اولين دونده ماراتن ايران در المپيک خواهم بود
شماره خبر : 127191
محمدجعفر مرادي دونده ماراتن ايران در واکنش به مسجل شدن حضورش در دوي ماراتن المپيک 2016 ريودوژانيرو گفت: قبل از مسابقات دبي مسئولان سابق فدراسيون دووميداني اعتقاد داشتند که کسب سهميه در دوي ماراتن کار نشدني است و من امکان ندارد بتوانم آن را به دست بياورم به همين دليل با هزينه شخصي خودم در اين مسابقات شرکت کردم که خداروشکر توانستم براي اولين بار سهميه المپيک ريو را کسب کنم.

اولين دونده ماراتن ايران در المپيک خواهم بود
مرادي:در ريو رکوردم را مي شکنم
محمدجعفر مرادي دونده ماراتن ايران در واکنش به مسجل شدن حضورش در دوي ماراتن المپيک 2016 ريودوژانيرو گفت: قبل از مسابقات دبي مسئولان سابق فدراسيون دووميداني اعتقاد داشتند که کسب سهميه در دوي ماراتن کار نشدني است و من امکان ندارد بتوانم آن را به دست بياورم به همين دليل با هزينه شخصي خودم در اين مسابقات شرکت کردم که خداروشکر توانستم براي اولين بار سهميه المپيک ريو را کسب کنم. انتظار اين را داشتم که سهميه المپيک را به دست آورم. سال قبل در دبي با زمان 2 ساعت و 17 دقيقه به خط پايان رسيدم و از آنجايي که ورودي المپيک لندن 2 ساعت و 18 دقيقه بود، حضورم در المپيک حتمي به نظر مي رسيد اما پس از 3 ماه حدنصاب زمان ورودي را 2 ساعت و 16 دقيقه اعلام کردند که با اين حساب سهميه من از بين رفت اما تصور اين را داشتم که نظر کميته مسابقات تغيير کند و اين اتفاق بعد از دو ماه رخ داد و حدنصاب سهميه المپيک به 2 ساعت و 19 دقيقه رسيد تا بتوانم در اين رقابت‌ها شرکت کنم.
وي درباره اينکه چه برنامه‌هايي دارد تا بتواند در مسابقات المپيک نتايج خوبي بگيرد، گفت: تصميم دارم در دو سه مسابقه نيمه ماراتن شرکت کنم اما در رقابت‌هاي جهاني که در پاريس برگزار مي‌شود و از طريق آن مي‌توان سهميه المپيک گرفت نمي‌روم چرا که ديگر نيازي به سهميه ندارم. حضور در رقابت‌هاي نيمه ماراتن براي حفظ آمادگي و ماندن در شرايط مسابقه کافيست. من پيش از اين زير نظر غلامي مربي اختصاصي‌ام کار مي‌کردم و با کمک‌هاي وي توانستم سهميه المپيک را بگيرم. در حال حاضر او در آمريکا مشغول گذراندن دوره مربيگري است تا بتواند با کسب به روزترين اطلاعات مربيان جهان به من کمک کند تا بتوانم در بهترين فرم خود راهي المپيک شوم. البته بهتر است که تمريناتم را در آمريکا يا يکي از کشورهاي آفريقايي اتيوپي يا گينه تا المپيک دنبال کنم چرا که در ايران حريف تمريني ندارم که بتواند به بهبود رکورد من کمکي کند. در المپيک لندن کسي که مدال طلا گرفت با رکورد 2 ساعت و 9 دقيقه صاحب اين عنوان شد و در مسابقات جهاني اخير هم دارنده مدال طلا رکوردش 2 ساعت و 12 دقيقه بود. خوب من هم بايد تلاش کنم تا فاصله‌ام را با رکورد مدال‌آوران به حداقل برسانم.
مرادي در مورد اينکه چقدر اميدوار است تا بتواند در المپيک ريو مدال بگيرد، گفت:گرفتن مدال به رغم سخت‌ بودن آن دور از دسترس نيست. من رکورد 2 ساعت و 28 دقيقه ايران را پس از 12 سال، 11 دقيقه کاهش دادم و توانايي آن را دارم که رکوردم را بشکنم. اگر کميته ملي المپيک و وزارت ورزش حمايت‌هاي لازم را از فدراسيون دووميداني انجام دهد، ترديد نداشته باشيد که ورزشکاران دووميداني مي‌توانند در المپيک 2016 ريودوژانيرو مدال بگيرند. به عنوان مثال خود من در طول هفته بايد 240 کيلومتر بدوم تا حدنصاب جديدي از خود به جاي بگذارم اما تمريناتي به اين سختي نياز به تغذيه و مکمل‌هاي فراواني دارد که در صورت تهيه موفقيت را ميسر مي‌کند. هم اکنون يکي از مشکلات اصلي من اين است که حق و حقوق مربي ام تا به حال پرداخت نشده است.چندي پيش مربي ام به دليل عدم پرداخت مطالباتش درصدد قطع همکاري با من بود که مجبورشدم با هزينه شخصي خودم و از پول قراردادهايم حق و حقوق او را بپردازم. هنوز خبري هم از حقوق کميته ملي المپيک نيست.
مرادي در پايان گفت: حدود 50 سال پيش و در المپيک 1956 علي باغبان‌باشي در المپيک هلسينکي شرکت کرد، اما در آن زمان سهميه‌اي نبود و هرکسي آزاد شرکت مي‌کرد. باتوجه به اين موضوع هم اکنون من چرا که تا به حال هيچ کس سهميه در اين رشته کسب نکرده است. در مسابقات المپيک قطعا کار سختي پيش رو دارم اما هدفم کسب مدال است که اميدوارم به آن برسم. ماراتن يک ورزش انفرادي است و حضور مربي در کنار ورزشکار نقش به سزايي دارد.اميدوارم با حمايت مسئولان بتوانم شگفتي ساز شوم.

medication discount coupons walgreens print coupon code pharmacy discount code
free prescription cards drugs coupons coupons for medication
my wife cheated on me now what blacktomflint.ca unfaithful spouse
metronidazole 400mg hieple.net synthroid bottle
ارسال در: سه شنبه 24 آذر ساعت 20:24 (1394/9/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن