خارجي‌ها به ما تبريک گفتند اما ايراني‌ها نه
شماره خبر : 129047
مريم‌طوسي‌‌ بانوي دووميداني‌کار کشورمان درباره مسابقات قهرماني آسيا وحذف زودهنگامش از‌اين رقابت‌ها‌ گفت: متاسفانه در مرحله مقدماتي پاي من بر روي خط استارت رفت و همين باعث شد که داوران اين خطا را ناديده نگيريد و من را از اين دوره از مسابقات حذف کنند

تفتيان: خارجي‌ها به ما تبريک گفتند اما ايراني‌ها نه

طوسي: حساسيت بيش از اندازه داوران باعث حذف من شد

مريم‌طوسي‌‌ بانوي دووميداني‌کار کشورمان درباره مسابقات قهرماني آسيا وحذف زودهنگامش از‌اين رقابت‌ها‌ گفت: متاسفانه در مرحله مقدماتي پاي من بر روي خط استارت رفت و همين باعث شد که داوران اين خطا را ناديده نگيريد و من را از اين دوره از مسابقات حذف کنند.‌البته اين حساسيت و سختگيري بيشتر به اين خاطر بود که من دو سال پياپي قهرماني مسابقات آسيا را به دست آورده بودم و مدال طلا را به دست آورده بودم که همين امر باعث شد داوران به اين موضوع حساسيت نشان بدهند.البته جاي خوشحالي دارد که در تيم دووميداني 4 نفره در 400 متر توانستيم با ديگر دوندگان به مدال نقره مسابقات برسيم. اين چند وقت اخير همه دوندگان به نوعي با مشکلات مالي و کمبود امکانات درگير بودند اما خداروشکر از زماني که رياست فدراسيون تغيير کرده‌ است کم کم مشکلات ما هم برطرف شد. اميدوارم کيهاني هم اکنون تدابيري بيانديشد که در اين مدت باقي مانده تا المپيک نگراني و دغدغه مالي نداشته باشيم.اين بانوي دووميداني‌کار در ادامه به مسابقات پيش رو براي کسب سهميه المپيک اشاره کرد و گفت: ‌اولين مسابقه ما اواخر فرودين ماه سال آينده برگزار مي شود به همين دليل ما وقت زيادي نداريم و بايد از همين حالا تمرينات را شروع کنيم. قرار بر اين است که در تعطيلات عيد تمرينات را پيگيري کنم و همچنين يکي ديگر از برنامه‌هاي من اين است که اردوي برون مرزي داشته باشم و به همين دليل قصد دارم که در جام کازانوف شرکت کنم و در آنجا با رقيبانم به رقابت بپردازم.طوسي با اشاره به اينکه براي کسب سهميه المپيک ريو کار سختي پيش رو دارد، گفت: ‌من قصد دارم که ورودي دو 200 متر را براي المپيک ريو به دست بياورم و با توجه به اينکه امسال ورودي اين رشته کاهش پيدا کرده است و بايد در زمان 23:20 صدم ثانيه اين مسافت را طي کنم که کار بسيار سختي خواهد بود. شرايط رشته دو سرعت با ديگر رشته هاي دووميداني متفاوت است و براي صدم ثانيه آن بايد زحمت بکشيم. در حال حاضر رکورد من در اين ماده 23:46 صدم ثانيه است و بايد براي رسيدن به المپيک ريو اين فاصله را با تمرين مستمر کاهش بدهم.

 

تفتيان:  دوستان افتخارات زيادي دارند که چنين اتفاقي به چشم‌شان نمي‌آيد!

حسن تفتيان رکورددار 60 متر ايران و مسابقه‌هاي دووميداني قهرماني آسيا درباره مسابقه‌هاي دووميداني داخل سالن قهرماني آسيا گفت: خوشبختانه توانستم در رقابت‌هاي قهرماني آسيا مدال طلا بگيرم و به همراه آن رکورد ايران و مسابقه‌ها را جابجا کنم بنابراين مي‌توانم بگويم مسابقه‌هاي خوبي بود. چند تن از رقيبان من اصلا مليت آسيايي نداشتند و از قاره‌هاي ديگر آمده بودند که اين کار را براي ما سخت کرده بود. خوشحالم آنچه که پيش‌بيني کرده بوديم عملي شد.

او درباره اينکه مربي‌اش از رکورد تفتيان در مسابقه‌هاي قهرماني آسيا رضايت ندارد گفت: صددرصد اين موضوع درست نبود. من به دليل اينکه رقيبي نداشتم قبل از رسيدن به خط پايان خوشحالي‌ام را شروع کردم چرا که مطمئن بودم رکورد ايران را زده‌ام. اگر اين کار را انجام نمي‌دادم قطعا رکورد بهتري را بر جاي مي‌گذاشتم. اما باز هم مي‌توانم بگويم اين رکورد قابل قبول است. فرصت براي شکستن رکورد وجود دارد و نبايد بابت اين اتفاق خيلي ناراحت بود. هدف اصلي من مسابقه‌هاي جهاني است چرا که در آن رقابت‌ها چيزي براي از دست دادن نداريم و مسابقه‌هاي جهاني آمريکا اصلا قابل مقايسه با آسيا نيست.

رکورددار 60 متر مسابقه‌هاي قهرماني آسيا درباره تاثير غيبت مربي خود در اين رقابت‌ها گفت: حضور رمضان‌زاده خيلي موثر بود. من به آقاي کيهاني و خواجوي هم گفتم که اگر من و حتي ليلا رجبي مربيانمان همراه‌مان بود شايد نتيجه بهتري مي‌گرفتيم. برخي رشته‌ها سطح پايين‌تري دارند و حضور مربي در آن اهميت زيادي ندارد اما براي من صدم ثانيه موثر است و وجود مربي مي‌تواند بار رواني بسيار مثبتي داشته باشد.

او درباره برنامه‌هاي آينده خود قبل از المپيک 2016 ريو گفت: متاسفانه اردوي قطر کنسل شده و برنامه‌ها را فدراسيون شفاهي تاييد مي‌کند اما زماني که کار به عمل مي‌رسد، برنامه‌ها کنسل و اردوي قطر با اردوي آفتاب انقلاب عوض مي‌شود. تصميم داريم بعد از مسابقه‌هاي جهاني يک ماه تا 40 روز در اردوي آمريکا بمانيم اما نمي‌دانم که اين هم کنسل مي‌شود يا خير. تمام کارشناسان اذعان کردند که اين رکورد 60 متر حاکي از رکورد زير 10 ثانيه در دوي 100 متر است. اميدوارم در مدت زمان باقي مانده تا المپيک دغدغه‌ها و نيازهاي اوليه ما برطرف شود چرا که هيچ يک از رقيبانمان چنين دغدغه‌هايي ندارند و خيلي راحت کار مي‌کنند. من چيز زيادي از مسئولان نمي‌خواهم فقط به دنبال آرامش هستم چرا که بدون وجود آرامش نتيجه گرفتن در المپيک سخت است و من ثابت کردم اگر شرايط برايم فراهم باشد مي‌توانم به نتيجه برسم.

او درباره پرداخت نشدن حقوق مربي خود گفت: متاسفانه آقاي رمضان‌زاده حق و حقوق خود را نمي‌گيرد. به نظرم او تنها يک دهم آنچه لياقتش را دارد حقوق مي‌گيرد. يک مربي خارجي حداقل ماهي 2 تا 3 هزار دلار تقاضا مي‌کند و آقاي رمضان‌زاده که شاگردش به نيمه نهايي جهاني رسيده و در آسيا هم مدال دارد، اين ميزان دستمزد را مي‌گيرد. انگار نه انگار که او يک مربي حرفه‌اي و در حد جهاني است. بايد علت اين موضوع را پرسيد.

تفتيان در پاسخ به نظرات برخي درباره اينکه شکستن رکورد مسابقه‌هاي قهرماني آسيا کار چندان بزرگ و مهمي نيست که او انجام داده است گفت: دوستان به من لطف دارند. آن‌ها آنقدر افتخارات زيادي را کسب کرده‌اند که چنين اتفاقي به چشم‌شان نمي‌آيد! من کار مهمي انجام نداده‌ام. حتي طلا گرفتن هم خيلي مهم نيست اما بايد اين را بگويم که گرفتن مدال در دوهاي سرعت نه تنها در دووميداني بلکه در بازي‌هاي المپيک هم اهميت زيادي دارد. مربياني که در قهرماني آسيا حضور داشتند به من تبريک مي‌گفتند و اظهار مي‌کردند که رکورد تو يک رکورد جهاني است اما نمي‌دانم که اين تبريک‌ها چرا در ايران اتفاق نمي‌افتد و مسئولان فدراسيون و مربيان ما متوجه اهميت اين موضوع نمي‌شوند؟

او در پايان درباره پرداخت پاداش براي کسب مدال طلا و همچنين شکستن رکورد ايران و مسابقه‌هاي آسيايي گفت: هيچ پاداشي پرداخت نشده و فقط با من عکس يادگاري گرفته‌اند. اميدوارم مقداري از توجهي که به احسان حدادي مي‌شود و امکانات در اختيارش قرار مي‌گيرد به ما هم توجه شود چرا که دوي سرعت در دووميداني اهميت زيادي دارد.

 

walgreens prints walgreens in store photo coupons walgreens transfer prescription coupon
cephalexin 500mg mostefaiamine.com renova tube
ارسال در: شنبه 8 اسفند ساعت 19:02 (1394/12/8)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن