90/ امکانات بدهيد در ريو شگفتي ساز مي شويم
شماره خبر : 129966
تيم ملي تنيس روي ميز با سه نماينده در رقابت هاي انتخابي المپيک شرکت کرد که خوشبختانه هر سه آنها موفق به کسب سهميه شدند و جواز حضور در المپيک ريو را به دست آوردند.

نيما عالميان: از شکست مقابل برادرم ناراحت شدم

نوشاد: امکانات بدهيد در ريو شگفتي ساز مي شويم

تيم ملي تنيس روي ميز با سه نماينده در رقابت هاي انتخابي المپيک شرکت کرد که خوشبختانه هر سه آنها موفق به کسب سهميه شدند و جواز حضور در المپيک ريو را به دست آوردند. ندا شهسواري، نوشاد عالميان و نيما عالميان در ر‌قا‌بت‌هاي انتخابي المپيک در آسياي ميانه جواز حضور در ريو را گرفتند تا براي اولين بار تيم ملي ايران با سه نماينده در المپيک حضور داشته باشد. نتيجه‌اي که در ادوار حضور پينگ‌پنگ‌ايران در بازي‌ها المپيک بي سابقه به حساب مي‌آيد.

نوشاد عالميان ملي‌پوش المپيکي تنيس روي ميز گفت: کسب 3 سهميه توسط ملي‌پوشان تنيس روي ميز افتخار بزرگي براي ورزش ايران است. من دوست دارم در المپيک ريو نتايج بهتري نسبت کسب کنم و به طور حتم در ريو از تجربه المپيک قبلي استفاده خواهم کرد. هدف ما اين است که در المپيک شگفتي ساز شويم اما بايد امکانات لازم را در اختيار من و بازيکنان ديگر قرار بگيرد.

وي در مورد بازي فينال مقابل برادرش گفت: حضور دو برادر در يک فينال صورت خوشي نداشت اما به هرحال هر دو ما جنگيديم و تماشاگران هم از مسابقه ما راضي بودند. اما در نهايت نيما برد و سهميه گرفت البته من از باختم مقابل نيما بسيار ناراحت شدم اما کسب سهميه المپيک آن را جبران کرد. من بعد از شکست در فينال روي مسابقات شانس دوباره تمرکز کردم و توانستم سهميه بگيرم.

نوشاد در مورد امکانات لازم براي کسب نتايج خوب در المپيک گفت: اردوهاي داخل کشور بايد هميشه برقرار باشد، ما نياز به حريفان تمريني خوب و مسابقات خارجي زياد داريم تا در المپيک راحت بازي کنيم. سرمربي تيم هميشه به ما مي‌گويد کسي که خوب تمرين کند لايق شکست دادن حريفان خود است.

ملي‌پوش تيم ملي تنيس روي ميز در مورد حريفانش در اين مسابقه گفت: فينال اصلي من با «کمال» از هند بود، من 3 بر يک از او پيش بودم اما باختم. در مسابقه بعدي حريف هنگ‌کنگي خود را که پيش از اين رنک 18 دنيا را داشت در يک بازي سخت و نفسگير شکست دادم. من گيم اول را باختم ولي در گيم‌هاي بعدي از تجربه خود استفاده کردم و سهميه سوم المپيک را به دست آوردم.

 

نيما: به خاطر شکست دادن برادرم ناراحت شدم

همچنين نيما عالميان در مورد رقابت هاي انتخابي المپيک و رويارويي با برادرش در فينال گفت: من در بازي اول استراحت کردم و در بازي دوم حريف قزاقستاني را شکست دادم. در فينال نوشاد را شکست دادم و سهميه المپيک را از منطقه آسياي ميانه کسب کردم. البته براي نوشاد ناراحت شدم که به صورت مستقيم سهميه المپيک نگرفت چون او از نظر فرم بدني و شرايط بازي در حالت خيلي خوبي قرار داشت.

رئيس فدراسيون تنيس روي ميز گفت: طبق پيش بيني هاي ما پينگ‌پنگ بازان در المپيک هم نتيجه قابل قبولي خواهند گرفت چرا که در رقابت‌هاي انتخابي المپيک بسيار حرفه اي بازي کردند.

 

قارداشي: تنها به کسب بهترين نتيجه در المپيک فکر مي کنيم

مهرداد علي قارداشي، رئيس فدراسيون تنيس روي ميز درباره کسب سه‌سهميه توسط پينگ‌پنگ‌بازان ايراني به گفت: خدا را شاکريم که نتيجه چند ماه زحمت بازيکنانمان نتيجه داد و براي اولين بار تيم ملي پينگ‌پنگ ايران با سه نماينده در رقابت‌هاي المپيک ريو حضور خواهد يافت.

رئيس فدراسيون تنيس روي ميز در مورد برنامه‌هاي تيم‌ملي پس از کسب سهميه المپيک ريو گفت: ‌بايد با سرمربي تيم ملي در مورد برنامه و اردوهاي اين تيم صحبت کنيم. تمام هدف ما اين است که شرايط را به خوبي پيش ببريم تا پينگ‌پنگ‌بازان ما در بهترين شرايط تمريني قرار بگيرند و نتيجه مورد قبولي را در المپيک کسب کنند.اما تمامي اين برنامه‌ها رابطه مستقيم با بودجه ما دارد. تا قبل از رقابت‌هاي انتخابي المپيک باتوجه به اينکه نمي‌دانستيم شرايط به چه صورت پيش مي‌رود و ما چند سهميه کسب خواهيم کرد. اما حالا با کسب سه سهميه شرايط فرق کرده‌است و به تنها کسب بهترين نتيجه در المپيک فکر مي کنيم. «‌زماني که سه پينگ‌پنگ‌باز کشورمان موفق به کسب سهميه شدند از طرف وزارت ورزش با من تماس گرفتند و شماره حساب اين سه پينگ‌پنگ‌باز را گرفتند تا پاداش آنها را قبل از ورودشان به ايران واريز کنند. همچنين کميته ملي المپيک به طور حتم پاداشي به اين سه ورزشکار خواهند داد تا انگيزه مضاعف پيدا کنند و از کار بزرگي که انجام دادند، قدرداني به عمل بيايد.‌متاسفانه فوتبال حرف اول را در ورزش ايران مي‌زند. در حالي که بسياري از ورزشکاران المپيکي در ميدان‌هاي بين‌المللي نتايج خوبي به دست مي‌آورند اما به اندازه فوتباليست‌ها شناخته‌شده نيستند. امسال سال المپيک است و همان‌طور که حمايت مالي ورزشکاران را دلگرم مي‌کند به طور حتم حمايت معنوي هم روحيه آنها را افزايش مي‌دهد.

او با گلايه از اينکه گفته مي شود فضاي ورزش کشور المپيکي نيست، گفت: وضع اقتصادي و بودجه کشور نه‌تنها در بخش ورزش بلکه در همه بخش‌هاي کشور نامناسب است و اگر حمايتي از مسئولان صورت نمي‌گيرد به همين دليل است. بنابراين نبايد با گلايه فضاي نااميدي در کشور و به خصوص در بين ورزشکاران به وجود بياوريم. فدراسيون تنيس روي ميز هم منتظر بودجه لازم از طرف وزارت ورزش و کميته ملي المپيک است اما ما مي‌توانيم با برنامه‌ريزي و حذف برخي هزينه‌هاي بي‌مورد تا حدودي بودجه لازم را مديريت کرد.

او در پاسخ به اين سئوال که فدراسيون تنيس چه مقدار بودجه نياز دارد؟ گفت: ‌مجمع ساليانه تنيس روي ميز اواسط ادريبهشت ماه برگزار مي شود اما طبق برآورده‌هاي ما نزديک به پنج ميليارد پول نياز داريم تا برنامه‌هاي خودمان را براي المپيک عملي کنيم. البته بخشي از اين پول را از طريق اسپانسر تهيه خواهيم کرد و مشغول مذاکره با آنها هم هستيم.

قارداشي همچنين در مورد حضور پينگ بازان در المپيک ريو و شانس مدال در اين رقابت‌ها گفت: ‌تيم ملي تلاش مي کند تا بهترين نتيجه و مدال را در المپيک به دست بياورد. اما به طورحتم کشورهاي ديگري هم هستند که در اين رشته بسيار قوي تر از ما عمل مي کنند و آنها هم به دنبال کسب مدال خواهند بود. طبق پيش‌بيني‌هاي ما پينگ‌پنگ‌بازان در المپيک هم نتيجه قابل قبولي خواهند گرفت چرا که در رقابت‌هاي انتخابي المپيک آنها با حريفاني مسابقه دادند که از نظر رنکينگي بسيار قوي بودند اما به قدري بازيکنان ما حرفه‌اي مسابقه دادند که آنها مقابل تيم ملي ما مغلوب شدند.

 

ارسال در: جمعه 3 ارديبهشت ساعت 12:18 (1395/2/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن