قائم‌مقامي: بايد از پتانسيل کارپف در شطرنج ايران استفاده شود
شماره خبر : 132651
ملي‌پوش شطرنج ايران برگزاري مسابقات جام ستارگان را يک دستاورد بزرگ براي فدراسيون شطرنج و اين رشته در کشورمان عنوان کرد.

احسان قائم‌مقامي در نشست خبري که امروز در محل فدراسيون شطرنج برگزار شد در خصوص حضور آناتولي کارپف در ايران اظهار داشت: حضور کارپف در ايران باعث افتخار است و وجهه خوبي به مسابقاتي که قرار است برگزار شود، مي‌دهد.

وي افزود: کارپف طي سال‌هاي اخير و پس از باختي که به من داشت، به ندرت مسابقه داده است. او پس از رويارويي با من توانست نفر اول بانوان جهان و همچنين يک شطرنج‌باز مطرح ديگر را شکست بدهد، البته تمرکز کارپف در حال حاضر بر روي امور مربوط به توسعه شطرنج است.

ملي‌پوش شطرنج ايران ادامه داد: من از کارپف خواستم که در جام ستارگان به صورت نمايشي شرکت کند اما او قبول نکرد. به هرحال بايد ازپتانسيل خوبي که کارپف دارد استفاده کنيم.

قائم‌مقامي درباره مسابقات جام ستارگان گفت: اين قوي‌ترين تورنمنت تاريخ شطرنج ايران است. بازيکنان خارجي که قرار است به ايران بيايند با ريتينگ دو هزار و 630 به کشورمان خواهند آمد و اين فرصت فراهم است که 10 بازيکن ايراني در دو بخش کلاسيک و برق‌آسا نزديک به 100 مسابقه و با شرايط تحت فشار مقابل بازيکنان برتر جهان انجام بدهند.

وي عنوان کرد: برگزاري چنين مسابقاتي يک رويداد خاص است و مي‌تواند سکوي پرتابي براي بازيکنان ايراني باشد و در آن بتوانند خودشان را محک بزنند. قرار است شطرنج‌بازاني از آمريکا، روسيه، انگليس، فرانسه، هلند، چين، اوکراين، گرجستان و ارمنستان به ايران سفر کنند.

وي در بخش پاياني سخنان خود گفت: برگزاري اين تورنمنت يک دستاورد بزرگ براي شطرنج ايران است قرار است 9 شطرنج‌باز مرد به همراه سارا سادات خادم‌الشريعه به نمايندگي از ايران در جام ستارگان شرکت کنند ضمن اينکه همه بازيکنان خارجي نيز مرد خواهند بود.

ارسال در: شنبه 19 تير ساعت 14:47 (1395/4/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن