90/ فاکتور سي و دو ميليون توماني براي حمايت تيم ملي واترپلو از فوک خزر!
شماره خبر : 120394
با خبر شديم، موضوع حمايت تيم ملي واترپلو از گونه هاي جانوري در حال انقراض به فک خزر ختم شد اما گويا اين مقوله بحث هاي مالي را هم بوجود آورده است

مأموريتي با بعد فرهنگي
با خبر شديم، موضوع حمايت تيم ملي واترپلو از گونه هاي جانوري در حال انقراض به فک خزر ختم شد اما گويا اين مقوله بحث هاي مالي را هم بوجود آورده است که مازيار ناظمي مدير کل روابط عمومي وزارت ورزش و جوانان با انتشار عکسي در صفحه شخصي‌اش خطاب به معصومه ابتکار مدير سازمان محيط زيست مطلبي را در خصوص فک خزر و تيم ملي واترپلو به اين شرح نوشته است:" تا چند روز ديگر ميزبان واترپلو جام توسعه جهاني هستيم، چهل و يک سال است رويدادي اين چنيني را ميزبان نبوده ايم. گفتيم نماد ما فک خزر و حمايت از آن باشد. برامون فاکتور سي و دو ميليون توماني فرستادن... نوشتيم تا به گوش خانم ابتکار برسه...يوز آسيايي تيم ملي فوتبال چند در آمد نمي‌دانم!"
اين متن ناظمي عجيب بود اينکه بايد در قبال حمايت از موجودي در حال انقراض پول هم داده شود! اما فک خزري که تنها پستاندار کمياب آبزي دنياست، فقط در درياي خزر و رودخانه‌هاي منتهي به آن زندگي مي‌کند. اين پستاندار به دليل صيد بي‌رويه و به‌ هم خوردن شرايط زيستي‌‌اش در سال 2008 تنها هزار قطعه‌‌اش مانده است. فک خزري به ‌طور ميانگين 5/1 متر طول و 68 کيلوگرم وزن دارد و يکي از کوچکترين انواع فوک است. فوک‌ها تابستان، بهار و پاييز بيشتر در آب‌هاي ايران زندگي مي‌کنند و براي زايمان به مناطق يخي در شمال درياي خزر مهاجرت مي‌کنند. فدراسيون شناي ايران براي حمايت از آن قبول کرد تا در مسابقات فيناترافي تيم‌ملي واترپلو حامي‌‌اش باشد.
رونمايي از طرح شماتيك، چاپ طرح آن در بروشورها و پوستر ويژه تيم‌ملي، جانمايي در بدنه استخر 9 دي و وله‌هاي تبليغاتي كه از صدا و سيما پخش مي‌شود‌؛ همه كارهايي است كه فدراسيوني‌ها براي حمايت از فوك خزر انجام مي‌دهند.
حالا که شمارش معکوس براي شروع مسابقات توسعه جهاني واترپلو آغاز شده ملي‌پوشان واترپلو هم خوشحال هستند كه جداي از درخشش در اين مسابقات مأموريت ديگري هم دارند. مأموريتي با بعد فرهنگي. آنها اميدوارند سربلند شوند هم در ميدان رقابت و هم در کارهاي فرهنگي پيش رو. از سوم خرداد اين رقابت ها شروع خواهد شد و در چنين شرايطي فدراسيون و تيم ملي واترپلو ايران نياز به حمايت همه جانبه تمامي افراد اعم از مسئولان وزارت ورزش و جوانان ? کميته ملي المپيک?‌ مسئولان سياسي?‌ اصحاب رسانه و عوام مردم و... دارد تا بدون هيچ مشغله فکري ملي پوشان و کادر فني مقابل مدعيان حاضر در اين رقابت ها قد علم کنند.
 

rx pharmacy discount card click walgreens photo coupon 100 prints
ارسال در: يکشنبه 27 ارديبهشت ساعت 23:50 (1394/2/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن