کاکوش با 37‌ سال تلاش توانست سهميه پارالمپيک را کسب کند
شماره خبر : 126817
مجيد کاکوش، کماندار تيم ملي جانبازان و معلولان، که در رقابت‌هاي تير و کمان قهرماني آسيا موفق به کسب نشان طلا و سهميه پارالمپيک شد، اين موفقيت را حاصل 35 سال تلاش در عرصه ورزش دانست.

مهر، کاکوش در مسابقات تايلند توانست در بخش کسب سهميه به عنوان قهرماني در کلاس W1 دست يابد و مجوز حضور در بازي هاي پارالمپيک 2016را نيز کسب کند.

کاکوش متولد سال 1351 است و سابقه ورودش به عرصه ورزش به 37 سال پيش برمي گردد. زماني که او يک کودک دبستاني بود و در رقابت با ساير همشاگرديانش توانست در مسابقه دو به خط پايان برسد و با جايزه اي که از مربي ورزشش گرفت، قدم در راهي گذاشت که براي او پاياني ندارد.

در ميان رشته هاي ورزشي فعال در ورزش جانبازان و معلولان، کمتر رشته اي است که کاکوش آن را تجربه نکرده باشد! وزنه برداري، دو و ميداني، فوتبال هفت نفره، تينس روي ميز، واليبال نشسته، بسکتبال با ويلچر، دوچرخه سواري و اسب سواري رشته هايي هستند که کاکوش طي اين سال‌ها در آن فعاليت داشته و در بسياري از آنها به عناوين کشوري و قهرماني نيز دست يافته است.

کاکوش در خصوص ورودش به رشته تير و کمان مي گويد: کلاس پزشکي من کلاس متفاوتي است و در حال حاضر تنها فردي هستم که در ايران با کلاس W1 تير مي زنم. اين تفاوت باعث شد رشته هاي متعددي را تجربه کنم و چهار سال پيش تصميم گرفتم به خاطر مشکلي که در کتفم به وجود آمده بود و پرتاب وزنه را برايم دشوار مي کرد، تير و کمان را انتخاب کنم.

قهرمان طلايي رقابتهاي آسيايي تايلند افزود: در اين چهار سال در رقابت هاي مختلفي حضور پيدا کردم و سال 2013 در جريان مسابقات تايلند کلاسبندي پزشکي من عوض شد و تغيير قابل توجهي کرد. اين تغييرات باعث شد با اينکه در مسابقات مختلف و در مراحل مقدماتي رکورد خوبي به ثبت مي رساندم، نتوانم به مدال دست يابم، البته هر مسابقه به نسبت مسابقه قبل پيشرفت داشتم و اين روند را حس مي کردم با اين حال هيچ وقت نااميد نشدم و اين بار در مسابقات آسيايي تايلند به خودم گفتم که بايد از اين مسابقات با دست پر برگردم.

ملي پوش تيم تير و کمان در همين زمينه ادامه داد: به همسرم گفتم که مي خواهم از اين مسابقات با سهميه برگردم و هر چه قدر که نيرو و توان دارم براي اين فرصتي که دارم صرف مي کنم. شب قبل از مسابقه آقاي کهتري (رئيس انجمن) به من گفت که فقط قرار هست با يک نفر روبرو شوم اما صبح که روي خط رفتم ديدم يک نفر تبديل به پنج نفر شده! در واقع او مي خواست استرس ناشي از حساسيت مسابقات را از من دور کند و موفق هم شد. چرا که براي سهميه مي بايست فقط طلا مي گرفتم و فکر کردن به همين مساله ممکن بود عملکردم را تحت تاثير قرار دهد.

کاکوش گفت: بعد از آخرين تيري که در مسابقات کسب سهميه زدم، متوجه شدم اول شدم و مجوز ورود به پارالمپيک را هم گرفتم، آنقدر خوشحال بودم که فقط فرياد مي‌زدم! هميشه به آن روز که فکر مي کنم بيش از پيش مطمئن مي شوم که اين تنها من نبودم، بلکه لطف خداوند و نيروي لايزال او بود که من را قدرتمند کرد.

کماندار طلايي مسابقات آسيايي تايلند خاطر نشان کرد: در طي اين سالها که ورزش مي کردم، ارتباط بي واسطه و صميمانه با پرودگار باعث شده تا ياس ها و نا اميدي ها زودتر از حد انتظار از من دور شوند و جايش را به اميد بدهند. حضور و حمايت همسرم که نقش مشاور من را نيز بر عهده دارد و در تصميم گيري ها کمکم مي کند نيز بسيار موثر است و قدردان او هستم.

کاکوش دستي هم در هنر دارد و منبت کاري را به صورت حرفه اي دنبال مي کند. او تحصيلات خود را در رشته کارشناسي حسابداري ادامه داده و اکنون در کنار فعاليت‌هاي ديگر زندگي اش، ورزش به عنوان عنصري ثابت و هميشگي حضور داشته و هيچ وقت از آن خسته نشده است.

کاکوش گفت: با اينکه شاغل هستم و همانند ديگران دغدغه هاي رايج زندگي متاهلي را دارم، اما به لطف خدا با همراهي خانواده و محيط کار توانسته ام تاکنون پيش بروم و از روزي که وارد ورزش شدم آرزو داشتم که روزي روي سکوي پارالمپيک بايستم و مدال طلا را به گردن بياويزم. اين آرزوي من است و براي رسيدن به آن 37 سال تلاش کرده و اميدوارم سال آينده اين اتفاق روي دهد. البته اگر هم نتوانستم به مدال دست پيدا کنم، براي دوره هاي بعد تلاش مي کنم و نا اميد نمي شوم. من هميشه مي‌خواستم به همه ثابت کنم که مي شود و مي توانم.

وي در پايان افزود: از حمايت هاي فدراسيون، کميته ملي پارالمپيک، انجمن تيرو کمان و همه افرادي که در کسوتهاي مختلف اعم از مربي گري و ... طي اين سالها با من همراه بودند و امکان فعاليت من را فراهم کردند، تشکر مي کنم و اميدوارم با کسب بهترين نتيجه در پارالمپيک ريو قدردان همه اين عزيزان باشم. 

medication discount coupons walgreens print coupon code pharmacy discount code
canadian pharmacy coupons open coupons for free stuff
pharmacy direct coupon read pharmacy coupons for new prescriptions
walgreens printing coupons blogs.visendo.com coupon codes for walgreens photo
metronidazole 400mg hieple.net synthroid bottle
the best coupon websites open methods of abortion
cialis pill click celebrex pill
ارسال در: يکشنبه 8 آذر ساعت 14:34 (1394/9/8)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن