90/ به بهانه شکست فدرر جلوي جوکوويچ
شماره خبر : 122402
چشمان زيادي در سراسر دنيا به سنتر کورت خيره شده بود. جايي که راجر فدرر پس از نمايش فوق بشري اش برابر اندي ماري بنگاه‌هاي شرط بندي را براي فينال مقابل جوکوويچ، مردد کرده بود.

شهاب احمدي
چشمان زيادي در سراسر دنيا به سنتر کورت خيره شده بود. جايي که راجر فدرر پس از نمايش فوق بشري اش برابر اندي ماري بنگاه‌هاي شرط بندي را براي فينال مقابل جوکوويچ، مردد کرده بود. چشمان زيادي به سنتر کورت خيره شده بود تا راجر فدرر هشتمين قهرماني در ويمبلدون و هجدهمين قهرماني در تمامي گرنداسلم‌ها را جشن بگيرد. از بردلي کوپر گرفته تا مردم عادي همه و همه در سنتر کورت منتظر قهرماني فدرر بودند. راجر فدرر شخصيت باور نکردني است. يکي از پر طرفدار ترين شخصيت‌هاي ورزشي دنيا. حتي اغراق نخواهد بود اگر با قاطعيت نيز حکم صادر کنيم که او پر طرفدار ترين شخصيت ورزشي دنيا محسوب مي‌شود و يکي از پر طرفدار ترين شخصيت‌هاي ورزشي تاريخ است. فرقي هم نمي کند در کدام کشور، کدام کورت و در برابر کدام بازيکن بازي کند. او دو روز پيش هم در خانه اندي ماري و در برابر تماشاگران متعصب بريتانيايي غريبه نبود،يکشنبه که ديگر جاي خود داشت.بيش از 90 درصد حاضران در سنتر کورت عاشقانه طرفدار فدرر و پيروزي او بودند. دوربين‌ها بارها و بارها هواداراني را نشان داد که در شرايط مختلف بازي دست به دعا برداشته بودند.
با اين حال سرنوشت، فدرر و هوادارانش را در يکي از تاريخي ترين و حتي شايد مهم ترين فينال‌هاي دوران حرفه اي فدرر ناکام گذاشت. دقيقا مثل پارسال که فدرر در جدالي دراماتيک اسير قصاب بلگراد شده بود.يکشنبه اما جو سنتر کورت دراماتيک تر نيز شد. فدرر و هوادارانش براي دومين سال پياپي پشت درهاي بهشت جا ماندند. شايد وقتي راجر فدرر در تايبرک ست دوم بازي 6-3 باخته را با نمايشي فوق بشري با پيروزي 12-10 عوض کرد، مي‌شد لبخند سرنوشت را ديد اما شرايط بازي در ست‌هاي بعدي به کلي تغيير کرد. نواک جوکوويچ براي دومين سال پياپي بي نقص ترين نمايش فصلش را برابر فدرر در فينال ويمبلدون به نمايش گذاشت. اين هم شايد از بخت بد فدرر و سرنوشت شوم هوادارانش باشد. نواک جوکوويچ دقيق، خونسرد و استادانه در 2 ست پاياني ضرباتش را روانه زمين فدرر مي‌کرد و به معناي وقايع کلمه فدرر را کلافه کرده بود.چاره اي نيست. فدرر در اين سن و سال مادامي که به چنين نواک جوکوويچي برخورد کند، تسليم خواهد شد. شکي در اين مسئله وجود ندارد.
در همين ايران که رشته ورزشي تنيس کمترين تبليغات ممکن را در رسانه‌ها دارد، فدرر هواداران متعصب بي شماري دارد. کافي است اکنون به تنها فوروم فارسي زبان تخصصي تنيس در ايران سر بزنيد تا با موج عظيمي از اندوه و ناراحتي رو به رو شويد.کشورهاي مختلف در ساير نقاط دنيا که ديگر جاي خود دارد.
حجت اما انصافا تمام است. بعيد است راجر فدرر ديگر شانسي براي بالا بردن جام قهرماني يک گرنداسلم داشته باشد. او طبق علاقه اش قصد دارد در ريو 2016 مجددا المپيک را تجربه کند اما حقيقت به ما مي‌گويد که زمان مناسب خداحافظي براي فدرر در يو اس اوپن 2016 خواهد بود. اينکه فدرر توانسته در اين سن و سال نيز پس از انبوهي از افتخارات، باز هم هوادارانش را اميدوار کند، خود امري خارق العاده است. فدرر همچنان زيبا ترين ورزشکار درون کورت است و همچنان افتخاراتش بي مثال است. ناراحتي اصلي شايد نه به علت شکست فدرر در فينال ويمبلدون( چرا که او 7 بار جشن قهرماني در اين کورت گرفته است) بلکه به علت ثانيه شماري است که رفته رفته دوران پاياني راجر فدرر را نشان مي‌دهد. هميشه نمي توان منتظر روي خوش سرنوشت ماند. فدرر و هوادارانش براي دومين سال پياپي پشت درهاي بهشت جا ماندند و فدرر رفته رفته به دوران پاياني حرفه ايش نزديک و نزديک تر مي‌شود. و چه روزي خواهد بود، روز خداحافظي راجر فدرر...
 

women who cheat with married men reason why husband cheat how to tell if wife has cheated
what to do when your wife cheated on you tracyawheeler.com how to cheat on your wife
what makes husbands cheat my boyfriend cheated on me with a guy women who love to cheat
canadian pharmacy coupons open coupons for free stuff
cialis pill click celebrex pill
ارسال در: يکشنبه 28 تير ساعت 12:23 (1394/4/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن