90/ نواک جوکوويچ؛ قصاب شماره يک دنيا
شماره خبر : 124105
نواک جوکوويچ: "به خاطر وجود رقيباني همچون فدرر و نادال اکنون من در اين جايگاه قرار گرفته‌ام.

به قلم ديويد شافر، روزنامه نيويورک تايمز

سجاد بيات
نواک جوکوويچ: "به خاطر وجود رقيباني همچون فدرر و نادال اکنون من در اين جايگاه قرار گرفته‌ام. وجود اين دو بازيکن مرا تبديل به بازيکن بهتري کرده است."
نواک جوکوويچ صرب تقريبا تمام 4 سال گذشته را به عنوان تنيسور شماره يک دنيا سپري کرده با اين حال در مقايسه با راجر فدرر و حتي رافائل نادال، از محبوبيت فوق‌العاده کمتري برخوردار است. نواک جوکوويچ آن تنيسوري نيست که همواره در تمامي نقاط دنيا حمايت اکثر طرفداران اين رشته ورزشي را همراه خود داشته باشد. دقيقا در نقطه مقابل راجر فدرري که در تمامي نقاط کره خاکي، ميزبان است.
نواک جوکوويچ 28 ساله مي گويد:" به عنوان يک بازيکن تنيس همه مرا به چشم يک ياغي تماشا مي‌کنند. پسري که از کشور کوچک صربستان آمده و مي‌خواهد دو بازيکن بدون رقيب دنيا را به چالش بکشد. من از همان ابتدا مي‌دانستم که تبديل شدن به رقيب بازيکنان محبوبي مثل فدرر، باعث واکنش مردم خواهد شد اما به خودم مي‌گفتم من بايد به همه نشان دهم لياقت قرار گرفتن در چنين جايگاهي را دارم. تقريبا هيچ شکي وجود ندارد که به خاطر وجود فدرر و نادال من در جايگاه فعلي‌ام قرار گرفته‌ام اما به خوبي مي‌دانم که هنوز بايد افتخارات بيشتري کسب کنم. تصور مي‌کنم هنوز با جايگاه استثنايي فدرر و نادال فاصله دارم و براي رسيدن به اين جايگاه همچنان بايد تلاش کنم. فدرر و نادال چه در داخل زمين و چه خارج از آن، قهرمانان واقعي هستند و همين مسئله به من انگيزه بيشتري مي‌دهد."
نواک جوکوويچ در حالي از سال 2006 به طور جدي وارد دنياي تنيس شد که در آن زمان بيشتر از آنکه به خاطر کيفيت فني‌اش شناخته شود، به علت رفتارهاي عجيب و غريبش داخل زمين شناخته مي‌شد. عنوان "جوکر" که توسط هواداران تنيس به او داده شده، دقيقا به علت همين رفتارها به وجود آمده. با اين حال تنيسور صرب مثل هر انساني رفته رفته پيشرفت کرد؛ چه درون زمين چه خارج از آن. سال 2010 جوکوويچ براي کشورش تاريخ‌سازي کرد و توانست صربستان را قهرمان ديويس کاپ کند. يک سال پس از آن در سال 2011 يکي از بهترين نمايش‌ها در تاريخ تنيس مدرن را به نمايش گذاشت. پيشرفت‌هاي او تنها محدود به ابعاد فني نبود چرا که او توانسته بود از لحاظ رفتاري نيز فوق‌العاده پيشرفت کند.
جوکوويچ تا قبل از رقابت هاي اين فصل USOPEN رکورد خيره‌کننده 56 برد و تنها 5 شکست را در سال 2015 ثبت کرده. رکوردي که به خوبي هنرمندي او را در پديده‌اي فوق‌العاده مهم در تنيس نشان مي‌دهد: ثبات. او تا اينجاي فصل به فينال هر سه گرنداسلم راه يافته و در آستانه رسيدن به چهارمين فينال پياپي هم قرار دارد. او امسال در استراليا و انگليس قهرمان شد و فقط در فرانسه مغلوب استن واورينکا پديده مسابقات شد.
نواک جوکوويچ همواره تاکيد مي‌کند که کار کردن روي مسائل روحي تاثير فوق‌العاده زيادي روي اوج‌گيري او در دنياي تنيس داشته. او مسئله‌اي رواني تحت عنوان «تجسم مثبت» را يکي از تاکتيک‌هاي خود در دنياي ورزش قلمداد مي‌کند: " تجسم و فکر کردن به اتفاقات خوب بخش مهمي از دنياي تمامي انسان‌ها محسوب مي‌شود. من به شدت به اين مسئله اعتقاد دارم. شما به چيزهايي که در ذهنتان آن‌ها را پرورش مي‌دهيد، دست خواهيد يافت. زندگي اين طور پيش مي‌رود."
نواک جوکوويچ خارج از زمين همچنان در حال پيشرفت است. او مي‌گويد قصد دارد به تعداد زبان‌هايي که آموخته، همچنان اضافه کند. تنيسور صرب در حال حاضر به زبان‌هاي آلماني، فرانسوي، ايتاليايي، صربستاني، کرواسي، بوسني، مقدونيه‌اي و مونته‌نگرويي صحبت مي‌کند و در حال يادگيري چيني و اسپانيايي هم هست. بچه‌دار شدن هم رنگ و بويي ويژه به زندگي او خارج از زمين بخشيده است. او و همسرش يلنا ريستيچ پسري به نام استفان دارند.
نواک جوکوويچ علي رغم پيشرفت‌هاي خيره‌کننده در 5 سال اخير، همچنان از لحاظ محبوبيت در سايه راجر فدرر و رافائل نادال قرار دارد. با اين حال روند او نشان مي‌دهد اين در سايه قرار گرفتن، صرفا محدود به پارامتر محبوبيت مي‌شود. جوکوويچ از لحاظ فني هر روز خودش را به سطح ايده‌آلي که فدرر يا نادال در دوران اوج خود بوده‌اند، نزديک و نزديک‌تر مي‌کند. افتخارات رافائل نادال (دست کم) به شدت در دسترس هستند و با توجه به روند نزولي نادال، احتمال عبور جوکوويچ از رکورد قهرماني‌هاي نادال در گرنداسلم ها وجود دارد. در هر صورت چه از نواک جوکوويچ خوشمان بيايد و چه نيايد، بايد بپذيريم که او در حضور فدرر و رافائل نادال، مدت زيادي مي‌شود که شماره يک بي‌رقيب دنيا محسوب مي‌شود و اين مسئله دقيقا همان چيزي است که نواک جوکوويچ استحقاقش را داشته.
 

erotic stories images violent sex tolobel.com sex change stories
canadian pharmacy coupons printable coupons free coupons for free stuff
metronidazole 400mg betamethasone 0.12% synthroid bottle
ارسال در: يکشنبه 22 شهريور ساعت 03:21 (1394/6/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن