نفوذ سياسي ناطق نبود بوکس در ايران وجود نداشت
شماره خبر : 127172
در سال منتهي به المپيک ريو، بسياري از ورزشکاراني که مجوز حضور در اين رقابت‌ها را کسب کردند با مشکلات مالي زيادي دست وپنجه نرم مي‌کنند.

سرمربي تيم ملي بوکس:ماهي 400 هزار تومان حقوق مي‌گيرم

نفوذ سياسي ناطق نبود بوکس در ايران وجود نداشت

در سال منتهي به المپيک ريو، بسياري از ورزشکاراني که مجوز حضور در اين رقابت‌ها را کسب کردند با مشکلات مالي زيادي دست وپنجه نرم مي‌کنند. يکي از رشته‌هاي ورزشي المپيکي ايران، رشته بوکس است که ملي‌پوشان اين رشته گلايه‌هاي زيادي از وضعيت مالي خودشان دارند.

عليرضا استکي‌ سرمربي تيم ملي بوکس کشورمان در مورد مشکلات مالي فدراسيون بوکس و وضعيت بد ملي‌پوشان اين رشته گفت: درحال حاضر 30 ملي‌پوش در اردوي تيم ملي حضور دارند و فدراسيون ماهانه براي هر ملي‌پوش سه ميليون تومان هزينه مي‌کند. تقريبا ماهي 100 ميليون تومان هزينه اردوهاي تيم ملي بوکس در يک ماه است و بودجه‌ فعلي که در اختيار فدراسيون قرار دارد، کفاف خرج اردوهاي تيم ملي را نمي‌دهد.در فاصله کوتاهي که تا شروع المپيک داريم بايد نهايت تلاش خودمان را براي کسب سهميه اين مسابقات و نتيجه گيري خوب در المپيک انجام دهيم، اما با بودجه فعلي نمي‌شود اردوي مناسبي براي ملي‌پوشان در نظر گرفت. تيم ملي نياز به اردوهاي خارجي دارد که براي برگزاري يک اردوي چند روزه در خارج از کشور بايد 100 ميليون تومان هزينه کرد. اردوهاي داخلي که براي ملي‌پوشان در نظر گرفتيم، تقريبا روزي 100 هزار تومان هزينه هر ملي‌پوش است. اگر وزارت ورزش بودجه‌اي که براي بوکس را در نظر گرفت در اختيار فدراسيون بگذارد، شايد بتوان اردوهاي مناسبي براي ورزشکاران بوکس برگزار کرد، اما از يک ميليارد و 800 ميليون تومان بودجه پيشنهادي وزارت ورزش براي بوکس تنها 600 ميليون تومان در اختيار فدراسيون قرار گرفته است. من خودم به عنوان سرمربي تيم ملي ماهي 400 هزار تومان حقوق مي‌گيرم، واقعا با اين رقم‌ها روحيه‌اي براي کار کردن باقي ‌نمي‌ماند.

سرمربي تيم ملي بوکس در مورد نقش فدراسيون در تامين هزينه‌هاي مالي پوشان گفت: فدراسيون نهايت تلاش و سعي خودش را براي پيشرفت اين رشته ورزشي انجام مي‌دهد. ما بوکس را مديون احمد ناطق نوري هستيم و اگر نفوذ سياسي او نبود رشته ورزشي بوکس در ايران وجود نداشت. در رشته‌هاي ورزشي انفرادي مانند بوکس، گرفتن اسپانسر نقش مهمي در تامين هزينه‌هاي مالي دارد اما وقتي در ايران پخش تلويزيوني اين رشته وجود ندارد هيچ اسپانسري در اين رشته سرمايه‌گذاري نمي‌کند.

استکي در مورد شانس کسب سهميه المپيک توسط ملي‌پوشان بوکس گفت: ما هنوز سهميه المپيک براي مسابقات ريو را کسب نکرديم. اولين شانس ما حضور در مسابقات قطر بود که به دليل مشکلات مالي در اين رقابت‌ها شرکت نکرديم. دومين شانس ما براي کسب سهميه مسابقات چين است که در فروردين ماه برگزار مي‌شود و شانس آخر ما هم مسابقات آذربايجان است که در خرداد 95 در اين کشور برگزار مي‌شود.

وي درباره وضعيت ملي‌پوشان تيم ملي و شانس کسب مدال در المپيک در رشته بوکس گفت: ما در بعضي از وزن‌ها ورزشکاران خوبي داريم که به نتيجه‌گيري آنها در المپيک اميد زيادي داريم. در وزن 75 کيلوگرم سجاد محرابي يکي از بهترين‌هاي آسيا در اين وزن است. مرادي و شوريان هم جز بوکسورهايي هستند که شانس زيادي براي افتخار آفريني در المپيک دارند. متاسفانه حسن شاهيني را براي المپيک از دست داديم. او در بهترين شرايط خودش به سر مي برد و يکي از شانس‌هاي ما براي کسب مدال در المپيک بود. تيم جواني داريم که در کنار دو ملي‌پوش با تجربه راهي مسابقات مي‌شوند تا نتايج دلخواه ما را کسب کنند.

 

walgreens print coupon code free printable grocery coupons coupon code walgreens photo
the best coupon websites statistics on abortion methods of abortion
cialis pill zithromax 250mg celebrex pill
ارسال در: سه شنبه 24 آذر ساعت 05:23 (1394/9/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن