90/ حدادي: آنقدر حرص خوردم 6ماهه موهايم سفيد شد!
شماره خبر : 123928
وضعيت فدراسيون دووميداني، بعد از 176 روز بلاتکليفي روشن ‌شد، فدراسيوني که از 24 اسفندماه، حال و روزش بدتر از قبل شد. در اين روز بود که با جدايي افشين داوري از رياست فدراسيون دووميداني، مادر ورزشها که البته چند ماهي بود آب خوش از گلويش پايين نرفته بود، با وضعيت عجيبي مواجه شد.

سعيده فتحي
وضعيت فدراسيون دووميداني، بعد از 176 روز بلاتکليفي روشن ‌شد، فدراسيوني که از 24 اسفندماه، حال و روزش بدتر از قبل شد. در اين روز بود که با جدايي افشين داوري از رياست فدراسيون دووميداني، مادر ورزشها که البته چند ماهي بود آب خوش از گلويش پايين نرفته بود، با وضعيت عجيبي مواجه شد.رئيس فدراسيون در شرايطي که ملي‌پوشان بايد براي حضور در رقابتهاي قهرماني آسيا و جهان و البته کسب سهميه المپيک، آماده مي‌شدند، به خاطر دغدغه حضور در خانه ملت از فدراسيون رفت و فدراسيون تا هفت ارديبهشت بلاتکليف ماند. وزارت ورزش سرانجام بعد از چهل و اندي روز، يعني در هفت ارديبهشت، طباطبايي را از فدراسيون وزنه برداري به دووميداني فرستاد تا وضعيت اين فدراسيون را سر و سامان دهد. کارها انجام شد، اما اين فدراسيون با تعداد ماده هايي که دارد، آن قدر پيچيده است که سرپرست به تنهايي از پس کارها بر نيايد و نياز باشد هر چه سريعتر فردي به عنوان رئيس کار را دست بگيرد. وزارت ورزش هم به اين نتيجه رسيد و از نهم خردادماه از کانديداها ثبت نام کرد و جالب است که اين فدراسيون هم مثل خيلي از فدراسيونها، خواهان زيادي داشت. 19 نفر براي حضور در انتخابات ثبت نام کردند تا با هم رقابت کنند؛ رقابتي که قبل از برگزاري همه مطمئن از انتخاب دو نفر بودند و مي گفتند مي شود نتيجه را حدس زد.
اما جالب آنجاست که هيچ کدام از پيش بيني ها درست از آب در نيامد و کسي که اصلا انتظارش را نداشتند به عنوان رئيس جديد انتخاب شد. محافظه کاري، مدل روساي هيأتهاي دووميداني بود و براي همين ويژگي هم خيلي ها به سمت چند اسم خاص مي رفتند، اسامي که قبلاً در اين حوزه مديريت کرده بودند .
همه نگاه ها به سمت حسين جلالي و مصطفي کريمي بود و باهر کس که صحبت مي کرديم مي گفت انتخابات بين اين دو پنجاه پنجاه است اما جلالي که 6 راي بيشتر نياورد و از آنطرف هم کريمي با 14 راي راهي دور دوم شد. اما کسي که همه را سورپرايز کرد مجيد کيهاني بود که با 13 راي راهي مرحله دوم شد و آنجا توانست 23 راي را به خود اختصاص دهد. به نظر مي رسد کساني که به جلالي و اسبقيان راي داده بودند در دور دوم به کيهاني راي دادند تا او بازي را از کريمي ببرد و رئيس فدراسيون شود.جالب است در انتخاباتي که از مدير کل ورزش استان گرفته تا رئيس سابق دووميداني در آن بود يک روزنامه نگار و کارشناس دووميداني به عنوان رئيس انتخاب شد.
به هر حال اميداريم که کيهاني بتواند در سال سختي که پيش رو داريم به دووميداني کمک کند تا در رقابت هاي مهم المپيک ورزش مادر حضور شايسته اي داشته باشد.
اما نکته جالب ديگر اين بود که فردي همچون احسان حدادي که ديگر به سنبل دووميداني تبديل شده جايي در انتخابات نداشت و از او براي راي دادن دعوت نشد.
از آنطرف هم تيمور غياثي مدعي شد که در انتخابات تقلب شده است. او گفت:" در اين انتخابات تقلب شده بود و با حمايت وزارت ورزش اين شخص رييس فدراسيون دووميداني شد. او نه رزومه‌اي دارد و نه سابقه قهرماني. اميدوارم همه بتوانند قضاوت خوبي داشته باشند و ببينند که اين انتخابات چگونه مهندسي شده بود و شخصي که اصلا رزومه کاري ندارد به عنوان رييس انتخاب شد."
به همين منظور با احسان حدادي که به تازگي از رقابت هاي جهاني بازگشته است درباره انتخابات فدراسيون و حضورش در رقابت هاي جهاني صحبت کرديم که در زير مي خوانيد.
احسان رئيس جديد هم انتخاب شد و خيلي ها از اين انتخاب شوکه شدند! تو چطور؟
نه واقعيتش من شوکه نشدم و انتظار داشتم کسي شود که جزو گزينه هاي اصلي نيست.
چرا چنين انتظاري داشتي؟
زماني که مهره چيني مي شود مشخص است که چه فردي انتخاب مي شود. وقتي افراد خاصي را براي انتخابات تعيين مي کنند تا راي بدهند رئيس هم پس از قبل مشخص شده است.
چرا تو در انتخابات حضور نداشتي؟
واقعيتش چرايش را هم خودم نمي دانم و بايد از کسانيکه انتخاب کرده اند بپرسيد. شايد ورزشکاري که در مسابقات جهاني بيست‌وسوم مي‌شود، ديگر جايگاهي در اين مجمع ندارد. حتما از من بهتر کسي بوده است که او را دعوت کرده‌اند. اما به نظرم فکر مي کردند من به کس ديگري راي مي دهم و حتما هم آن فرد مورد قبول آقايان نبوده که ما را دعوت نکرده اند.
از اينکه دعوت نشدي ناراحتي؟
ببينيد من از اينکه خودم به عنوان راي دهنده انتخاب نشدم ناراحت نيستم اما اين گونه کار کردن درست نيست و حرف و حديث هايي به وجود مي آورد که زيبنده ورزش دو و ميداني نيست.
اما وزير ورزش در انتخابات مصاحبه کرد و گفت که راي مردم حق الناس است و وزارت هيچ دخالتي در انتخابات ندارد.
منظور من هم وزارت ورزش نبود. مطمئنا وزارت بي طرف است اما کساني در فدراسيون بودند که شيطنت کردند. همين چيدن کساني که راي دادند هم يکي از شيطنت ها بود.
حالا حضور کيهاني را چطور مي بيني؟
اميدوارم آقاي کيهاني موفق باشد. او هم رفيق مان است و چند سالي است که مي شناسم.
به نظرت با وجود اينکه ديگر کانديداها سابقه مديريت فدراسيون را هم داشتند يک کارشناس مي تواند در اين سمت موفق شود؟
مطمئنا کار سختي دارد و در آينده بايد نشان دهد که چند مرده حلاج است. اتفاقا خوب است چون آنها تا الان بيرون گود بودند و مي گفتند لنگش کن حالا که آمده اند داخل گود از نزديک سختي هاي کار را لمس خواهند کرد و اين اتفاق خوبي است و زمان مشخص خواهد کرد که توانايي چنين سمتي را دارند يا خير.
اصلي ترين کاري که به نظرت کيهاني بايد انجام دهد چيست؟
از آنجائيکه در سال المپيک قرار داريم اميدوارم از کساني که ورودي انتخابي المپيک را گرفته اند حمايت بيشتري شود تا بتوانند در آينده موفق ظاهر شوند. من حرفي نمي توانم بزنم جز اينکه براي آقاي کيهاني آرزوي موفقيت کنم.
به تازگي هم از مسابقات جهاني برگشتي از نتيجه اي که گرفتي راضي هستي؟
من که هيچ موقع از خودم راضي نيستم آن زمان که مدال المپيک گرفتم راضي نبودم چه برسد به الان اما وقتي آرامش نباشد اين اتفاقات هم مي افتد.‌به هرحال ورزش اينطور نيست که هميشه بالا باشي و بالاخره يک مدتي شايد افت کني. بعد از المپيک پکن نيز انتقادات زياد بود و من تلاشم را بيشتر کردم و نتيجه‌اش را هم گرفتم.
چرا آرامش نداشتي؟
چرا داشته باشم؟ بدون مربي و با هزينه شخصي 4 ماه خارج از کشور بودم و بعضي جاها واقعا کم آوردم.من تا کنون نديده بودم مديري به مسابقات جهاني بيايد اما براي ديدن رقابت ورزشکارش نماند و به ايران برگردد. پس اصلا براي چه آمدند؟ حتما لابي هاي مهم داشتند که از رقابت ورزشکارشان مهم تر بوده است!
حالا هزينه هاي کل اين 4 ماه را از جيب داده اي؟
عرفش اين است که فدراسيون بايد هزينه آماده‌سازي ورزشکارش را بدهد و هيچ‌وقت يک ورزشکار از جيبش براي خودش خرج نمي‌کند. اما در اين 4 ماه به من تنها 20 هزار يورو يعني 70 ميليون پول نقد دادند و شايد چند بليت هم برايم گرفتند که البته برخي از آنها اصلا به کارم نيامد. من با اين 70 ميليون بايد 4 ماه پول هتل، مربي، تاکسي، غذا و... را مي دادم و در مسابقات مختلف شرکت مي کردم.فقط شبي 200 يورو پول جا مي دادم. من هزينه‌هاي زيادي کردم و سختي‌هاي زيادي کشيدم. کلا 70 ميليون دادند و گفتند 4 ماه دور دنيا را بچرخ! حالا عده اي مي گويند 200 ميليون به من داده اند را نمي دانم از کجاها در مي آيد اما در کل که ما به اين وضع ديگر عادت کرده ايم.
يعني تنها دليلي اينکه موفق نبودي همين بود؟
اينها تمرکز آدم را بهم مي ريزد. وقتي مربي نداري وقتي فکرت پيش هزينه هاست از طرف ديگر هم از 2، 3 هفته قبل از مسابقات زانودرد و کمردرد داشتم که روز مسابقه اذيتم کرد.در نهايت اينکه خودم هم دلم مي خواست نتيجه بهتري بگيرم اما نشد ديگر.
پس مشکلات زيادي داشتي؟
آنقدر در اين 6 ماه اخير حرص و جوش خوردم و با مشکلات جنگيده ام که شايد باورتان نشود در همين 6 ماه موهايم سفيد شده است. حالا استرس سفيد شدن موهايم هم به ديگر مشکلاتم اضافه شده است(با خنده)
اما سجادي معاون وزير مصاحبه کرد و گفت که از شما حمايت خواهند کرد و قرار بود جلسه اي هم برگزار کند؟
بله خيلي از آنها بابت حمايت شان ممنون هستم امروز هم جلسه اي با آقاي سجادي دارم که درباره همه اين مسائل صحبت خواهم کرد. در اين مدت معاون وزير، رئيس و دبيرکل کميته ملي المپيک آقاي کيومرث هاشمي و شهنازي از من حمايت کردند که از آنها ممنون هستم و به بقيه حرف هايي هم که زده مي شود توجه نمي کنم.
بدون مربي در اين مدت چه کردي؟
من در آمريکا با يک مربي و در آلمان با 2، 3 مربي کار کردم. از کار کردن با يکي از آنها خوشم آمد که او گفت به‌خاطر سن و سالم نمي‌توانم به ايران بيايم. اين مربي آلماني به من گفت تو اينجا باش تا با هم کار کنيم اما من هم به‌خاطر مشکلات ويزايي و ديگر مسائل نمي‌توانم 11 ماه ‌سال را به آن‌جا بروم.
حالا وضعيت مربي ات چه مي شود؟
در جلسه اي که دارم حتما صحبت خواهم کرد. خودم دوست دارم مربي از روسيه يا لهستان باشد. بايد در هفته‌هاي آينده و نهايتا تا اواسط مهرماه يک مربي پيدا کنم. متاسفانه يکسري از دوستان گفته بودند ورزشکارسالاري است و حدادي خودش براي خودش مربي تعيين مي‌کند. باور کنيد من از خدايم است که هرکسي مي‌تواند برايم مربي پيدا کند. فقط حواس‌شان باشد که وقتي مربي را براي من مي‌آورند، خودشان هم بايد در قبال نتيجه پاسخگو باشند.به هر حال اميدوارم زودتر تکليف مربي مشخص شود چون من واقعا در دو هفته آخر مسابقات به خاطر نداشتن مربي اذيت شدم.
و اما مسابقات المپيک و اينکه هنوز سهميه کسب نکرده اي؟
بالاخره بايد کسب سهميه کني تا المپيک بروي اما به ياد ندارم که من تا به حال به سهميه فکر کرده باشم. الان هم به اين موضوع فکر نمي‌کنم چون کسي که مي‌خواهد در المپيک مدال بياورد و هدفش طلا است، به سهميه فکر نمي‌کند. براي من سخت نيست که دوباره 69 متر پرتاب کنم اما بايد تمريناتم منظم باشد.سخت تمرين خواهم کرد تا دوباره روي فرم بيايم. تا ارديبهشت سال آينده که مسابقات جايزه بزرگ آغاز مي شود بايد به آمادگي کامل دست يابم.

my husband cheated on me blog go i cheated on my husband with my ex
what to do when your wife cheated on you tracyawheeler.com how to cheat on your wife
sex stories older woman teenboy astrobix.com short stories adult breastfeeding husband
medication discount coupons walgreens print coupon code pharmacy discount code
canadian pharmacy coupons open coupons for free stuff
albuterol (salbutamol) 2mg go keflex 750mg
ارسال در: دوشنبه 16 شهريور ساعت 10:07 (1394/6/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن