتصاب‌هاي مختلف در تيم‌هاي ملي در آخرين روزهاي رياست زارع‌پور

همزمان با آخرين روزهاي رياست محمد زارع‌پور، انتصاب‌هاي مختلفي در تيم‌هاي ملي انجام شد و به نوعي خانه تکاني در اين رشته ايجاد شد، کاظم مستحقي به عنوان سرمربي تيم ملي بزرگسالان،‌ مهرداد باباديوند به عنوان مدير تيم‌هاي ملي،‌ محمد علي عباسي سرمربي اميد، پويان پاک‌نژاد مربي نوجوانان،‌ اميد سمش مربي نونهالان،‌ نادر شاملو مربي جوانان، محسن شيشه‌گرها سرمربي تيم ملي جوانان و صمد تدبيري به عنوان سرمربي تيم ملي نونهالان انتصاب شدند.

*موتور مسابقات بزرگسالان دير روشن شد

سال 1393 براي بزرگسالان در 9 ماه نخست بسيار بي‌سروصدا گذشت و بزرگسالان هيچ مسابقه‌اي چه داخلي و چه خارجي نداشتند. فقط 4 نفر بودند که در جهاني يا بازي‌هاي آسيايي شرکت کردند ميان اين مسابقات هم فاصله زماني زيادي افتاد.

رقابت‌هاي ليگ برتر از 5 دي آغاز شد تا مسابقات بزرگسالان هم کليد بخورد، بعد از آن پينگ پنگ بازان پشت سرهم رقابت‌هاي خود را در 3 ماه پاياني سال برگزار کردند.

*جام فجر و ناديده گرفتن مجدد 19 دوره

رقابت‌هاي بين‌المللي جام فجر تنيس روي ميز در حالي برگزار شد که همچون سال‌هاي گذشته 19 دوره قبلي ناديده گرفته و اعلام شد چهارمين دوره برگزار مي‌شود.

در پايان پيکارهاي اين دوره تيم ايران الف قهرمان شد، ‌ايران ب در جايگاه دوم ايستاد و تيم‌هاي اميد ايران و کره جنوبي سوم مشترک شدند.

در رقابت‌هاي بانوان، بلاروس قهرمان شد،‌ روسيه در مکان دوم قرار گرفت و تيم قزاقستان و ايران الف سوم مشترک شدند.

لازم به ذکر است رقابت‌هاي جام فجر جوانان نيز در قزوين و از 25 آذر آغاز شد. تيم‌هاي ملي ايران الف در رده‌هاي جوانان و نوجوانان به مقام نخست دست يافتند.

*فدراسيون تنيس روي ميز در انتظار تعيين رئيس

هشتم آذر زمان ثبت نام از کانديداهاي فدراسيون تنيس روي ميز آغاز شد و در نهايت 22 نفر براي برعهده گرفتن سمت رياست نامزد شدند.

محمد زارع‌پور اولين نفري بود که براي 4 سال دوم آمادگي خود را اعلام کرد،‌ هنوز زمان مشخصي براي مجمع فدراسيون مشخص نشده است.

why did my husband cheat i want to cheat just found out my husband cheated on me
sex stories older woman teenboy open short stories adult breastfeeding husband
canadian pharmacy coupons open coupons for free stuff
walgreens prints wrightcontractingsi.com walgreens transfer prescription coupon
cephalexin 500mg mostefaiamine.com renova tube
ارسال در: جمعه 7 فروردين ساعت 22:58 (1394/1/7)

جايگاه ايراني‌ها در رده‌بندي جهاني پينگ‌پنگ بازان ( بازدیدها :6200 ) ( يکشنبه 19 بهمن ساعت 21:34 )
نوشاد عالميان به فينال پرو تور فنلاند رسيد ( بازدیدها :5368 ) ( يکشنبه 16 آذر ساعت 17:45 )
پينگ‌پنگ‌بازان اعزامي به اينچئون معرفي شدند ( بازدیدها :5365 ) ( دوشنبه 27 مرداد ساعت 11:26 )
حذف پينگ پنگ بازان ايراني از بازيهاي آسيايي ( بازدیدها :5968 ) ( پنجشنبه 10 مهر ساعت 09:00 )
90/ آينده نابغه تنيس روي ميز در ابهام ( بازدیدها :6745 ) ( چهارشنبه 28 آبان ساعت 12:09 )
90/ ليگ پينگ پنگ در آستانه انحلال! ( بازدیدها :5511 ) ( چهارشنبه 5 آذر ساعت 14:19 )
90/ چرا پينگ‌پنگ ايران ناکام ماند؟ ( بازدیدها :6900 ) ( پنجشنبه 18 ارديبهشت ساعت 09:38 )
90/ ستاره هاي پينگ پنگ امسال حتما بايد لژيونر شوند ( بازدیدها :6298 ) ( جمعه 16 خرداد ساعت 10:38 )
تيم ملي تنيس ايران به گروه 2 جام ديويس صعود کرد ( بازدیدها :5636 ) ( شنبه 24 خرداد ساعت 13:29 )
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن