دويدن با پاي برهنه براي افراد بالاي 30 سال مي تواند مضر باشد
شماره خبر : 118699
محققان ثابت کردند که دويدن با پاي برهنه مي تواند آسيب‌زا باشد

 ايسنا، در سال هاي اخير شيوه دويدن با پاي برهنه رايج شده است و حتي کفش‌هاي مينيماليست که کاملا به شکل پا هستند وارد بازار شده‌اند. مطالعات جديد نشان داده که دوندگان باتجربه که بيش از 30 سال سن دارند بيشتر هنگام دويدن ابتدا پاشنه خود را به زمين مي‌گذارند، اين اتفاق زماني که با کفش لژدار مي‌دوند رخ مي‌دهد.


بررسي‌هاي جديد نشان داده که روش دويدن با پاي برهنه باعث بالارفتن احتمال آسيب‌ديدگي در اين افراد مي‌شود. مدير اين تحقيقات مي‌گويد: پيش از اين مشخص شده بود که شيوه گام برداشتن دوندگان نوجوان تحت تاثير نوع کفش آنهاست. دوندگان جوان سريع به دويدن با پاي برهنه عادت مي‌کنند. اگر اين افراد با پاي برهنه بدوند، سريعا به شيوه فرود آمدن بر روي قسمت جلوي پا عادت مي‌کنند.


در اين مطالعات محققان دانشگاه کانزاس 26 دونده 30 ساله يا مسن‌تر را مورد بررسي قرار دادند. با کمک سيستم‌هاي خاصي گام برداشتن اين دوندگان آناليز شد. بررسي‌ها نشان داد که دويدن با پاي برهنه باعث کاهش درصد گام برداشتن بر روي پاشنه پا مي‌شود.


از آن جايي که افراد بالاي 30 سال توانايي هماهنگ کردن نوع گام‌هاي خود با نوع کفش‌ها ندارند اگر با پاي برهنه بدوند يا نوع کفش خود را تغيير دهند بيشتر در معرض آسيب ديدگي قرار مي‌گيرند. بنابراين به دوندگان بالاي 30 سال توصيه مي‌شود که از کفش‌هاي انگشتي يا شيوه دويدن با پاي برهنه استفاده نکنند.

erotic stories images violent sex tolobel.com sex change stories
adult intimate sex stories sex stories cougars readers adult audio stories
walgreens prints walgreens in store photo coupons walgreens transfer prescription coupon
ارسال در: شنبه 15 فروردين ساعت 11:35 (1394/1/15)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن