90/ حضور اسطوره 150 هزار دلاري، 104 ميليون بدهي بجا گذاشت
شماره خبر : 119543
قرار بود «روني کلمن»، قهرمان بدن‌سازي به ايران بيايد تا سمينار و کلاس‌هايي آموزشي برگزار کند. برنامه‌اي دو روزه که براي آن 150 هزار دلار دريافت کرده است.

سعيده فتحي
قرار بود «روني کلمن»، قهرمان بدن‌سازي به ايران بيايد تا سمينار و کلاس‌هايي آموزشي برگزار کند. برنامه‌اي دو روزه که براي آن 150 هزار دلار دريافت کرده است.
براي همه آن هايي که يک بار در عمرشان هم پايشان را به باشگاه بدنسازي گذاشته باشند، تصوير يک کوه عضله با لباس پليس روي ديوار باشگاه، تصويري ثابت و البته آشناست. حالا اين کوه عضله که اسطوره بسياري از بدن سازهاي داخلي و خارجي است، براي برگزاري کلاس و دوره آموزشي به ايران آمده است. حضور ستاره اي مانند روني کلمن همان طور که پيش بيني مي شد، موجي از واکنش ها را در پي داشته و البته توجه رسانه ها را هم به خود جلب کرد. تا اينجاي خبر هرچند عجيب بود اما دليل اصلي حاشيه‌ها نشد. چون پيش از اين هم آدم‌هاي سرشناس در عرصه‌هاي مختلف به ايران سفر کرده بودند. ماجرا از آنجايي آغاز شد که صحبت مبالغ به ميان آمد.

چه ميزان براي حضور کلمن هزينه شده است؟
چه ميزان براي حضور «روني کلمن» هزينه شده است؟ بليت‌هاي حضور در کنفرانس او به چه قيمتي فروخته شده‌اند؟ هزينه گشت و گذار او از ايران بر عهده چه کسي است؟ و تمام اين موارد به اوج رسيد وقتي اعلام شد که قرار است حضور بانوان هم در سمينار و کلاس‌هاي فشرده «کلمن» آزاد باشد؛ کلاسي با مديريت «روناک يونسي» بازيگر.
«روني کلمن» چهره شناخته شده‌اي در بين باشگاه‌هاي بدن‌سازي و دوست داران اين رشته است. قهرمان 8 دوره مسابقات «مستر المپيا» که يکي از پر افتخار‌ترين و حجيم‌ترين بدن‌سازان است. همان طور که هميشه حضور چهره‌ها در ايران با حواشي همراه است، اين بار هم حضور «کلمن» و کلاس‌هايش و بازديد از اماکن تاريخي و ورزشي خالي از حاشيه نماند. حواشي که البته بيشتر پيرامون نحوه برگزاري و اعداد و ارقام اين سمينار و کلاس‌ها مي‌چرخيد.

بليت‌هاي يک ميليون هشتصد هزار توماني
در شبکه‌هاي اجتماعي خبر فروش «بليت‌هاي يک ميليون هشتصد هزار توماني با روني کلمن» منتشر شد. عددي که براي يک سمينار اندکي عجيب به نظر مي‌رسيد زماني که ميزان در نظر گرفته شده براي معروف‌ترين کنفرانس‌هاي علمي کشور بسيار کمتر از آن است. در مقابل تعجب همگان اما عليرضا نجفي، مسئول برگزاري اين سمينار و مسئول آوردن «کلمن» به ايران اين مبلغ را تاييد کرد و گفت: «اين رقم درست است. ولي مربوط به بسته ويژه و A ماست که شامل حضور در صندلي‌هاي رديف اول سمينار، عکس يادگاري با روني کلمن و بيگ رمي، تي‌شرت با امضاي کلمن، اهداي گواهينامه با مهر رييس فدراسيون و کلمن و... است.»
وي در ادامه توضيح داده که پکيج‌هاي B و C و D هم به ترتيب با قيمت‌هاي 850 و 650 و 550 هزار تومان ارائه خواهند شد که آپشن‌هاي کمتري دارند.

150 هزار دلار هزينه‌ آمدن کلمن
پس از تاييد اين مبالغ از سوي مسئولان، انتقاد‌ها از اين روند هم بالا گرفت. هزينه‌هاي آمدن «کلمن» هم که به گفته مسئولان حدود 150 هزار دلار شده بود هم به اين انتقاد‌ها اضافه شد. برخي حتي بحث وجود مافيا و فساد در رشته‌هاي ورزشي را هم مطرح کردند.

انتقاد قهرمانان پرورش اندام ايران؛ کلمن دوپينگي است
«يزدان راد» قهرمان پرورش اندام ايران در انتقاد به حضور اين ورزشکار در ايران گفت: «در حال حاضر اين ماشين عضله سازي با دارو يک دهه است که ديگر در رقابت‌هاي حرفه‌اي پرورش اندام شرکت نمي‌کند و بازنشسته شده و فردي است که براي شرکت‌ها و کمپاني‌هاي بزرگ مکمل دارو فعاليت مي‌کند و ما ورزشکاران بدن‌سازي چنين افرادي را نمي‌توانيم در جُرگه پرورش اندام کارهاي سالم عنوان کنيم زيرا اين افراد در مسابقات مسترالمپيا شرکت مي‌کنند که دوپينگ کردن در آن آزاد است، بنابراين ما فقط پرورش اندام کاران جهاني را قبول داريم که دوپينگ نمي‌کنند، از طرفي ديگر در مسابقات مسترالمپيا فقط ?? نفر شرکت مي‌کنند در حالي که در مسابقات جهاني در حدود 400 نفر رقابت مي‌کنند.

کاهش قيمت و اضافه شدن اساتيد تربيت بدني
اين انتقاد‌ها تا جايي ادامه پيدا کرد که مسئولان اعلام کردند که تعداد بليت‌هاي يک ميليون و 800 هزار توماني را کاهش خواهند داد. علاوه بر آن براي بيشتر شدن بار علمي اين جلسه، اساتيد و سر‌شناسان تربيت بدني هم در اين سمينار حضور پيدا مي‌کنند و از کلمن سئوال خواهند پرسيد.به گفته مسئولان جلسه حال تعداد اين بسته‌هاي ويژه يک ميليون و 800 هزار توماني هم از 40 بسته به 30 بسته کاهش پيدا کرده است.

اطلاعيه فدراسيون پرورش اندام
پس از واکنش ها و اظهار نظرهاي متعدد و متفاوت فدراسيون بدنسازي و پرورش اندام اطلاعيه اي صادر کرد که در آن آمد:
1- سفر کولمن به ايران صرفا توسط يک شرکت خصوصي صورت مي گيرد و فدراسيون بدنسازي و پرورش اندام ايران تنها بر برپايي کلاس ها نظارت خواهد داشت، ضمن اينکه در راستاي درآمدسازي که مورد تاکيد وزارت ورزش و جوانان است، بخشي از درآمد ناشي از اين کلاس به فدراسيون خواهد رسيد.
2- در خصوص سفر روني کولمن به ايران کليه اقدامات قانوني از سوي شرکت کارگزار صورت گرفته و مجوزهاي لازم اخذ گرديده است، ضمن اينکه فدراسيون بطور کامل در جريان برنامه سفر و کلاسها و جزء به جزء چگونگي انجام و برگزاري آن قرار گرفته است.
3- پيش از اين نيز افراد شناخته شده و حرفه اي پرورش اندام جهان چنين سفرها و کلاس هايي در ايران داشته اند، لذا سفر کولمن موضوع غريب و تازه اي نيست. با احترام به منتقدان دلسوز، بنظر مي رسد برخي از اظهارنظرها بيش از آنکه خيرخواهانه باشد، به اين دليل است که برخي ها به موضوع سفر روني کولمن به چشم يک منبع ناب درآمدزايي نگاه کرده و از آنجا که در اين پروژه نفع مالي نمي برند، ساز ناسازگاري و وجدان بيدار کوک مي کنند و سعي دارند با گل آلود کردن آب، دنبال موج سواري باشند.
4- نکته مهم اينکه شرکت در کلاسهاي روني کولمن نه اجباري است و نه پيش نيازي براي شرکت در دوره يا کلاس خاص ديگري، لذا تمامي نفراتي که براي شرکت در کلاس يادشده ثبت نام کرده اند با تمايل خود و بدور از هرگونه فشار از سوي هر فرد يا نهادي متقاضي شرکت شده اند.
5- چنين کلاس هايي هر ساله در نقاط مختلف جهان از جمله کشورهاي حوزه خليج فارس برگزار شده و بسياري از ورزشکاران ايران نيز در آن شرکت مي کنند، ولي با هزينه هاي به مراتب بيشتر از آنچه براي کلاس تهران دريافت شده است. بي ترديد برگزاري چنين کلاسي در ايران نه تنها هزينه هاي شرکت کنندگان را به ميزان خيلي زيادي کاهش مي دهد که از خروج مبالغ زيادي ارز از کشور نيز جلوگيري خواهد کرد.

براي کلاس آموزشي در چنين سطح 550 هزار تومان زياد است؟
نجفي مسئول اين برنامه هم گفت: «رشته بدنسازي و پرورش اندام رشته خاصي است و گاهي اوقات ورزشکاران اين رشته تنها 2 تا 3 ميليون تومان در يک ماه براي بدنشان خرج مي‌کنند و سئوال من اين است که براي يک چنين کلاس آموزشي در اين سطح که تاثير زيادي بر بار علمي آن‌ها خواهد داشت مبلغ 550 هزار تومان زياد است؟

هماهنگ شدن با وزارت ورزش
وزارت ورزش که ديد هيچ کدام از اين پاسخ‌ها نمي‌تواند منتقدان را آرام کند به ميدان آمد و در آستانه حضور اين ورزشکار توضيح داد و رييس فدراسيون پرورش اندام و بدنسازي هم گفت: براي سفر «روني کلمن» به ايران با وزارت ورزش و جوانان و شوراي برون مرزي اين وزارت‌خانه مکاتبه شده و مجوز اين کار گرفته شده است. به گفته ناصر پورعلي فرد قرار شده که اين فدراسيون نظارت کامل بر کلاس‌ها و برنامه‌هاي عملياتي در مدت حضور کلمن در ايران داشته باشد. در ضمن از درآمد دوره‌ها نيز درصدي به فدراسيون تعلق خواهد گرفت.

فاتحه بر سر مزار شهدا
حتي حسين طلا عضو کميسيون اجتماعي طي جلسه اضطراري با رئيس فدراسيون پرورش اندام و همچنين دست اندرکاران برنامه ورود اين ورزشکار به اين نتيجه رسيدند که او را بعد از حضور در ايران به مزار شهداي گمنام در بهشت زهرا ببرند.
او به تهران آمد، به مزار شهدا رفت اما تمام کلاس هاي آموزشي اش لغو شد، برداشت ما از سفر کلمن به ايران تنها فاتحه اي بود که نثار روح شهداي عزيزمان کرد!

104 ميليون پول بايد به مردم بازگردانده شود
ناصر پورعلي‌فرد رئيس فدراسيون بدنسازي و پرورش اندام، در پاسخ به اين سئوال که دلايل لغو کلاس‌هاي آموزشي روني کلمن در ايران چه بود، مي گويد: فعلا چيزي نمي‌دانم و بايد بعد از برگزاري جلسه با مسئولان دراين باره صحبت کنم. فدراسيون بدنسازي ليست 108 نفره‌اي را از شرکتي که روني کلمن را به ايران آورده بود گرفته و طبق توافقات انجام شده، شرکت موظف است در 15 روز آينده همه پول‌ها را به کساني که نام‌نويسي کرده‌اند بازگرداند. طبق چيزي که شرکت اعلام کرده، حدود 104 ميليون تومان مي‌شود که قول داده‌اند بپردازند.

بازگشت کلمن به آمريکا بدون برگزاري هيچ کلاس آموزشي
اما پايان داستان روني کلمن بدون برگزاري هيچ کلاس آموزشي به کشورش بازگشت. اين قهرمان نامدار آمريکايي تنها به گلزار شهدا رفت و به اين شهيدان اداي احترام کرد و هيچ برنامه‌ ورزشي يا آموزشي نداشت.
 

what makes husbands cheat my boyfriend cheated on me with a guy women who love to cheat
women looking to cheat link married men having affairs
medication discount coupons walgreens print coupon code pharmacy discount code
canadian pharmacy coupons blockislandorganics.com coupons for free stuff
rx pharmacy discount card go walgreens photo coupon 100 prints
rite aid coupons 2016 read rite aid in store coupons
walgreens prints walgreens in store photo coupons walgreens transfer prescription coupon
ارسال در: يکشنبه 6 ارديبهشت ساعت 16:53 (1394/2/6)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن