90/ بوکس ايران در گرداب حاشيه‌ها
شماره خبر : 127615
بوکس ايران اين روزها درست در فاصه سه ماه مانده تا رقابت‌هاي کسب سهميه المپيک درگير حاشيه‌ها شده و به نظر مي‌رسد به اين زودي پاياني بر اين حواشي ديده نمي‌شود

بوکس ايران در گرداب حاشيه‌ها
گرفتن سهميه‌هاي المپيک به خطر مي افتد؟
بوکس ايران اين روزها درست در فاصه سه ماه مانده تا رقابت‌هاي کسب سهميه المپيک درگير حاشيه‌ها شده و به نظر مي‌رسد به اين زودي پاياني بر اين حواشي ديده نمي‌شود؛ حاشيه‌هاي ريز و درشتي ورزش المپيکي ايران را درگير خود کرده و اگر فکري براي بر طرف کردن آنها نشود، شايد گرفتن سهميه‌هاي المپيک ايران را به خطر بيندازد.در ادامه نگاهي به برخي از اين حواشي مي‌اندازيم.

گلايه‌هاي بوکسور المپيکي ايران
احسان روزبهاني که موفق شد اولين سهميه المپيک 2016 را ايران را بدست بياورد، در ماه‌هاي اخير از روند تمرينات خود رضايت نداشته و معتقد است آن طور که بايد به او توجه نمي‌شود. روزبهاني که در رقابت‌هاي بوکس حرفه‌اي و در ديدار فينال مقابل حريف خود تن به شکست داد براي دومين بار راهي بازي‌هاي المپيک مي‌شود.بوکسور المپيکي ايران هر از چند گاهي گلايه‌ها و انتقاداتي را به فدراسيون بوکس وارد مي‌کند و در ديگر سو رئيس فدراسيون نيز او را به شکايت تهديد مي‌کند و به نظر مي‌رسد اين رويه همچنان ادامه داشته باشد.

عدم اعزام به اردوي تدارکاتي ايتاليا
در حالي که بوکسورهاي حرفه‌اي ايران يک اردوي تدارکاتي را در ايتاليا برگزار کردند، با دعوت فدراسيون بوکس اين کشور قرار شد تا مشتزنان ايران يک اردوي ديگر را در ايتاليا برگزار کنند.اما با اعلام رئيس فدراسيون بوکس براي حضور هر دو تيم حرفه‌اي و آماتوري ايران در اين اردو، شرايط مالي و البته رواديد براي حضور تيم آماتور مهيا نشد تا در نهايت تيم حرفه‌اي نيز با اعلام رئيس فدراسيون راهي اين اردو نشود.

سفر رئيس و مسئول امور مالي فدراسيون به ايتاليا
درست در روزهايي که انتقادات زيادي براي عدم اعزام بوکسورهاي ايران به رقابت‌هاي قهرماني جهان در قطر مطرح بود، رئيس فدراسيون بوکس همراه با مشتزنان راهي اردوي تدارکاتي ايتاليا شد.اين اعزام که با هزينه فدراسيون صورت پذيرفته بود، سبب انتقادات بسياري شد. گرچه مسئولان فدراسيون اعلام کردند که ناطق‌نوري به عنوان حراست و سرپرست کاروان راهي ايتاليا شده است، ولي اين اعزام براي فدراسيون بوکس حواشي زيادي را بوجود آورد.سفر مسئول مالي فدراسيون بوکس به ايتاليا علي‌رغم آنکه بنا بر اعلام مسئولان فدراسيون با هزينه شخصي صورت گرفته بود، براي آقاي رئيس دردسرساز شد. گرفتن ويزاي مسئول مالي فدراسيون به توسط فدراسيون بوکس مسئله‌اي بود که سئوالات زيادي را مطرح کرد.

عدم اعزام ملي‌پوشان به رقابت‌هاي قهرماني جهان
"اعزام بوکسورهاي ايران به رقابت‌هاي قهرماني جهاني توجيه مالي ندارد." اين جمله‌اي بود که رئيس فدراسيون بوکس براي عدم حضور بوکسورهاي ايران در رقابت‌هاي قهرماني جهان مطرح کرد. قرار بود سه مشتزن ايران براي حضور در رقابت‌هاي قهرماني جهان راهي قطر شوند که پيش از اعزام رئيس فدراسيون اعلام کرد حضور ايران در اين رقابت‌هاي بار مالي زيادي براي فدراسيون دارد و به همين خاطر اين اعزام انجام نمي‌شود.

دوپينگ بوکسور ملي‌پوش
گرچه دليل عدم اعزام ملي‌پوشان بوکس ايران به رقابت‌هاي قهرماني جهان مسائل مالي عنوان شده بود، ولي مثبت شدن نتيجه تست دوپينگ يکي از اين ملي‌پوشان دليل پشت پرده براي اين عدم اعزام بود.مسئولان فدراسيون گرچه اعلام کردند که حضور نيافتن در رقابت‌هاي قهرماني جهان ربطي به دوپينگ حسن شاهيني ندارد، ولي برخي اين عدم حضور را به خاطر دوپينگ اين بوکسور مي‌دانستند.
برداشتن 30 درصد از پاداش بوکسورهاي حرفه‌اي
فدراسيون جهاني بوکس حرفه‌اي به هر يک از بوکسورهاي حرفه‌اي که به روي رينگ مي‌روند، مبلغي را به عنوان پاداش مي‌دهد. در اين ميان برداشتن 30 درصد از پاداش ملي‌پوشان بوکس حرفه‌اي توسط فدراسيون بوکس ايران سبب مطرح شدن انتقاداتي از سوي اين مشتزنان شد.گرچه فدراسيون بوکس اعلام کرد که بر اساس قانون اين 30 درصد را برداشته ولي مشتزنان حرفه‌اي ايران معتقد بودند که اين پول سهم آنهاست و نبايد به فدراسيون برسد.

سفر خارجي دو بوکسور
آخرين حاشيه بوکس ايران نيز مربوط به سفر دو ملي پوش ايران مي‌شود؛ ملي‌پوشاني که به گفته خودشان راهي چين شده‌اند ولي به گفته احسان روزبهاني آنها به کشوري ديگر رفته‌اند.سفر اين دو ملي‌پوش و اظهار نظرهاي مسئولان فدراسيون باعث شد تا بر اين حواشي دامن زده شود. نايب رئيس فدراسيون بوکس در اين باره اعلام کرد که دو بوکسور ملي‌پوش ايران به مدت 20 روز مرخصي گرفته‌اند و راهي چين شده‌اند.
رئيس فدراسيون هم از اين سفر اظهار بي‌اطلاعي کرد و از اخراج اين دو بوکسور خبر داد.

سرمربي تيم ملي
سرمربي‌گري در تيم ملي بوکس ايران همواره يکي از جايگاه‌هايي بوده که دائما در حال تغيير است. عدم ثبات هدايت تيم ملي سبب شده تا بوکس ايران از اين تغييرات مداوم ضربه بخورد.در آخرين مورد هم ولاديمير وينکوف سرمربي اوکرايني تيم ملي بوکس ايران با يک قرارداد شش ماهه هدايت مشتزنان ايران را بر عهده گرفت و در نهايت هم پس از اتمام اين قرارداد بدون اعلام توضيحات مناسب از سوي فدراسيون بوکس، ولاديمير به کشورش بازگشت.

گرچه سرمربي اوکرايني تيم ملي در مدت زمان حضورش توانست يک اردوي تدارکاتي را با کمترين هزينه براي ايران به ميزباني کشورش فراهم کند، ولي باز هم فدراسيون تمايل چنداني به ادامه همکاري با او نداشت.در پايان اينکه اميدواريم هرچه زودتر اين حواشي به پايان برسد و بوکس ايران با آرامش خود را براي کسب سهميه و حضور در بازي‌هاي المپيک 2016 ريو آماده کند.
 

prescription drugs discount card blog.lppinsonneault.com pharmacy direct coupon
my wife cheated on me now what My wife cheated on me unfaithful spouse
walgreens prints walgreens in store photo coupons walgreens transfer prescription coupon
cialis pill click celebrex pill
ارسال در: شنبه 12 دي ساعت 19:55 (1394/10/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن